To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - phpMyAdmin - obsługa

Paszczak000 - 08-04-2005, 12:14
Temat postu: phpMyAdmin - obsługa
Po wejściu do phpMyAdmina po lewej stronie wybierasz swoją bazą danych, nad którą chcesz aktualnie pracować

Po lewej jak i po prawej stronie masz widok zawartości swojej bazy danych. Możesz zobaczyć nazwy poszczególnych tabel w swojej bazie.


Jeżeli chcesz edytować zawartość jakiejś tabeli kliknij na jej nazwą po lewej stronie. Teraz powinieneś widzieć strukturę swojej bazy.


Jeżeli zjedziesz na sam dół, będziesz mógł wykonać różne operacje na tabelach. Jeżeli chcesz optymalizować, lub naprawić jakąś tabelkę to zazncz ją i wybierz odpowiednią operację z menu po prawej stronie.


Na górze masz napis Przeglądaj Kliknij go. Wtedy zobaczysz jakie dane kryje tabela.


Jeżeli chcesz edytować jakiś rekord w tabeli kliknij na ikonkę ołówka kolo danego rekordu. Teraz możesz już zmieniać zawartość tabeli.

Przykładowo możesz zmienić nazwą użytkownikowi. Wystarczy, że w polu username zmienisz wartość z Paszczak000 na Muminek a potem klikniesz na guzik Wykonanie a ja wtedy będę się logować nickiem Muminek :)

Jeżeli wciśniesz czerwony krzyżyk to usuniesz rekord. Nie można cofnąć tej operacji, chyba, że masz kopię zapasową bazy SQL.

<a name="#sql">Zawsze na górze w phpMyAdminie masz podręczne menu. Jeżeli chcesz wysłać zapytanie SQL np:</a>
Kod:
UPDATE phpbb_users SET user_style = 1 WHERE user_style = 4

Kliknij na napis SQL
Pojawi Ci się coś w podobnym stylu:

W białe pole wpisz zapytanie SQL i kliknij wykonaj. phpMyAdmin wykona operację na bazie i rezultat pokaże nad okienkiem

Wyczyszczenie - Powoduje usunięcie z tabeli WSZYSTKICH rekordów, lecz pozostawia strukturę całej tabeli. Po takiej operacji mamy pustą tabelkę, którą można uzupełniać nowymi rekordami
Usunięcie - KASUJE tabelą. Nie będziesz mógł do niej dodawać żadnych rekordów bo jej poprostu nie ma. Bądź ostrożny. :)

bobo22 - 09-08-2005, 05:00

ja mam pytanko bo wchoce do phpMYadmina i mi pisze ze brak bazy danych i nie ma dostępu do ytworzenia
PHOENIX - 09-08-2005, 10:44

Po lewej stronie wybierasz baze, jeśli tam nic nie masz to znaczy ze nei ma bazy.
Czy to jest twój serwer i czy jesteś rootem?

BluzG - 09-08-2005, 10:50

bobo22, baze danych zazwyczaj można utworzyć w cpanelu itp.
Lol - 01-03-2006, 18:52

a mam pytanie :
Jak mozna na baze danych zalozyc haslo ,aby zadne inne osoby niemogly sie dostac do mojej bazy ?

Balin - 03-03-2006, 16:30

A ja mam pytanie.
Kod:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 13
O co chodzi? Mam coś źle ustawione w phpmyadmin'ie? Jak to poprawić?

evil1331 - 04-03-2006, 15:21

Lol napisał/a:
a mam pytanie :
Jak mozna na baze danych zalozyc haslo ,aby zadne inne osoby niemogly sie dostac do mojej bazy ?

Ale jak sie stworzy baze danych to odrazu podaje sie jakie ma miec haslo. I baza danych jest odrazu zabezpieczona haslem

Adley - 17-04-2006, 23:39

A możecie dokładniej wytłumaczyć jak wgrać bazę danych jak mam kopię na dysku?
Mam w dwóch formatach: kompresja: BRAK i ZIP

Proszę o szybką odpowiedź.

MJ45 - 23-06-2006, 21:57

Nie chcę zakładać nowego tematu, może tutaj uzyskam odpowiedź.

Podczas sprawdzania tabel pojawiło mi się coś takiego:

Jak można to naprawić? Szukałem odpowiedzi na forum, ale się nie udało. Ktoś wspomniał, że wszyscy mają z tym problem, lecz tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, jednak potem ktoś napisał, że ma. Jaka jest więc prawda? :] Wpływa to jakoś negatywnie na działanie forum?

Pozdro

Elminster - 21-07-2006, 16:32

Mam problem. Nie wyświetla mi się prawa ramka myadmina, pokazuje się taka informacja:

Wystąpił błąd podczas przetwarzania skryptu. Prawdopodobnie:

* serwer jest przeciążony,
* Twój skrypt nie ma poprawnych praw, tj. prawa pliku są inne niż 0644 lub 0444.

Jeżeli błąd będzie się powtarzał (a prawa masz poprawne) proszę o kontakt.

Co robić??[/code]

JrQ- - 28-09-2007, 14:56

Elminster napisał/a:
* Twój skrypt nie ma poprawnych praw, tj. prawa pliku są inne niż 0644 lub 0444.

Sprawdz czy rzeczywiscie tak jest
Cytat:
* serwer jest przeciążony,

Odczekaj. Spróbuj po jakims czasie.

Lobezzz - 01-10-2008, 19:39

ok, a jak w phpmyadmin mogę dodać użytkownika bazy?
joli - 01-10-2008, 19:43

Uzytkownika bazy nie mozesz tutaj dodac. Dodaje sie go w panelu konta, najczesciej w dziale bazy MySQL
Szud aj - 02-10-2008, 13:11

A jak się robi kopie bazy SQL?
joli - 02-10-2008, 13:22

Tak, jak jest opisane w instrukcji przenoszenia forum.
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=30441



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group