To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - Publikacja wersji 1.12.7

NineX - 10-08-2012, 00:28
Temat postu: Publikacja wersji 1.12.7
Jest to pełna oficjalna wersja 1.12.7 służąca do czystej instalacji lub aktualizacji z oryginalnego phpBB2 oraz z wersji "by Przemo" od 1.12.5-1.12.6
Wyposażona jest w uniwersalny aktualizator (/scripts/update.php) który posiada wszystkie aktualizacje bazy, część z nich wykonuje tylko gdy to konieczne (gdy wykryje oryginalne phpBB lub gdy wykryje różnicę w bazie danych z różnych wersji "by Przemo")

Główną zmianą jest kilka poprawek bezpieczeństwa i wprowadzenie systemu haseł na bazie phpbb3. Aktualizacja do tej wersji jest mocno zalecana.

Cytat:
Lista zmian:
- nowy ajaxowy szybszy shoutbox
- format daty
- błąd dot. cachowania common.php
- poprawiona modyfikacja ukrywania użytkowników obecnych przez x godzin.
- ukrycie ścieżki dla wszystkich plików module.php, pochodzących z katalogu stat_modules/*.
- poprawione ustawienia zezwoleń forów zamienionych na linki.
- wyśrodkowanie ikonek subfor.
- poprawiona bramka GG.
- wyłączenie modułu pomógł powoduje usunięcie z listy sortowania wg pomógł (memberlist.php).
- poprawiony md5 checksum aktualizatora przy Win.
- ukrycie daty ostatniej wizyty userów ukrytych w memberlist.php.
- poprawka seeker.php.
- usunięcie zbędnej komórki, podczas pisania posta (tr, nad załącz plik).
- wyeliminowanie clickjackingu podczas edycji profilu.
- zabezpieczenie modułu downloadu (zablokowane na sztywno dodawanie plików z określonymi rozszerzeniami).
- poprawienie informacji o ostatnio edytującym post.
- poprawienie wyszukiwania (*).
- dodanie spacji przed linkiem w wiadomości otrzymanej po usunięciu postu/tematu.
- poprawka overliba.
- poprawka widoczności grup ukrytych dla jr admina (jeśli jest ich moderatorem).
- limit max tematów/postów na stronę brany z PA.
- poprawka bbcode, jeśli w linku jest *!, - link pojawia się prawidłowo.
- ograniczenie ilości słów użytych przy wyszukiwaniu (limit brany z PA).
- dodany auto_increment w zapytaniu tworzącym search_id tabeli search_results.
- dodanie sprawdzania id sesji w określonych miejscach.
- dodanie zabezpieczenia przeciw ewentualnym SQL/XSS injection (on/off z PA).
- dodanie do listingu katalogu, w którym występuje błąd (moduły statsów).
- automatyczne przenoszenie do ID posta, poprzedzającego post przez nas usunięty.
- dodana paginacja w modcp.php.
- admin_faq_editor.php.
- blokada użycia html w powodzie zamknięcia forum.
- Wprowadzenie haseł jak w phpBB3.
- poprawiony błąd, przy usuwaniu tematów, które tworzą się przy instalacji forum (functions_remove.php).
- poprawka przy nadawaniu użytkownikowi praw JR.
- przy oczekiwaniu na akceptację tematu widać nazwę tematu - poprawione.
- poprawiona została funkcja bb-code w warnings.php - dodano też możliwość kolorowania tekstu oraz tag [.mod][./mod].
- poprawiona została funkcja bb-code w sb by lui (shoutbox_view.php)
- dodano flood w szukajce - userzy: 10 sekund / goście: 20 sekund / admin/jr admin/mod: 0 sekund
- i wiele innych


Aktualizacja
1. Zrób kopię bazy danych oraz plików forum przed przystąpieniem do niżej opisanych czynności.
2. Należy wgrać do katalogu forum tylko katalog: scripts po czym wejść w przeglądarce: http://adres.naszego_forum.pl/scripts/update.php zgodnie z poleceniami aktualizujemy bazę danych.
3. Wgranie do katalogu forum wszystkich plików z paczki.
4. Czyszczenie cache forum.

Uwaga nie nadpisywać wszystkich plików z paczki przed wykonaniem punktu 2-skutkuje uszkodzeniem forum.

Poniżej, do wyboru instrukcja manualna, update-czyli zmienione, gotowe pliki do podmiany, a także pełny pakiet oficjalnej wersji 1.12.7.

phpBB_modified_by_Przemo
update-1.12.7
update-1.12.7-manual

Zmiany plików w wersji manualnej: php aż 89, tpl 17 oraz css/tps/js.

Pamiętaj aby zaktualizować również pliki każdego używanego stylu(.tpl), w przeciwnym wypadku rejestracja, shoutbox itd. mogą przestać działać!
:arrow: Jak zaktualizować style?


UWAGA!
Poprawka do 1.12.7 - zmniejszenie transferu i przyspieszenie
http://www.przemo.org/php...ic.php?t=140266


Dziękujemy za cierpliwość.

Deotho - 10-08-2012, 00:33

Świetnie długo oczekiwałem, a czy szablon subSilver został zaktualizowany, bo +Styler'zy mieli przerabiać z tego co informowaliście.
Przemo - 10-08-2012, 00:39

subSilver jest jeszcze w poprzedniej wersji, są pewne zmiany ale nie jest to nowy subSilver nad którym są prace od jakiegoś czasu.
Tommekk80 - 10-08-2012, 05:49

Kawał dobrej roboty.

Czy backup bazy z 1.12.6p4 nie będzie do 1.12.7 'pasował'?



P.S. No to teraz się zacznie... :mrgreen:

mike_05_bis - 10-08-2012, 11:24

Witam,
cos poradzicie na taką przypadłosć? Gdzie szukać przyczyny? Inne skrypty wgrywane z /scripts/ działały.
Kod:
Proxy Error
Komunikat po próbie uruchomienia skryptu update.php

The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request GET /scripts/update.php.

Reason: Error reading from remote server

Oneitatsu - 10-08-2012, 13:10

Cytat:

poprawienie wyszukiwania (*).

- czyli?

Prócz ekranowania (flood) jakie zmiany? Sporo było szumu, że wyszukiwarka była dużym obciążeniem dla forum + zawierała zbytnie tabele (mysql).

Przemo - 10-08-2012, 13:58

mike_05_bis, poradziles juz sobie? Uzywasz proxy? To jakis dziwny problem serwera.

Co do poprawienia wyszukiwarki to jest wstawione kilka zabezpieczen przed pseudo ddosem, ktore tez maja wplyw na ogolna wydajnosc forum oraz usprawnienie wyszukiwania postow uzytkownika bo poprzedni mechanizm zbytnio obciazal do tego stopnia ze czasem sie wieszal.

mike_05_bis - 10-08-2012, 15:08

Właśnie nic dalej się nie rusza. Kontakt z hostingodawca też nic nie wskórał.
Ja proxy nie używam. Próbowałem już z różnych dróg i Neostrady i dsla, bez rezultatu.
Czy ten komunikat nie może pochodzi ze strony serwera sql? Jest inny niż serwer hosta.

Co prawda wersję 12,6 updejtowałem kilka dni wcześniej z bardzo starej i też nie do końca udanie, ale to nie ten wątek.
Chociaż może jedno i drugie się wiąże?

Kod:
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek
Na jednych to mam, na innych jest OK. Zmiany w PA nie skutkują. Check_files jest OK, zresztą dostępne obecnie do sprawdzenia.

paweo - 10-08-2012, 15:51

Czy jest możliwość wyłączenia [you] przez PA?
mike_05_bis - 10-08-2012, 15:55

mike_05_bis napisał/a:
Właśnie nic dalej się nie rusza. Kontakt z hostingodawca też nic nie wskórał.
Ja proxy nie używam. Próbowałem już z różnych dróg i Neostrady i dsla, bez rezultatu.
Czy ten komunikat nie może pochodzi ze strony serwera sql? Jest inny niż serwer hosta.

Co prawda wersję 12,6 updejtowałem kilka dni wcześniej z bardzo starej i też nie do końca udanie, ale to nie ten wątek.
Chociaż może jedno i drugie się wiąże?

Kod:
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek
Na jednych to mam, na innych jest OK. Zmiany w PA nie skutkują. Check_files jest OK, zresztą dostępne obecnie do sprawdzenia.


edit:
czy konfiguracja ftp dla eXtreme Styles nie ma tu coś do roboty?

Przemo - 10-08-2012, 15:59

mike_05_bis, twoj problem jest zlozony i nietypowy, prawdopodobnie miales wczesniej uszkodzone forum. Zaloz nowy temat z tym problemem.
tartut - 10-08-2012, 16:56

Dlaczego nadal w skrypcie jest odwoływanie do zmiennych globalnych przez długi zapis? Sądziłem, że zostanie to poprawione. Można było zmienić kodowanie na utf-8.
Można wiedzieć coś więcej na temat nowego stylu? Będzie napisany na divach czy nadal na tabelkach?

Tommekk80 - 10-08-2012, 17:23

tartut napisał/a:
Można wiedzieć coś więcej na temat nowego stylu? Będzie napisany na divach czy nadal na tabelkach?

Tabelek nie będzie wcale - do tego dążymy. Divy, listy i paragrafy głównie. Jednak wyglądem nie będzie odbiegał znacząco od obecnego subSilvera.

.::Trac3r::. - 10-08-2012, 18:08

A ja mam pytanie, czy załóżmy gdy mam teraz modyfikacje na forum wgrane i wgram aktualizacje, nie posypie się forum?
Tommekk80 - 10-08-2012, 18:19

.::Trac3r::.,
NineX napisał/a:
1. Zrób kopię bazy danych oraz plików forum przed przystąpieniem do niżej opisanych czynności.

Nie wiem...może tak, może nie. Zależy od tego, czy aktualizując forum wiesz co robisz czy nie. Niektóre modyfikacje powodują zmianę w kodzie, możliwe że w tym z aktualizacji również. Wszystko wyjdzie 'w praniu' - po to jest ten temat.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group