To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Nie można włączyć modułu załączników. Dlaczego?

Slide - 04-10-2014, 22:48
Temat postu: Nie można włączyć modułu załączników. Dlaczego?
Witam serdecznie wszystkich i od razu przechodzę do opisu problemu.

Otóż administruję forum grupy rekonstrukcyjnej, które początkowo "stało" na hostingerze. Jednak darmowy hosting to i darmowe błędy, więc musiałem z tego zrezygnować. Wykupiłem więc konto na OVH (domena była wykupiona już u nich wcześniej, firma nigdy nie robiła mi pod górkę i wszystko działało jak należy), backup wszystkich plików i bazy danych z hostingera, później przerzucenie na OVH, utworzenie bazy danych i wgranie backupu i wszystko działa tak jak powinno. Cache usuniętę i wreszcie nikt nie zgłasza żadnych błędów.

Wczoraj jednak znajomy napisał do mnie, że niestety nie może dołączać zdjęć w tematach, a robi dość ciekawy projekt dla grupy, a że jest człowiekiem raczej prostym, to ze stronami typu imageshack, linkami itp sobie nie poradzi. Sprawdzam - ja mogę dodawać. Utworzyłem więc konto testowe, sprawdzam i faktycznie moduł załączników wyłączony. Próbowałem uruchomić go w PA. Jednak cokolwiek tam wpiszę, łącznie z adresem folderu uploadu, rozmiarem załączników, oraz całą resztą, po kliknięciu przycisku Wyślij okazuje się, że żadne dane nie są uzupełnione i wszystko jest nadal tak samo jak było. Wystarczy, że zmienię tylko "Wyłącz moduł załączników" z TAK na NIE, to po kliknięciu wyślij i tak opcja ta się nie zmienia. Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić, ponieważ moduł ten jest dla mnie bardzo ważny.

Szukając odpowiedzi na mój problem nic nie znalazłem, oprócz wskazówki, żeby usunąć z pliku admin_attachments.php
Kod:
    $config_name = $row['config_name'];
    $config_value = $row['config_value'];

Jednak po usunięciu tych linijek nic się nie zmieniło. Dodam, że na poprzednim serwerze wszystko było w porządku, jednak nie pamiętam czy w konfiguracji załączników te pola były uzupełnione, czy po prostu wszystko po instalacji działało jak powinno i nic tam nie ruszałem. Wszystkie załączniki z poprzedniego serwera również wczytują się bez problemu. Przy przenosinach od razu zaktualizowałem wersję forum do najnowszej, jednak nie wiem czy ma to znaczenie.

xlesiu - 05-10-2014, 21:23

Slide, wiem, że to niezbyt profesjonalne rowiązanie ale spróbuj dokonać ustawień bezpośrednio w bazie z pominięciem PA.
Slide - 06-10-2014, 20:09

xlesiu napisał/a:
Slide, wiem, że to niezbyt profesjonalne rowiązanie ale spróbuj dokonać ustawień bezpośrednio w bazie z pominięciem PA.


Dziękuję za odpowiedz. Szczerze mówiąc chciałbym zrobić cokolwiek, aby działało chociaż tymczasowo, ponieważ nie mam czasu się z tym aktualnie bawić. Czy byłbyś w stanie napisać mi co dokładnie mam zmodyfikować w bazie danych? Nie oczekuję gotowca, tylko nie znam na tyle struktury tabel przema, żeby wiedzieć co dokładnie za co odpowiada i co gdzie muszę wpisać.

Pozdrawiam.

xlesiu - 06-10-2014, 20:59

Sprawdź phpbb_attachments_config - disable_mod - 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group