To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - masowe usuwanie uzytkowników/spamerów

Marek83 - 03-01-2017, 10:14
Temat postu: masowe usuwanie uzytkowników/spamerów
Witajcie

Na forum mam mnóstwo rejestracji, ale robionych przez człowieka. Żadne zabezpieczenia, losowe liczby, odpowiedzi na pytania itd nie pomagają. Rejestrują się, dodają sobie jakiś podpis w profilu lub strone www i na tym się kończy. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakby wynaleźć tych wszystkich uzytkowników z ostatnich kilku miesięcy i jak brzmiałoby zapytanie na ich usunięcie :( z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam
M

sebus231 - 07-01-2017, 13:57

Nie ma takiej możliwości mozesz zablokowac jego wejscie na forum po przez blokade IP.
Marek83 - 09-01-2017, 09:42

Może sprecyzuje.

Jak by brzmiało zapytanie, którym mógłbym usunąć uzytkowników z bazy wraz z ich ewentualnymi postami.
Spisałbym sobie ich nicki i dodał do zapytania i wtedy masowo ich usunął.

shanonWEB - 09-01-2017, 14:39

Marek83 napisał/a:
Może sprecyzuje.

Jak by brzmiało zapytanie, którym mógłbym usunąć uzytkowników z bazy wraz z ich ewentualnymi postami.
Spisałbym sobie ich nicki i dodał do zapytania i wtedy masowo ich usunął.

Spokojnie, użytkownik nad Tobą ma w zwyczaju pisać bez sensu. Lepiej było by gdybyś sprawdzał od dnia dzisiejszego, wstecz 30dni. Zainstaluję przemka i dam Tobie znać jakie zapytanie.

wlprzemek - 06-02-2017, 16:33

Mam ten sam problem tzn rejestrują się i linkują swoje www (to penie nowa metoda SEO :mrgreen: ) w podpisach i w polu profilu www.
Jak wyłączyć to pole w profilu gdzie jest www???

shanonWEB - 06-02-2017, 20:50

w profile_view_body.tpl znajdź:
Kod:
<!-- BEGIN website -->

usuń:
Kod:
<!-- BEGIN website -->
                <tr>
                    <td valign="middle" align="right" nowrap="nowrap"><span class="gen">{L_WEBSITE}:&nbsp;</span></td>
                    <td><span class="gen"><b>{WWW}</b></span></td>
                </tr>
                <!-- END website -->

W profile_add_body.tpl znajdź:
Kod:
{L_WEBSITE}

usuń:
kod w załączniku

P.S Kod do usunięcia w załączniku, ponieważ hosting forum blokuje. Zrób kopie zapasową plików na wszelki wypadek.

ElectricalStorm - 21-09-2017, 00:25
Temat postu: Re: masowe usuwanie uzytkowników/spamerów
Marek83 napisał/a:
Witajcie

Na forum mam mnóstwo rejestracji, ale robionych przez człowieka. Żadne zabezpieczenia, losowe liczby, odpowiedzi na pytania itd nie pomagają. Rejestrują się, dodają sobie jakiś podpis w profilu lub strone www i na tym się kończy. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakby wynaleźć tych wszystkich uzytkowników z ostatnich kilku miesięcy i jak brzmiałoby zapytanie na ich usunięcie :( z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam
M


Mozesz na forum w linku Uzytkownicy wyswietlic ich wg daty rejestracji od najnowszego.
Klikasz pozniej na nich z poziomu admina i usuwasz im konta... Skoro to robota ludzka to
zapewnie nie ma ich w tysiacach... wiec i recznie mozna to usunac.

Mam ten sam problem, uzytkownikow co prawda az tak wiele nie mam
ale po wylaczeniu stopek na forum problem prawie rozwiazal sie sam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group