To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Could not connect to the databas

naleśnik - 30-07-2017, 12:28
Temat postu: Could not connect to the databas
Witam

Mam problem przy instalacji phpBB2, pisałam już na forum cba, ale tam nikt mi nie pomógł :(
Kiedy wklepuję dane i próbuję wszystko zainstalować otrzymuje komunikat:
Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Access denied for user 'krainasnow'@'127.0.0.1' (using password: YES) 


Nie ma mowy aby hasło było błędne, bo sprawdzałam je już wiele razy i logowałam się do phpMyAdmin CBA i wszystko działało

Dane które wpisuje


a to jest nazwa bazy i użytkownika


Co robię źle? Kiedyś już tworzyłam takie forum i wtedy było wszystko ok :/ Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, a nie za odsyłanie mnie do google, sprawdziłam już wiele tematów i nigdzie nie było rozwiązania.

shanonWEB - 30-07-2017, 14:17

1. Nie zaleca się instalowania 1.12.9 - zawiera wiele błędów, których samemu nie ogarniesz.
2. Jak byk napisane, że nazwa bazy to "krainasnow", a ty wklepujesz "krainasnow_cba_pl".
Tak musisz to uzupełnić:
Kod:
Server Bazy Danych / DSN: mysql.cba.pl
Nazwa Bazy Danych: krainasnow
Użytkownik Bazy Danych: krainasnow
Hasło Bazy Danych:

naleśnik - 30-07-2017, 15:38

Już wcześniej próbowałam wpisać same 'krainasnow' w miejsce nazwy bazy danych i też nie działało.
Spróbuję może po prostu pobrać starszą wersję.

Dzięki za odpowiedź.

shanonWEB - 30-07-2017, 18:46

naleśnik napisał/a:
Już wcześniej próbowałam wpisać same 'krainasnow' w miejsce nazwy bazy danych i też nie działało.
Spróbuję może po prostu pobrać starszą wersję.

Dzięki za odpowiedź.

Mam wolną chwilę, także jeśli nie możesz sobie poradzić to napisz na PW, spróbuję pomóc osobiście :)

naleśnik - 30-07-2017, 19:33

Jakimś cudem zadziałało po ponownym zainstalowaniu skryptu. Próbowałam wgrać starszy znaleziony na forum, ale wykrzaczyło mi polskie znaki i nadal nie chciało działać, więc wróciłam do tego 1.12.9 i stała się jakaś magia.

Dzięki za pomoc, pewnie bez tego bym na to nie wpadła :D Może z tym 1.12.9 nie będzie aż tak źle, mam nadzieje

shanonWEB - 30-07-2017, 19:50

naleśnik napisał/a:
Jakimś cudem zadziałało po ponownym zainstalowaniu skryptu. Próbowałam wgrać starszy znaleziony na forum, ale wykrzaczyło mi polskie znaki i nadal nie chciało działać, więc wróciłam do tego 1.12.9 i stała się jakaś magia.

Dzięki za pomoc, pewnie bez tego bym na to nie wpadła :D Może z tym 1.12.9 nie będzie aż tak źle, mam nadzieje

Tak, na niektórych darmowych hostingach wykrzacza, ale tylko przy instalacji. Później, na stronie wszystko gra tak jak powinno :) .
https://www.cba.pl/forum/...zemo-t3064.html



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group