To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - przemo a php7

irekk - 01-05-2018, 22:02
Temat postu: przemo a php7
Hej,

jakieś wieści dla użytkowników skryptu odnośnie wsparcia dla php7?
Cytat:
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /server/przemo/db/mysql4.php on line 48

BRC - 02-05-2018, 13:21

Pewnie takie w stylu "przepisz sobie kod". :)
irekk - 02-05-2018, 16:34

Tak to od dawna wygląda ;)
BRC - 04-05-2018, 22:59

Notabene, chętnie bym coś przy tym porobił - może w ramach pracy magisterskiej?

"Aktualizacja i przystosowanie kodu aplikacji internetowej phpBB2 by Przemo dla standardów języka PHP w wersji 7"

Jak myślisz, nie wyśmialiby mnie? :mrgreen:

irekk - 05-05-2018, 20:44

Myślę że absolutnie nie. Sęk w tym że skrypt ten ma już swoje na karku i aby dogonić dzisiejsze standardy trzeba by wszystko napisać od nowa. 15 lat temu, nikt nie słyszał o composerze, frameworkach, psrach, usługach webowych i tak dalej i tak dalej. Samo phpbb leży kwiczy jeśli chodzi o implementacje Symfony w swoim dziele.
Problem też leży w targecie. Dzisiaj takie skrypty są wyparte przez facebooka, twittera itd. Trzeba by dobrze pokombinować żeby znaleźć odbiorców, co w sumie nie jest niemożliwe, tym bardziej że jak chciałem pomóc przy odbudowie to rzucałem kilkoma pomysłami co i jak. Tyle tylko że to wszystko już mają w sobie Wordpressy, Joomle czy inne Drupale.

BRC - 05-05-2018, 21:24

No, niestety. Nawet, jeśli kod dogoni czasy, to czasy pokażą mu fucka - młodzi to nawet średnio się orientują, że istnieją takie wynalazki jak fora, nie mówiąc o chęci rejestracji i udzielania się. Jakieś mocno tematyczne / specyficzne fora jeszcze się trzymają. Cała reszta poszła do piachu. ;)
irekk - 07-05-2018, 10:55

Fora na których się udzielam poprzechodziły z przema / phpbb na rzecz ipb czy vb. Chyba jeszcze tylko jedno sie trzyma na phpbb ale tylko dlatego ze leci na fora.pl
BRC - 09-05-2018, 16:53

Moje się jeszcze trzyma na phpbb2, ale zarabia aż 90 groszy dziennie, więc o czym tu mówimy. :mrgreen: Na co nie przejdziesz i jakich ficzerów nie dasz, to z fejsbuczkiem nie wygrasz. Moda taka, choć ostatnimi czasy trochę słabnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group