To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Przenoszenie forum z fora.pl

xrayPL - 13-08-2019, 11:36
Temat postu: Przenoszenie forum z fora.pl
Witam,

chciałby zapytać, czy da się przenieść forum z domeny fora.pl na prywatny serwer. Chodzi o posty, konta itd.
Może ktoś z Was już coś takiego robił, ale chciałbym trochę unowocześnić forum i mieć nad nim większą kontrolę.
Pozdrawiam

BRC - 13-08-2019, 11:49

Jeżeli nie udostępnią Ci bazy danych, to się nie da. Można jedynie zrobić lustro do odczytu.
xrayPL - 19-08-2019, 00:07

BRC napisał/a:
Jeżeli nie udostępnią Ci bazy danych, to się nie da. Można jedynie zrobić lustro do odczytu.


oki, dzięki za odpowiedź, ale nie mam zielonego pojęcia, czym jest lustro i jak działa :(

Lukdirt - 19-08-2019, 10:20

Nie, nie da się.
Serwis fora.pl nie udostępnia baz danych, przynajmniej jeśli chodzi o legalny sposób.

Poza tym, kontakt z adminami serwisu fora.pl jest bardzo trudny, a nawet niemożliwy. Z tego powodu, że admini mają swój serwis w tyłku i nawet nie reagują na prośby oraz pytania użytkowników.

Fora.pl było popularne przed 2010 rokiem, obecnie jest to jedynie ledwo działający trup.
Zresztą podobna sytuacja jest z tutejszym serwisem phpbb2 by Przemo - różnica jest tylko taka, że modyfikację Przema możemy pobrać i zainstalować na własnym hostingu, dzięki czemu posiada się pełną kontrolę nad forum. Na fora.pl nie ma takiej możliwości.

BRC - 19-08-2019, 12:05

Tj. kopia tylko do odczytu. ;)
ZapachKobiety - 08-09-2019, 04:26

Zawsze można z HTML wygenerować sobie bazę danych :)

wiem bo zrobiłam tak :D

BRC - 09-09-2019, 00:07

A co to będzie za "baza danych" bez haseł, emaili, prywatnych wiadomości etc.? Tego z HTMLa nie odczytasz. Pozostanie proteza, tak czy siak.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group