To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Polskie litery w tytule postu = tytuł niewidoczny

maranta - 07-01-2021, 20:03
Temat postu: Polskie litery w tytule postu = tytuł niewidoczny
Witam w nowym roku i zgłaszam się z problemem, który od jakiegoś czasu mamy na forum http://maranciaki.pl/forum/ (wersja 1.12.8 plus różne modyfikacje).

Gdy w tytule nowego tematu pojawia się polski znak diakrytyczny, to post po opublikowaniu nie ma żadnego tytułu poza takim uroczym fiźdrygałem ¤.

Trwa to od jesieni, od czasów zmian w serwerowni, wtedy forum się mocno posypało (nie było możliwości publikacji nowych postów i tutaj, na tym forum uzyskałam pomoc).
Nadal nie działa podgląd postu przed wysłaniem, ale dodawać nowe posty i tematy możemy.

Jednak brak możliwości wpisywania w tytułach polskich liter mocno wkurza.
Nigdzie na forum nie pojawiają się krzaczki, wszędzie polskie ogonki i kreseczki są widoczne, jedynie gdy są w tytułach, to tytuł cały znika.

Pewnie problem z kodowaniem jakiś.
Baza danych ma latin 1.

Widziałam tu na forum konwerter kodowania bazy, ale temat ma kilka lat, a ja nie jestem pewna co dokładnie forum dolega i boję się sama eksperymentować ;(

Proszę o pomoc.

irekk - 08-01-2021, 10:10

Problemem jest kodowanie znaków w bazie i funkcji używanych w kodzie które nie radzą sobie z latinem.
maranta - 08-01-2021, 11:21

irekk napisał/a:
Problemem jest kodowanie znaków w bazie i funkcji używanych w kodzie które nie radzą sobie z latinem.


Podejrzewam, że wciskanie na chama znaczników meta z kodowaniem na latin 2 w plikach forumowych (tpl, php) nic tu nie pomoże?

Czy mogę coś zrobić sama, żeby opisany problem naprawić i niczego nie zepsuć? Czy ten konwerter Przema może mi jakoś pomóc?
Jakieś zaklęcie zapodać bazie danych?

adam1024 - 14-01-2021, 11:16

Możesz spróbować na kopii lokalnie przelecieć bazę konwerterem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group