To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Wersje 1.9 i starsze - Forum a PHP 5.0.5

irekk - 20-11-2005, 19:16

no to pozegnalismy pania/nie dorozwiniete dziecko - KindziorKa czemu? bo po usunieciu przyglupiego posta znowu go wrzucila :?

kindziorek jako ze mozesz jeszcze przegladac forum to wiedz ze na republika.pl gdzie pewnie pchasz forum(wnioskuje widzac jakie inteligentne posty piszesz) nie ma bazy mysql nie wspominajac juz o php :?

Tom4l3k - 21-11-2005, 17:27

Cześć wszystkim...naprawde niemoge znaleźć dobrego wyjaśnienia więc pisze:

Mam ten problem ,że jak chce napisać post to mi sie takie coś pokazuje:

Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/k/o/m/kompy/www/posting.php on line 988

Jakaś 988 linijka ale jak znaleźć tą linijkę? :|
Napewno tego nieprzelicze bo sie pomyle.
Może mi ktoś wysłać już naprawiony plik posting.php?
Na ten e-mail bym prosił: tomalek5@o2.pl

Hlopcyk - 21-11-2005, 18:40

:evil: :evil: :evil: :evil:
To już naprawde pod debilizm podchodzi...
Żeby nie przeczytać całeo tematu w którym się pisze...Szczyt lenistwa...Szczyt głupoty...
Szkoda słów na takich ludzi... :x :x :x

Widmo - 21-11-2005, 18:51

Tom4l3k napisał/a:
Napewno tego nieprzelicze bo sie pomyle.


stary, ja wczoraj liczylem do 30.650 linijki, i sie nie pomylilem. zacznij od malych numerow linii, np 20 lub 25...

Tom4l3k - 21-11-2005, 20:42

Chyba Ci sie coś dzieje bo kurde jakoś mi niedziała z tego tematu żadna podpowiedź robie co trzeba poprzeliczałem niepomyliłem sie i DÓŁ !! :x Ψ__(•_•)__Ψ

Dobrze znalazłem serwer:


www.haa.pl <-- jeżeli go włączamy wyświetla się ciągle błąd ale ja umię temu zaradzić.
Na gg do mnie proszę: 6385555. :)
Niekażdemu ten błąd może wyskakiwać.TY

Właściwości serwa:

POjemność konta 30 mb(mały ale wystarczy na forum jakby co :) )
Obsługa php 4.40 wraz z wieloma modułami
WebFTP
PhpMyAdmin
Jedna baza MySql bez limitu pojemności
Brak limitu transferu
Dane są bezpieczniejsze dzięki dyskom z technologią RAID


Z poważeniem bo niemożna było skopiować tych właściwości i musiałem sam przepisywać :)

Widmo - 21-11-2005, 21:11

Tom4l3k napisał/a:
Chyba Ci sie coś dzieje bo kurde jakoś mi niedziała z tego tematu żadna podpowiedź robie co trzeba poprzeliczałem niepomyliłem sie i DÓŁ !! Ψ__(•_•)__Ψ



od dzis jestes moim idolem. :twisted:

Tom4l3k - 21-11-2005, 21:14

Hehe wiadomo tenks :D
Polecam takich jak ty których idolem jest spoxiox gość a nie pedał :mrgreen:

vegetagt - 22-11-2005, 23:05

Tom4l3k napisał/a:
Chyba Ci sie coś dzieje bo kurde jakoś mi niedziała z tego tematu żadna podpowiedź robie co trzeba poprzeliczałem niepomyliłem sie i DÓŁ !! :x Ψ__(•_•)__Ψ

Dobrze znalazłem serwer:


www.haa.pl <-- jeżeli go włączamy wyświetla się ciągle błąd ale ja umię temu zaradzić.
Na gg do mnie proszę: 6385555. :)
Niekażdemu ten błąd może wyskakiwać.TY

Właściwości serwa:

POjemność konta 30 mb(mały ale wystarczy na forum jakby co :) )
Obsługa php 4.40 wraz z wieloma modułami
WebFTP
PhpMyAdmin
Jedna baza MySql bez limitu pojemności
Brak limitu transferu
Dane są bezpieczniejsze dzięki dyskom z technologią RAID


Z poważeniem bo niemożna było skopiować tych właściwości i musiałem sam przepisywać :)


płacisz mi za okuliste. :mrgreen:

softmark - 23-11-2005, 16:33

Ja mam serwer na haa.pl

A www.haa.pl maja baze danych MySql 5
i mi forum nie działa bo wyskakuja ciakle błedy...

aliando - 27-11-2005, 12:37

mam taki sam problem jak aquanta - naprawilem pliki function_search.php i posting.php wg wskazówek z tego tematu ale ten sam problem wystepuje jeszcze search.php

prosze o pomoc

btw qbs jak chcesz zeby uzytkownicy postowali tylko w tym temacie to od razu zamykaj pozostale dotyczace bledow w php 5.0.5

[ Komentarz dodany przez: qbs: 27-11-2005, 12:44 ]
nie jestem na forum 24h/dobe pozatym jak juz jestem to zamykam

[ Dodano: 27-11-2005, 12:57 ]
tamten temat ma date 11 listopada i scisle dotyczy bledu ktorego rozwiazania potrzebuje dlatego nie dziw sie ze w nim postowalem

NoVy - 28-11-2005, 20:04

nie wiem czy zauwazyliscie ale blad jest tez w usercp_register.php :/ wlasnie mi user dal o tym znac

Kod:

Error geting users post stat

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'g.group_id' w on clause

SELECT ug.user_id, g.group_id as g_id, g.group_name , u.user_posts, g.group_count FROM phpbb_groups g, phpbb_users u LEFT JOIN phpbb_user_group ug ON g.group_id = ug.group_id AND ug.user_id = 1893 WHERE u.user_id = 1893 AND ug.user_id is NULL AND g.group_count = 0 AND g.group_single_user = 0 AND g.group_moderator <> 1893

Line : 829
File : usercp_register.php

Je&#347;li nie potrafisz znale&#378;&#263; rozwi&#261;zania tego problemu,
mo&#380;esz spróbowa&#263; poszuka&#263;, lub zada&#263; pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/

mogl by ktos pomoc i dac gotowe pliki do podmiany (forum 1.9.5)

aliando - 28-11-2005, 20:35

to jest proste, fragmet kodu miedzy FROM a LEFT JOIN musisz dac w nawias

mi nikt nie chce pomoc...

NoVy - 28-11-2005, 20:47

juz sprawdzam...no jesli bym sie znal na tym choc troche to bym ci napewno pomogl.. ale niestety jestem ciemny w tychsprawach :(

Kod:

$sql = "SELECT ug.user_id, g.group_id as g_id, g.group_name , u.user_posts, g.group_count FROM (" . GROUPS_TABLE . " g, ".USERS_TABLE." u)
                LEFT JOIN " . USER_GROUP_TABLE . " ug ON g.group_id = ug.group_id
                    AND ug.user_id = $user_id
                WHERE u.user_id = $user_id
                    AND ug.user_id is NULL
                    AND g.group_count = 0
                    AND g.group_single_user = 0
                    AND g.group_moderator <> $user_id";


dale mw nawiasy ale nie dziala :/


EDIT: Gapa juz dziala, mam pytanie do wszystkich plikow mam dawac teraz te nawiasy ??

aliando - 28-11-2005, 21:19

ten typ bledu pojawia sie w kilku plikach i rozwiazane jest zawsze takie samo
spy - 29-11-2005, 19:05

Rany... tu macie lekarstwo na swoje problemy z SQLem: http://www.przemo.org/php...p=125714#125714 (to też może pomóc: http://www.przemo.org/php...125311#125311). Po co flejmujecie w temacie o PHP? Zróbcie dokładnie tak, jak tam jest napisane i TYLKO w plikach, w których pojawia się błąd. Pozwoli to uniknąć płaczu osób, którym ręka się omsknęła i coś spieprzyli w poprawianiu plików, które działały dobrze. Nie ma też sensu zamieszczać na forum poprawionych plików, bo zmiany są na tyle małe, że KAŻDY, kto umie obsługiwać dowolny edytor tekstu jest w stanie sobie poradzić.

Dla myślących inaczej:
- jeśli w opisie błędu widzisz wyrażenie "SQL Error" to na pewno dotyczy to SQL i to nie jest odpowiedni temat do postawania w tej kwestii. Rozwiązanie w linku wyżej.
- jeśli w opisie błędu jest napisane "Only variables can be passed by reference", to na DWÓCH pierwszych stronach tego tematu jest podane rozwiązanie, które DZIAŁA.

To już przestaje być kwestią myślenia tylko lenistwa i ignorancji.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group