To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - SQL Wywala mi b??d, z takimi literkami: .MYI lub MYD

adAMus - 01-06-2006, 16:34
Temat postu: Re: SQL Wywala mi błąd, z takimi literkami: .MYI lub MYD
Widmo napisał/a:
Uszkodzila sie tabela w bazie SQL, musimy naprawic ja komenda w bazie SQL
Kod:
repair table nazwa_tabeli
nazwa_tabeli odpowiada uszkodzonemu plikowi nazwa_tabeli.MYI
Mozemy to zrobic w PhpMyAdminie jesli jest zainstalowany na serwerze, lub w PhpBBMyadminie w panelu admina w sekcji SQL

www.phpmyadmin.net



mógłbyś mi pomóc bo niewiem zbytnio o co tu chodzi. Jak już wszedłem na tą stronke www.phpmyadmin.net to co mam dalej zrobić gdzie jest ten panel admina w sekcji SQL bo wogóle tam nic takiego nie ma. Może jestem poprostu jakiś przymulony, ale miło by mi było gdybyś mi pomógł

Widmo - 01-06-2006, 22:46

Cytat:
Adres forum: http://forum.forextrader.pl


jak to ?



zreszta - nie działa.

adAMus - 11-06-2006, 12:22

hej co mam zrobić. Gdy próbuje wejść na forum wyskakuje mi coś takiego:

Error in submit checking forum access

DEBUG MODE

SQL Error : 1016 Can't open file: 'phpbb_read_history.MYI'. (errno: 145)

SELECT forum_id FROM phpbb_read_history WHERE forum_id = 5 AND user_id = 1216

Line : 201
File : /srv/www/htdocs/web17/html/forumphp/includes/functions.php

co mam zrobić? Prosze o pomoc :(

Ewenement - 10-09-2006, 15:56

Cytat:
Witam serdecznie.

Mam podobny problem jak Emperial (parę postów wyżej). Widzę że nikt mu nie odpowiedział więc wrzucam jeszcze raz na tapetkę. Niestety mod Widma nie chce mi działać. Co muszę zrobić ?


Cytat:

Couldn't access list of Forums

DEBUG MODE

SQL Error : 1030 Got error 127 from storage engine

SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title FROM grudz_forums f LEFT JOIN grudz_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN grudz_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN grudz_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id

Line : 234
File : functions.php

w takim razie teraz ja wrzucam problem na tapete ;)

Tomotg - 26-11-2006, 20:05

Takei mi wywalio. Moze mi ktos powiedziec co zrobic. Nie znam sie i nie chce namieszac w bazie. Bylbym wdzieczny za pomoc...

Kod:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1 Can't create/write to file '/tmp/#sql_64f5_0.MYI' (Errcode: 13)

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.post_attachment, p.post_expire, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_field_2, u.user_allow_field_2, u.user_field_3, u.user_allow_field_3, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 1562 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 45, 15

Line : 843
File : viewtopic.php

dariooosh - 26-11-2006, 21:34

epidemia jakaś czy jak :|

o 15 mi forum chodziło, po 19 dostałem dokładnie to samo co kolega wyżej...
przeszukałem forum w poszukiwaniu jakiego rozwiązania ale takowego nie znalazłem, check_files wyświetla co następuje

Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not show columns from table: phpbb_advertisement

DEBUG MODE

SQL Error : 1 Can't create/write to file '/tmp/#sql_64f5_0.MYI' (Errcode: 13)

SHOW COLUMNS FROM phpbb_advertisement

Line : 1009
File : check_files.php


próbowałem podmienić pliki ale wiele to nie pomogło...

wie ktoś bardziej odemnie ogarnęty o co tu chodzi...

Tomotg - 26-11-2006, 21:56

ciekawe ze posty da sie pisac ale niestety ich przegladac juz nie :/ Mial ktos juz taki problem i go rozwiazal?
Hans - 26-11-2006, 23:42

to samo mamy :/
POZdr

mervinGSI - 26-11-2006, 23:57

Hans, nio wlasnie Hans to samo mamy ;/
r4ng3r - 07-01-2007, 10:38

Witam. Od wczoraj na forum na którym jestem moderatorem wyskakuje coś takiego:

Cytat:
phpBB by Przemo : Critical Error

Occured fine error, the script was attempt to repair and notice board administrator.

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1016 Nie można otworzyć pliku: 'forumlinki_users.MYI' (Kod błędu: 145)

SELECT * FROM forumlinki_users WHERE user_id = -1

Line : 404
File : sessions.php



Proszę o pomoc - co mogło się stać ?? - dodam, że nic nikt nie grzebał w opcjach w P.A
Z góry dzięki.

KR!S - 26-02-2007, 19:03

No własnie też mam to samo :(
arcy - 26-02-2007, 19:05

Do wszystkich, którym wywala mi błąd, z takimi literkami: .MYI lub MYD - przeczytajcie z łaski swojej pierwszego posta w tym temacie i wykonajcie zawarte tam instrukcje!!!!
Lookash - 01-08-2007, 08:51

Mi takie coś podczas instalacji wyskakuje... Co dziwne na tym serwerze normalnie wcześniej instalowałem kilka for, a nigdy się z takim błędem nie spotkałem...

Kod:
Wystąpił błąd przy instalacji do bazy danych:

CREATE TABLE phpbb4_advertisement ( id mediumint(9) NOT NULL auto_increment, html text DEFAULT '' NULL, email varchar(128) default '' NULL, clicks int(9) default '0' NOT NULL, position tinyint(1) default '0' NOT NULL, porder mediumint(4) default '0' NOT NULL, added int(11) default '0' NOT NULL, expire int(11) default '0' NOT NULL, last_update int(11) default '0' NOT NULL, notify tinyint(1) default '0' NOT NULL, type tinyint(1) default '0' NOT NULL, PRIMARY KEY (id) )

Can't create/write to file '/var/lib/mysql/noostu_forum/phpbb4_advertisement.MYI' (Errcode: 28)

Wystąpił nieoczekiwany błąd instalacji do bazy SQL. Plik instalacyjny: db/schemas/mysql_basic.sql

Nie można kontynuować instalacji forum.
Istnieje możliwość poprawienia błędu w pliku lub w ustawieniach serwera w celu wyeliminowania błędu.
Gdy to zostanie zrobione będzie możliwośc kontunuacji.

Anonymous - 18-08-2007, 16:28

Wgraj jeszcze raz pliki.
Czasami przy wgrywaniu cos sie zatnie i pojedynczy plik zostaje uszkodzony.
Szkoda nerwow na szukanie ktory wiec wgraj je ponownie.

A i duzo serwerow przechodzi na php5, lub ma wylaczone flagi.
php_flag register_globals on
Taki wpis w pliku .htaccess na samym poczatku zalatwi sprawe.
Jesli to niepomoze to sprawdz plik konfiguracyjny.

Miszu - 20-08-2007, 11:53

Co się stało?

Nie mogę wejść do tematu w moim forum(www.rpg-hogwart.yoyo.pl),bo pokazuje i się to(mam forum phpbb by przemo)

Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'u.user_field_4' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, p.post_marked, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.special_rank, u.user_allow_helped, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_field_2, u.user_allow_field_2, u.user_field_3, u.user_allow_field_3, u.user_field_4, u.user_allow_field_4, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_points, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_232posts p LEFT JOIN phpbb_232posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_232posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_232users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 10 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 15

Line : 844
File : viewtopic.php



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group