To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - [ B??d + fix ] B?dy na forum po instalacji MySQL > 5.0.12

Przemo - 12-11-2005, 17:16

Oczywiście, ja nie mówie, że nei pomoże, ale chodzi o to zeby bylo w 100% zgodne z manualem i dzialalo na wszystkich Mysql'ach na ktorych teraz dziala + te nowe.
spy - 13-11-2005, 14:37

Przemo, ależ musi działać i działa :) . To, o co pytałeś, to przecież zwykłe grupowanie argumentów dla lewej strony podane wprost poprzez ujęcie w nawiasy. W MySQLach ver. < 5.0.12 nie jest konieczne grupowanie, ale nie jest zabronione. Jest natomiast konieczne przy MySQL ver. > 5.0.12. Nie jest napisane w manualu, że potrzeba podawać wprost grupy argumentów dla jednej tabeli. Ale wprowadziłem te nawiasy prewencyjnie, gdyby ktoś chciał dopisać coś dalej, lub devowie MySQLa wpadli na pomysł, że coś przegapili i trzeba wprowadzić tę regułę podawania argumentu wprost do dowolnego typu zapytania. To na prawdę w niczym nie przeszkadza. Zwróć uwagę, że w kilku plikach, które działały i wciąż działają dobrze, tego typu rozwiązanie jest zastosowane i nie powoduje żadnych problemów.
Anonymous - 10-12-2005, 21:38
Temat postu: Po dodaniu pust
Witam.
Czytam juz od 2 dni forum i nadal walcze z problemem dodania wiadomosci.
Po dodaniui widze tylko jej temat i podpis uzytkownika.
Wszytkie instrukcje, ktore byly omawiane do tej pory zostaly przeze mnie wykonane. Podmienilem pliki itp itd a jednak nadal nie moge dodac wiadomosci.
Nie mam zadnego komunikatu o bledzie po prostu wszystko gladku az do momentu kiedy to wyswitla sie moja nowo dodana wiadomsci i niestety jest pusta.
Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
Pozdrawiam

Anonymous - 10-12-2005, 21:41
Temat postu: Aha
Aha zapomnialem dodac...
PHP 5.x i MySQL 5.0.15
Zainstalowany najnowszy WAMP
czekam na podpowiedzi.
Pozdrawiam

Anonymous - 30-12-2005, 13:55

A możecie podać jak to wygląda ten kod w wypadku plików:

report.php
includes/usercp_register.php

zolw - 04-01-2006, 23:21

Kod:
Failed obtaining forum access control lists

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'a.auth_globalannounce' in 'field list'

SELECT a.forum_id, a.auth_view, a.auth_read, a.auth_post, a.auth_reply, a.auth_edit, a.auth_delete, a.auth_sticky, a.auth_announce, a.auth_globalannounce, a.auth_vote, a.auth_pollcreate FROM 105_forums a

Line : 162
File : auth.php


jestem zbyt ulomny informatycznie zeby samemu naprawic ten plik.

irekk - 04-01-2006, 23:26

a to ci checa, a ja widze ze ty nie masz mysql > 5.0.12
Cytat:
PHP version : 4.3.10 - OK
MySql version : 4.0.22

chelloPL - 04-01-2006, 23:29

zolw,
Zanim zadamy pytanie, używamy opcji szukaj

http://www.przemo.org/php...ghlight=#124244

zolw - 04-01-2006, 23:40

trafilem tu z tego postu ;P

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=12672

a na tamtym nie ma rozwiazania ;/

jatamana - 05-01-2006, 12:26

no wiec zrobilem tak jak polecil spy zastapilem pliki tymi z zalaczika safe mode zdaje sie wylaczony ale nadal jest to samo podczas pisania nowego tematu wywala blad :/
irekk - 05-01-2006, 12:54

tiaaa, tylko moze bys zajrzyl do tematu dot. php5 a nie mysql5
jatamana - 05-01-2006, 13:32

ale Wy lubicie utrudniac zycia potem sie dziwicie, ze sa kolejne pytania albo powtarzajace sie tematy :p
ale dobra czy moglbym ladnie poprosic o link do tamtego tematu ? bo jest ich tyle, ze juz nie wiem co czytac :/ albo jakas konkretniejsza wskazowke zebym juz nie musial Wam dupy truc ? :)
a pozatym czy ja nie mam php4 ?

irekk - 05-01-2006, 13:51

faktycznie , sorki :roll:
jatamana - 05-01-2006, 15:51

spoko ale nadal nie znam odpowiedzi czy jest ktos w stanie mi pomoc ?
spy - 06-01-2006, 11:38

http://mp3.nov.pl/check_files.php
Nie podmieniłeś żadnego z pliku (zmieniony jest jedynie viewtopic.php, w tym przypadku nieistotny), które są w przygotowanych paczkach. Najpierw je wgraj na serwer, a dopiero potem zgłaszaj problem. Skoro pomogło wielu osobom, to znaczy, że problem jest spowodowany Twoim błędem.
PHP nie ma tu żadnego znaczenia, bo patch działa również na wersji 4.x PHPa ( dowodem tego jest moje forum -> http://spy.easyisp.pl/forum/check_files.php ). Natomiast nazwa mojej paczki z poprawionymi plikami łatami mówi wyraźnie, że jest on do wersji forum 1.9.5 a nie 1.9.4. Czyli, jeśli podmiana samych plików nie da rezultatu (raczej mało w to wierzę), to musisz najpierw uatkualnić forum do wersji 1.9.5, co przy okazji poprawi trochę błędów i dopiero potem nałożyć pliki z łatami do MySQLa i PHPa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group