To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Grupy

xlesiu - 30-11-2010, 14:57

Kozak_Barabasz, a masz dobrze ustawione w PA - Grupy - Pierwszeństwo grup
Kozak_Barabasz - 30-11-2010, 17:23

Tak, mam dobrze to ustawione.
Wyświetlanie nazw grup jest w odpowiedniej kolejności ale użytkownicy niestety alfabetycznie a nie w zależności od ważności grupy ....

xlesiu - 30-11-2010, 17:52

Kozak_Barabasz, to mam prośbę sprawdź jeszcze czy wszystkie te osoby są w grupie Moderator czy może któraś z tych osób ma nadane uprawnienia indywidualne przez wejście w jej profil - Zezwolenia. Jeżeli tak zabierz je i dołącz do grupy.
Kozak_Barabasz - 30-11-2010, 18:34

Uprawnienia/zezwolenia są nadane tylko grupom a nie indywidualnym userom.

Z tego wynika, że jak dowolna grupa ma nadane jakieś zezwolenie to wszyscy stają się moderatorami i są segregowani alfabetycznie.
Chciałbym jednak mieć porządek ....

Tak jak z głównymi rangami, najpierw są nicki Administratorów, potem junioradminów, moderatorów i na końcu forumowiczy.

Jak zdejmę wszystkie uprawnienia danej grupy to takie osoby są razem mieszane z forumowiczami.

depsima - 01-12-2010, 12:43

Witajcie
Mam pewien problem, chciałbym zrobić ukryty dział, który byłby widoczny dla wszystkich oprócz jednego użytkownika. Podpowiecie jak to zrobić?

Kozak_Barabasz - 01-12-2010, 14:57

Musiałbyś zrobić ukrytą grupę, dodać do niej wszystkie osoby oprócz tej jednej, zrobić nowy dział i go udostępnić tej grupie.
depsima - 01-12-2010, 15:50

Kozak_Barabasz napisał/a:
Musiałbyś zrobić ukrytą grupę, dodać do niej wszystkie osoby oprócz tej jednej, zrobić nowy dział i go udostępnić tej grupie.

No właśnie chciałbym uniknąć takiego rozwiązania, i co za tym idzie dodawania ręcznie prawie 700 użytkowników do grupy. Nie ma prostszego sposobu?

Kozak_Barabasz - 01-12-2010, 15:53

Dość szybko by Ci to poszło.
Robisz po prostu należność do grupy od 0 postów i grupa otwarta.
Po stworzeniu jej oraz natychmiastowemu dodaniu forumowiczy, robisz tą grupę zamkniętą i wywalasz tą jedną osobę z tej grupy.

Reszta jak powyżej.
Max 5 minut roboty ze wszystkim

depsima - 01-12-2010, 15:58

Dzięki za podpowiedź Kozak :)
LWG ;)

Kozak_Barabasz - 01-12-2010, 20:20

Odpowiem sobie sam na moje pytanie- może komuś pomoże.
Chyba jedyną opcją jest przydział moderatorom juniorAdmina.
Skasowałem kolor ze stylu więc grupa moderatorów ma kolor swojej grupy a nie junioradmina.
Wystarczy dać jakieś najprostsze zezwolenie do panelu administracyjnego.

Wszystko ładnie pięknie elegancko działa ;)

Danyeru - 02-12-2010, 11:37

Kozak_Barabasz, a próbowałeś z automatyczną rangą moderatora? Czyli, że jak ktoś ma prawa moderatorskie w jednym dziale, to w innym jest zwykłym userem.
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=99801

vizzdoom - 05-12-2010, 12:58

Problem z uprawnieniami przy "Pokaz posty od ostatniej wizyty"

Na moim forum niektóre grupy nie mają dostępu do niektórych działów. Przy kliknięciu jednak w Pokaz posty od ostatniej wizyty - osoby widzą w wynikach tytuły tematów z działów, które są dla nich niewidoczne. Jak to poprawić?

Woytec - 05-12-2010, 14:38

Ustaw też "Czytanie" dla wybranej grupy, nie tylko "Widoczny".
vizzdoom - 05-12-2010, 21:42

Zarówno Czytanie jak i Widoczny jest ustawione na NIE
tomal85 - 06-12-2010, 14:36

mam pytanie jak mogę moderować swój temat jestem junior adminem zakładam nowy temat i chce go przykleić tak żeby był taką informacją nad wszystkimi tematami ale nie mam opcji moderowania jak to zrobić ???? proszę o pomoc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group