To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

1.12.7 i starsze - Points System

FVG - 08-03-2010, 19:44

Tak.
Raduss - 09-03-2010, 12:48

A ja mam taką ciekawostkę bo pewnie nikt tego nie sprawdził a jest błąd w tej wersji.
Zainstalowałem ją w 100% dobrze.
Wszystko ładnie działa i nalicza.

Tylko czemu jak wejdzie się w PA potem: Fora - Zarządzaj to jest biała strona ?
Jest problem z plikiem: admin_forums.php
Jak by ktoś umiał go poprawić to byłbym wdzięczny.

[ Dodano: 09-03-2010, 13:19 ]
Zlokalizowałem dokładny błąd w pliku: admin/admin_forums

Plik Install.txt

Kod:
#
#-----[ Znajdz ]------------------------------------------
#

            " . $field_sql . ") !!


Cytat:
#
#-----[ Zamień ]------------------------------------------
#

, points_disabled" . $field_sql . ")


Jak tylko zmienię tą 1 funkcję na tą drugą strona robi się biała.
Tylko w tym przypadku !

[ Dodano: 09-03-2010, 13:24 ]
W dodatku teraz chciałem złożyć Nowe Forum w dziale i proszę bardzo:

Couldn't insert row in forums table

DEBUG MODE

SQL Error : 1136 Column count doesn't match value count at row 1

INSERT INTO phpbb_forums (forum_id, forum_name, cat_id, forum_desc, forum_order, forum_status, forum_sort, password, forum_color, forum_moderate, no_count, forum_trash, forum_separate, forum_show_ga, prune_enable, forum_link, forum_link_internal, forum_link_hit_count, forum_tree_req, forum_tree_grade, forum_no_helped, forum_no_split, topic_tags, locked_bottom, auth_view, auth_read, auth_post, auth_reply, auth_edit, auth_delete, auth_sticky, auth_announce, auth_globalannounce, auth_vote, auth_pollcreate, auth_attachments, auth_download, main_type) VALUES ('373', 'System Punktów', 16, 'Zbieraj Punkty i Wymieniaj na Darmowe Nagrody i Przywileje', 3080, 0, 'SORT_FPDATE', '', '', 0, 0, 0, 1, 1, 0, 0, '', 0, 0, 0, 3, 0, 0, '', 0, 0, 0, 1, 0, 1, 1, 3, 3, 5, 1, 1, 1, 0, 'c')

Line : 829
File : admin_forums.php

tomko111 - 13-03-2010, 21:40

Czy jest możliwość sprawdzenia która osoba ma najwięcej pieniędzy?
MagicalFire - 13-03-2010, 21:51

http://nokia5530.eu/memberlist.php
Metoda sortowania: pieniądze malejąco

tomko111 - 13-03-2010, 22:20

MagicalFire, tak zrobiłem, ale niestety nie segreguje w kolejności :(
krzysiek16ino - 23-03-2010, 22:47

Mam problem.

W widoku tematu przy poście usuniętego użytkownika widnieje ilość punktów osoby, która napisała wcześniejszy post (wyżej)... W czym może tkwić błąd?

SeetroX - 13-04-2010, 19:38

Updating database schema & data

Progress :: .......... Done
Result :: Some queries failed, the statements and errors are listing below

* Error :: Duplicate column name 'points_disabled'
SQL :: ALTER TABLE phpbb_forums ADD points_disabled TINYINT(1) NOT NULL AFTER prune_enable

* Error :: Duplicate column name 'user_notify_donation'
SQL :: ALTER TABLE phpbb_users ADD user_notify_donation TINYINT(1) NOT NULL AFTER user_notify_pm

* Error :: Duplicate column name 'user_points'
SQL :: ALTER TABLE phpbb_users ADD user_points INT NOT NULL

* Error :: Duplicate entry 'points_reply' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_reply', '1')

* Error :: Duplicate entry 'points_topic' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_topic', '2')

* Error :: Duplicate entry 'points_post' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_post', '1')

* Error :: Duplicate entry 'points_donate' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_donate', '1')

* Error :: Duplicate entry 'points_name' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_name', 'Points')

* Error :: Duplicate entry 'points_user_group_auth_ids' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_user_group_auth_ids', '')

* Error :: Duplicate entry 'points_system_version' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_system_version', '2.0.0')

Contact me so I can fix the errors.






>>>>>.... co naprawić?

Master93 - 14-04-2010, 13:45

wykonałeś wszystkie zapytania z pliku?
SeetroX - 14-04-2010, 15:20

Information

Database type :: mysql4
phpBB version :: 21.12.6
Updating database schema & data

Progress :: ..... Done
Result :: Some queries failed, the statements and errors are listing below

* Error :: Duplicate column name 'points_disabled'
SQL :: ALTER TABLE phpbb_forums ADD points_disabled TINYINT(1) NOT NULL AFTER prune_enable

* Error :: Duplicate column name 'user_notify_donation'
SQL :: ALTER TABLE phpbb_users ADD user_notify_donation TINYINT(1) NOT NULL AFTER user_notify_pm

* Error :: Duplicate entry 'points_user_group_auth_ids' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_user_group_auth_ids', '')

* Error :: Duplicate entry 'points_system_version' for key 1
SQL :: INSERT INTO phpbb_config VALUES ('points_system_version', '2.0.0')

Contact me so I can fix the errors.

takie coś ;/ zmieniłem wszystko w plikach i przy upgrade wyskakuje to :evil:

siekierzynski - 29-04-2010, 09:57

Kod:
Duplicate column name 'points_disabled'


Duplika kolumny o nazwie 'points_disabled'. Kolumny masz już wstawione, więc powinno działać dobrze. Jeżeli tak nie jest, napisz co jest nie tak.

Oui - 14-05-2010, 14:39

Witam. Otóż mam problem, ponieważ jak konfiguruję plik "viewtopic.php", to po skonfigurowaniu go wyskakuje mi błąd na forum gdy wchodzę do tematu jakiegokolwiek.

Błąd:
Cytat:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'u.user_points' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_attachment, p.reporter_id, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_field_2, u.user_allow_field_2, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_points, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 23 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 15

Line : 844
File : viewtopic.php



Możliwe, że coś źle wklejam, czy coś. Proszę o pomoc. W załączniku zamieszczam mów "viewforum.php" bez tego błędu, ale z powgrywanymi innymi skryptami. Jeśli ktoś może, to bardzo proszę o dopisanie tam tego, co ma być, bo sam sobie nie mogę poradzić.

krystianr - 14-05-2010, 14:48

Oui,
uruchomiłeś plik mod_install.php żeby wykonać zapytania do SQL :?:

Oui - 14-05-2010, 17:36

krystianr, to jest tutaj trochę słabo opisane. Uruchomiłem je przez adres strony, to znaczy
nazwastrony.pl/mod_install.php
i w ftp przez edytuj no i tyle. Nie wiem co dalej, itp. Prosiłbym o bardziej szczegółowe info itp.

[ Dodano: 14-05-2010, 21:21 ]
Proszę o pomoc! Potrzebuję tego jak najszybciej!

[ Dodano: 14-05-2010, 23:06 ]
Dobra już znalazłem błąd. W instalacji pisze, iż trzeba otworzyć mod_install.php na początku instalacji a ja otworzyłem dopiero przed chwilą (po instalacji) i działa. Dzięki! Mod super!

krzysiek16ino - 15-05-2010, 11:56

Znalazłem błąd o którym chyba nikt wcześniej nie wspomniał.
Przedstawię na screenie:

Chodzi o to, że usunięci użytkownicy mają przypisaną ilość punktów użytkownika posiadającego aktualnie konto, który napisał post przed nimi.

[ Dodano: 15-05-2010, 14:57 ]
Już udało mi się to naprawić...
Przepraszam za kłopot.

Master93 - 02-06-2010, 15:03

wgrałem i odpalam pliki wszystko ok, i gdy chce wejść w temat to mam komunikat:
Cytat:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'u.user_points' w field list

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, p.post_marked, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.special_rank, u.user_allow_helped, u.can_custom_color, u.user_custom_color, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts,u.user_points, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 9 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 15

Line : 844
File : viewtopic.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/



a gdy odpalam plik /update_user_points.php

to mam

Cytat:

Could not!

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'user_points' w field list

UPDATE phpbb_users SET user_points = 0 WHERE user_id = 2

Line : 94
File : update_user_points.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group