To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

1.12.7 i starsze - Extended Multi Forum Images

Knofel - 14-09-2006, 13:23
Temat postu: Extended Multi Forum Images
Jest to modyfikacja modyfikacji QBS'a o nazwie "Forum Images".

Dla tych co nie wiedzą, modyfikacja umożliwia przypisanie osobnej ikonki każdemu z for. (Można ją pobrać TUTAJ)

Jednak jeśli mamy zainstalowane kilka styli i na dodatek o rożnej kolorystyce (np. jeden jasny drugi ciemny) to niestety mamy problem bo możemy przypisać tylko jasną lub tylko ciemną ikonkę, ten dodatek pozwala przypisać różne ikonki każdemu ze styli.

Jako że jest to modyfikacja już istniejącej modyfikacji.
Zainstalowanie orginalnej wersji jest KONIECZNE!

Instrukcja:

W templates/TWÓJ_STYL/images/ tworzymy nowy katalog forum_images (Dla każdego stylu osobno) i tam wrzucamy nasze ikonki.

Teraz otwieramy plik includes/functions_hierarchy.php i znajdujemy w nim:
Kod:
$folder_image = ( !empty($data['forum_image_url']) ) ? $data['forum_image_url'] : $folder_image;
I zmieniamy to na:
Dla wersji BEZ informacji o nowych postach
Kod:
$image_path = 'templates/'.$theme['template_name'].'/images/forum_images/'.$data['forum_image_url'];
$folder_image = ( !empty($data['forum_image_url']) ) ?  $image_path : $folder_image;

1. Wchodzimy do PA -> Fora -> Wybieramy interesujące nas forum i klikamy Edycja.
2. W odpowiednie pole wpisujemysobie nazwę ikonki np info.gif albo gry.jpg. W ten sposób każdy styl będzie miał swoją własna ikonkę.
3. Zapisujemy ustawienia.

Dla wersji z informacją o nowych postach
Kod:
$icon_no_new_posts = substr ( $data['forum_image_url'], 0, strpos ( $data['forum_image_url'], ';' ) );
$icon_new_posts = substr ( $data['forum_image_url'], strpos ( $data['forum_image_url'], ';' )+1, strlen ($data['forum_image_url']) );
$image_path = 'templates/'.$theme['template_name'].'/images/forum_images/';
$image_link = ( $smart_new ) ? $image_path.$icon_new_posts : $image_path.$icon_no_new_posts;
$folder_image = ( !empty($data['forum_image_url']) ) ? $image_link : $folder_image;

1. Wchodzimy do PA -> Fora -> Wybieramy interesujące nas forum i klikamy Edycja.
2. W odpowiednie pole wpisujemy coś takiego brak_postow.ext;nowe_posty.ext
Gdzie:
brak_postow.ext to ikonka jaka wyświetli się gdy na forum nie ma nowych postów. ( np. faq.gif )
nowe_posty.ext to ikonka jaka wyświetli się gdy na forum są nowe posty. ( np. faq_n.gif )
Czyli wg przykładu w naszym polu powinno być wpisane faq.gif;faq_n.gif

3. Zapisujemy ustawienia.

Oczywiście jeśli w stylu x mamy ikonkę info.gif w stylu y też musi nazywac się info.gif

piekarz - 23-10-2006, 17:32

wyskajuje mi błąd kiedy w PA wchodzę w opcję "zarządzaj" działami...
może wiesz co jest nie tak, oto błąd:
Kod:
Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/dragonfans/forum/admin/admin_forums.php on line 818


[ Dodano: 23-10-2006, 17:33 ]
na pewno coś z linia 818 jest nie tak, próbowałem parę razy ten plik przerabiać, ale dalej mi to wyskakuje...

[ Dodano: 23-10-2006, 20:31 ]
widze, że nikt nie jest skory do pomocy, trudno, sam spróbuje sobie pomóc, ale wątpie czy sie uda...

Knofel - 23-03-2007, 19:27

Zmiana:
Od teraz modyfikacja sprawdzi sobie czy w wybranym forum pojawiły się nowe posty.

Bonzaj - 18-04-2007, 12:43

Wgrałem tą modyfikację, lecz nie widzę efektu :/
Niema żadnych błędów, ścieżka w PA w "Adres obrazka który będzie się wyświetlał jako ikona forum" jest wypełniona przy wejściu do edycji, ale na forum nic się nie zmienia.

Co mogłem pominąć?

SzAd - 05-05-2007, 14:44

moze ktos zapodac linka gdzie moge znalesc instalke modyfikacje QBS'a o nazwie "Forum Images" ????
Knofel - 05-05-2007, 15:11

Jest w pierwszym poście :roll:
SzAd - 05-05-2007, 15:13

jakby dało sie sciagnoc to bym nie pisał zeby mi zapodali linka ;|
joli - 05-05-2007, 17:08

Knofel, to nie jest link do pliku, tylko do strony. Mógłbys poprawic?
Instrukcja nie działa także.

Knofel - 05-05-2007, 17:37

joli napisał/a:
Knofel, to nie jest link do pliku, tylko do strony. Mógłbys poprawi
c?
Owszem jest... bo tak miało być :D

Dla tych którzy nie potrafią przeglądać stron www zmieniłem link do modyfikacji Forum Images na bezpośredni. Link do instrukcji też poprawiony ;)

SzAd - 05-05-2007, 17:38

ta strona nie działa ;] buja sie jak nei wiem co ;] moze toie chodzi ale mi nie ;p moze wez wrzuc to jako załacznik ;d
joli - 05-05-2007, 18:40

Teraz juz działa. Nie marudz.
Dzieki, Knofel, za poprawki, no sam widzisz... :lol:

SzAd - 05-05-2007, 18:45

ta badz taka miła i sciagnij mi to a nastepnie wyslij na email szad88@o2.pl bo mi nie działaja te linki ;/
joli - 05-05-2007, 20:38

prosze
SzAd - 06-05-2007, 15:41

wielkie dzieki :*
bakonfs - 04-10-2007, 21:57

Nie moge tego znaleść w functions_hierarchy.php , przez co nie zrobić tej modyfikacji...,ma ktoś jakieś pomysły? :/

$folder_image = ( !empty($data['forum_image_url']) ) ? $data['forum_image_url'] : $folder_image;



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group