To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Archiwum działu Ogólne (posty do 12.2007) - [Problem] Czy jest możliwe?

AndrJan - 21-11-2006, 13:47
Temat postu: [Problem] Czy jest możliwe?
Ahoj! Zainstalowałem w kompie serwer Apache+PHP+MySQL. Chciałbym do ćwiczeń zainstalować Forum > phpBB by Przemo. Czy jest taka możliwość :?: Jeśli jest, to jak to zrobić (krok po kroku) :?: Mam rozpakowanego >zip-a w katalogu.
pzdr
;)

garbacz - 21-11-2006, 13:51

Do takich rzeczy polecam krasnala.
Instalujesz, on już jest zoptymalizowany,
pliki dajesz do:

c:/ -> usr -> krasnal -> www -> przemo

w przeglądarce dajesz:

localhost/~przemo/

Instalujesz i bawisz się.

Acha na początek polecam po zainstalowaniu zapoznać się ze stroną: localhost
tam masz odpowiedź na większość pytań

AndrJan - 21-11-2006, 14:08

garbacz, Rozumiem, że mam odinstalować Apache :?: Dalej jak napisałeś wyżej :?:
Jak możesz to podaj konkretny link do "localhost". W Gogglach tego jest multum.
pzdr
;)

sloma90 - 21-11-2006, 14:14

AndrJan, wejdz na http://www.krasnal.tk/ sciagnij instalke zainstaluj wlep strone do folderu
c:/ -> usr -> krasnal -> www -> przemo

wlacz krasnala na kompie w start -. programy -. krasnal -> start krasnal

jak wlaczysz krasnala wpisz w przegladarce u ciebie http://127.0.0.1/~przemo/

wlaczy ci sie instalka i podasz haslo i bedziesz mniec juz forum u siebie na kompie

MaciekP - 21-11-2006, 15:01

Swojego czasu próbowałem podziałać na lokalu z krasnalem, niezbyt mi to szło, jest mało intuicyjny wg mnie.
Dopiero z easyPHP mi się udało zainstalować forum, polecam ten programik.. http://www.easyphp.org/

kermit - 21-11-2006, 15:52

działana www.webserv.pl

polecam wygodniejsze metody niz babranie się z mysql i apache na kompie w stary sposób!

pozdro

AndrJan - 22-11-2006, 00:18

kermit, Tak zainstalowałem WebServ z oprogramowaniem ale dalej nici z instalacji.
Widocznie coś nie tak robię. :roll: :?:
;(

Renger - 22-11-2006, 19:01

AndrJan napisał/a:
Tak zainstalowałem WebServ z oprogramowaniem ale dalej nici z instalacji.

Najlepiej odinstaluj najpierw to co masz zainstalowane (Apache+PHP+MySQL) a dopiero pozniej zainstaluj webserva. U mnie też nie chciał chodzić jak miałem na kompie krasnala, po jego odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu webserva wszystko ładnie chodziło.

PS. Nie instaluj webserva biorąc baza MySQL 4 bo chyba jest walnieta i serwa sie odpalić nie da. Najlepiej zainstalowac od razu na php5 i MySQL 5 i wszystko powinno chodzić

yodek - 22-11-2006, 19:26

Kiedy uda ci sie uporac z problemem instalacji serwera (najlepiej wlasnie pakiet czyli WebServ badz tez polecam AppServ) i bedzie ci pieknie chodzilo to odpal localhost. Jesli pojawi ci sie strona to bedzie potwierdzenie ze poprawnie ci sie zainstalowal serwer. Wgraj katalog (phpbb by przemo) do katalogu c:\...\www\przemo\ i wtedy wpisz TAKI adres: localhost/przemo/ (BEZ ''~'' jak to blednie podal garbacz czy sloma90. Poniewaz tylda jest dla uzytkownikow, czyli w innym katalogu). Gdy juz bedziesz mial te pliki to powinna ci sie pojawic piekna stronka z instalacja forum (czyli wgranie do bazy odpowiednich tabel po odpowiedniej uprzednio konfiguracji). Oczywiscie wczesniej musisz w bazie (najlepiej dla ciebie na poczatek bedzie MySQL) utworzyc baze oraz uzytkownika z prawami do tej bazy. Po szczegoly odezwij sie na PW/PM ;)
axelvip - 22-11-2006, 22:25

A moze mi pomozecie, bo mam problem z tym WebServem...

Stworzylem baze MySQL 5.... i dziala tylko jak nie ma hasla a jak dam ja na haslo to od razu wyskakuje jakis blad i nie wiem co robic bo nawet nie idzie forum zainstalowac...

Prosze pomozcie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group