To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Wersje 1.9 i starsze - [ MOD ] [ PORTAL ] Reloader v. o.99b

DjDuDi - 28-08-2004, 00:50

Hmmm najlepiej wpisywać owe polskie znaki ? ? ? z klawiatury ISO a dokładniej... ja wpisuj? za pomoc? kodów ALT + 4ry cyferki z num pad...

i tak sie te kody prezentuj?:

ALT + 0177 = ?
ALT + 0182 = ?
ALT + 0188 = ?
ALT + 0161 = ?
ALT + 0166 = ?
ALT + 0172 = ?

Najlepiej ca?? treść strony sobie pisz w notatniku... normalnie... a póżniej tylko wybierasz opcję... Znajdź/zamieć... w piewsze pole wpisujesz małe ? w drugie pole wpisujesz kod literki ? w iso... zaznaczasz jeszcze opcję uwzględnij wielkość liter i dajesz na zamieć wszystkie... i tak sobie szybciutko zmieniasz wszystkie 6 znaczków... :)

ja robić tak... jak ktoś inaczej to niech też napisze... też jestem ciekaw...

vegetagt - 28-08-2004, 11:44

trzeba pisać polskie znaki w kodowaniu iso-8859-2
Widmo - 28-08-2004, 13:38

powinny był polskie znaki...
a jak nie ma to na gorze pliku w katalogu PAGES daj TYLKO:

Kod:
  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

gibek - 28-08-2004, 13:49

Tyle że u mnie kodowanie nie daje rezultatu :? Dalej są jakieś inne znaki zamiast polskich liter. Gdzieś na forum widziałem jakąś kombinacje kilku znaków, które później było widoczne na stronie w postaci polskich znaków, ale teraz nie pamiętam gdzie to było. Zna ktoś taką kombinacje?
DjDuDi - 28-08-2004, 14:00

gibek napisał/a:
Gdzień na forum widziałem jakąś kombinacje kilku znaków, które póżniej było widoczne na stronie w postaci polskich znaków, ale teraz nie pamiętam gdzie to było. Zna ktoś tak? kombinacje?

Gibek zobacz na posta na górze strony :P ...

Ps. ALT trzeba trzyma? i po wpisaniu cyferek pu?ci? dopiero ALT'a

Ps2. Widmo mi kodowanie też nie zadziałało... ale da sie prze?y?... :D ...

gibek - 28-08-2004, 15:19

Heh juz zajażyłem :) pomogło
DjDuDi - 28-08-2004, 15:56

no to lajcik :) ... to do roboty ;)
Crack - 28-08-2004, 18:38

Pisa? kod w iso-8859-2 a nie windows-1250. Znaki są konwertowane automatycznie przez niektóre edytory.
DjDuDi - 28-08-2004, 21:58

przez notatnika nie są :P ... a po co mam czysty tekst... pisać specjalnie edytorem... jak moge recznie konwertować :P ...
stranl - 31-08-2004, 13:08

Ja używam Edytorka Notaknik+ v2.4 (a ty drugi link ) jest to rozszerzenie Notatnika o wiele przydatnych funkcji związanych z html, między innymi konwersja kodów znaków (ciekawe że plik jest mniejszy od oryginalnego NOTEPAD.EXE) - polecam :)

[ Dodano: 31-08-2004, 13:14 ]
Co? chyba te linki nie działają, więc załącze plik (NA DOLE)


DjDuDi napisał/a:
... trza by pokombinowa?... z oryginalnym kodem z portal.php... tym odpowiedzialnym wla?nie za newsy... kiedy? miałem dwa portale...Portal.php z ogolnymi newsami
a drugi sport.php z newsami sportowimi... i te w?a?nie kumpel zamieszczać w odpowiednim dziale na forum... pozniej ci dam.... prerobiony portal.php... i powiem ci tylko gdzie wpisać id odpowiednie... :D

DjDuDi nie wiem czy co? mi już przysyłałe? (miałem problemik z odbieraniem poczty :lol: ) ale jeśli masz co? takiego to mi?o by było to dostać :wink: . Szukam tego od dłu?szego czasu i... nic :(

DjDuDi - 31-08-2004, 13:38

Dzieki za tego notatnika... przyda sie... a portal ci zaraz albo za parena?cie minut przerobie...
stranl - 01-09-2004, 20:33

OK czekam z niecierpliwości? :!: :D
DjDuDi - 01-09-2004, 22:19

lol2... na GG mi wal bo ciagle zapominam :D

najlepiej odrazu podaj na GG z jakiego ID ma bra? newsy :P

[ Dodano: 01-09-2004, 22:47 ]
ok stranl, sory że tak długo...

Kod:
znajdź w portal.php dwa takie kawałki kodu (s? niedaleko siebie)

$fetchposts = phpbb_fetch_posts($portal_config['witch_news_forum'], $portal_config['number_of_news'], $portal_config['news_length']);

$fetchposts = phpbb_fetch_posts($portal_config['witch_news_forum'], $portal_config['number_of_news'], 0);


zamieć je na takie:

Kod:
znajdź w portal.php dwa takie kawałki kodu (s? niedaleko siebie)

$fetchposts = phpbb_fetch_posts(numer id forum, ile newsów, $portal_config['news_length']);

$fetchposts = phpbb_fetch_posts(numer id forum, ile newsów, $portal_config['number_of_news'], 0);


teksty zamieniaj na same cyferki... czyli w nawiasie to ma był np. tak... (20, 5, dalszy kod...)

Ostatnia wartość w nawiasie oznacza długość newsa w znakach... i tak w pierwszym kodzie jest ilość znaków a w drugim 0 ma został bo to już jest jak ktoś kliknie na czytanie całego newsa...)...

w skrócie jeśli ustalisz ilość znaków kod pierwszy ma wyglądać np. tak:

Kod:
$fetchposts = phpbb_fetch_posts(20, 5, 500);

ID Forum 20
5 Newsów
po 500 znaków... :) myźle ze dasz se rade... a jak nie podeslij mi na maila portal.php... i dane jakie ma był id forum ile newsów i ile znaków (lub zostawie standardow? ilość)

stranl - 21-09-2004, 23:10

DjDuDi dzięki za kodzik, oczywięcie zadziałał, jeszcze jedn? rzecz chciałbym zmodyfikować. W którym miejscu jest ustalene wyświatlanie Własnego Nagłówka Newsów (to które można podac z Panelu administratora). teraz w drugim pliku portal2.php z odpowiednimi ID forum itd. jest widoczny nagłowek z oryginalnego portal.php :(
Veldrin - 23-09-2004, 16:32

Mam trochę pytań bo jestem ostro ciemny. Jak mam ( dokładnie) zainstalować tego hacka?? ?ciagnąłem pliki.

-podmieniłem portal
-wgrałem tempaltes.
-do głównego katalogu forum wrzuciłem dla testu page1.php i page2.php
- w PA dałem własnego linka pod page1.php

I po kliknieci pokazuje mi się biała strona z PAGE1 itd. ( poprostu zwykły link.)

CHyba nie zrobićem czegoś w portal.php . Otwieram ReamdeHack.txt jest tam

#-----[ FIND ]------------------------------------------
#

'MODULE24' => $$portal_config['module24']

#
#-----[ AFTER ]------------------------------------------
#

Read and configure it.

Co ja mam tam skonfogurować?? Zielony jestem kompletnie.

Proszę o jakąś dokładn? instrukcj? dla debili( jak ja :wink: ). I jeszcze co tam jest źle( jeżeli co? jest jak wynika z postów wyżej)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group