To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - style i grafika - [OffTopic] Kiedy przerobiony styl staje si? moim w?asnym?

NPS - 30-01-2007, 22:05
Temat postu: [OffTopic] Kiedy przerobiony styl staje się moim własnym?
Szukałem informacji na ten temat tu na forum i cośtam znalazłem tutaj: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=36610 Ale jednak nie wszystko.

Gdy ściągam czyjś styl (oczywiście udostępniony do darmowego ściagania) i przerabiam go (zmieniam grafikę i ew. układ/wygląd forum), to w którym momencie styl mogę uznać za swój własny, jeśli w ogóle? Bo przecież chyba nikt nie pisze/robi każdego stylu od nowa? Jak to jest?

kemustek - 30-01-2007, 22:13

hmm, trudno to jednoznacznie powiedzieć. Jeżeli styl nie będzie przypomniał tego na którym bazowałeś to możesz sobie z nim robić co ci się podoba.
NPS - 30-01-2007, 22:16

Właśnie przerabiam jeden styl (inaczej bym o tym nie pisał :) ), jak skończę, to pokażę moja przerobioną wersję i oryginał i może mi ktoś powie, czy to jest podobne, czy nie. :D
szpak - 31-01-2007, 09:46

Styl nigdy nie jst niczyją wlasnością, pobierasz pliki i je modyfikujesz, pobrałeś gdy były oddane Tobie bezpłatnie.

Jedynie co jest Twoją własnością to grafika która jest tam obsadzona, Ty ją projektowałeś i masz do niech prawa autorskie.

Jesli chodzi o całość jako styl to jesli nikomu nie dasz to nikt go mieć nie będzie.
Jeśli mimo to ktoś Ci go pociągnie bez twojej zgody możesz zarządać odpowiedzialności prawnej ale podpierając się tylko prawami autorskimi do grafiki.

Natomiast jeśli przerabiasz jakiś styl no to wszystko zależy jak to będzie przerobione.
Napewno nie możesz mieć poprzednika plików graficznych w stylu do któego poprzedni autor na grafikę ma nie mieć już praw

FreelancerMp3 - 31-01-2007, 10:25

Według mnie styl jest twój jeśli zrobisz go sam od początku do końca. Jeśli go modyfikujesz to piszesz w stopce że został zmodyfikowny przez ciebie.
NPS - 31-01-2007, 17:06

FreelancerMp3 napisał/a:
Według mnie styl jest twój jeśli zrobisz go sam od początku do końca.

A czy inni robią style od zera? Przecież styl to m. in. kilkadziesiąt plików z kodem. Każdy styler, który swoim nickiem podpisuje style pisze to zawsze od zera (albo przynajmniej raz napisał to wszystko od zera)? Przecież to mnóstwo nie potrzebnej roboty.

A co do mnie, to od razu mówię, że nie chcę nikomu ukraść stylu :D , ani nawet wykłucać się o prawa autorskie do mojej przerobionej wersji. Pytam raczej z ciekawości, a co do "mój styl", to może spytam tak: kiedy mogę napisać: "Theme made/created by NPS" zamiast "Theme made/created by XXX, modified by NPS"? :)

kemustek - 31-01-2007, 17:32

NPS napisał/a:
A czy inni robią style od zera? Przecież styl to m. in. kilkadziesiąt plików z kodem. Każdy styler, który swoim nickiem podpisuje style pisze to zawsze od zera (albo przynajmniej raz napisał to wszystko od zera)? Przecież to mnóstwo nie potrzebnej roboty.

czytać umiesz ? :)

Cytat:
Jedynie co jest Twoją własnością to grafika która jest tam obsadzona,

NPS - 31-01-2007, 17:52

To wystarczy zrobić własną grafę, żeby na dole dać podpis: "Theme created by NPS (lub inny nick)"? I, jeśli łaska, proszę o odpowiedź "tak" lub "nie", zamiast cytatów. :P

[ Dodano: 31-01-2007, 17:54 ]
I może, żeby już nie zakładać nowego topicu - jak zmienić nazwę stylu? Z oryginalnej na moją nową? Muszę zmienić nazwę folderu, pliku "nazwa_stylu.css" i czego jeszcze?

kemustek - 31-01-2007, 17:57

NPS napisał/a:
I może, żeby już nie zakładać nowego topicu - jak zmienić nazwę stylu? Z oryginalnej na moją nową? Muszę zmienić nazwę folderu, pliku "nazwa_stylu.css" i czego jeszcze?

mój tekst:

Jednym za najprostszych sposobów zmiany nazwy stylu jest edycja plików programem Notepad++

Aby pobrać Notepad++ kliknij tutaj

Po pobraniu u zainstalowaniu programu otwieramy w nim następujące pliki stylu:

Kod:
admin/index_body.tpl
admin/page_header.tpl
index_body.tpl
overall_header.tpl
profile_view_body.tpl
portal_header.tpl
simple_header.tpl
shoutbox_view_body.tpl
viewtopic_poll_result.tpl
theme_info.cfg


Klikamy kombinacje klawiszy CTRL+H po czym wpisujemy starą i nową nazwę stylu oraz klikamy "Zamień we wszystkich plikach"

Po tej czynności zapisujemy otwarte pliki i zmieniamy nazwy plików (na nazwę nowego stylu):
Kod:
NazwaStylu.css
NazwaStylu.tps
NazwaStylu.cfg

oraz nazwę katalogu.

Teraz może już zainstalować styl pod nową nazwą :)


NPS napisał/a:
To wystarczy zrobić własną grafę, żeby na dole dać podpis: "Theme created by NPS (lub inny nick)"?

TAK

ZuL - 04-02-2007, 23:58
Temat postu: [OffTopic] gdy zmienilem troche styl
Hej
przerobilem troche styl do wlasnych potrzeb
Przerabialem styl mer. Zmiany sa niewielkie ale zawsze cos

Teraz styl wyglada tak:


i moje pytanie brzmi: czy moge w stopce dodac info ze styl zmodyfikowany przez XXXXX :?:

Pisze to dlatego, ze niechcialbym afery o to ze dopisuje/modyfikuje stopke forum :)

kemustek - 05-02-2007, 14:59

ZuL, nie zmodyfikowałeś stylu tylko dodałeś kilka elementów z innego stylu. Nie licząc zmiany tła i ikon ze strony głównej
PAD - 01-05-2007, 14:54

a ja mam pytanie


czy jeśli pomieszam kilka styli i dodam TEŻ swoją grafike to moge ten styl nazwać moim?

szpak - 01-05-2007, 20:45

swoim stylem nie można nazwać styl w którym występują jakiekolwiek grafiki innych wykonawców,

jeśli są grafiki innych wykonawców to w stopce również i jego musimy uwzględnić

w podpisie widnieje w kolejności pierwszeństwa ten wykonawca którego procentowo pracy i elementów graficznych jest więcej

styl przerobiony z innego w 90% nie jest autorstwem w 100% przerabiającego,

cdn...

Tomek1902 - 09-05-2007, 22:08

Przepraszam za mały OT, ale chciałbym tylko powiedzieć, że szpak przekonał mnie tym co mówi, więc pod "wykonanymi przeze mnie" stylami postanowiłem podpisywać się tak jak on, tzn. nie "styl wykonany przez XXX", tylko "styl zaprojektowany przez XXX". Mam nadzieję, że się szpaku nie obrazisz...? ;)
malkovich - 07-06-2007, 13:12

moje 5 groszy do tematu:

Jeżeli robię styl na podstawie czystego subSilvera to daję stopkę theme by k@mil, lub design by k@mil. Jeżeli dostosowuję inny styl do swoich potrzeb (choćby Saphic na http://zywiecka.org) to w stopce daję np "Theme created by Sopel modified by warna tuned by k@mil.ZywieckaOrg " Czyli autora do wersji phpBB, osobę która przerobiła do phpBB by Przemo i na końcu moją skromną osobę.
Ostatni przypadek gdy styl jest mojego autorstwa a np część grafiki zrobił ktoś inny (np UnholyDark na http://stylephpbb.zywiecka.org ), stopka wygląda następująco "theme by k@mil top graphics by kemustek "

Przecież styl nie musi mieć tylko jednego ojca :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group