To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Could not connect to the database

Widmo - 14-07-2004, 17:41
Temat postu: Could not connect to the database
Kod:
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database


Skrypt nie może sie polaczyc z bazą danych.
MY nie wiemy dlaczego...
Wiec tematy z tym błądem będę OD RAZU ZAMYKANE + ew. WARNING.

Przyczyn jest mnostwo.

Zadaj sobie pytanie:
Cytat:
Czy wcześniej działało ?

Jeśli odpowiedz brzmi:
Cytat:
TAK!


To znaczy że:
albo padł SQL u Twojego hostingowca. (Zdarza sie najlepszym)
albo chwilowo nie może sie połączyc z bazą.
albo ktoś się bawił plikiem config.php - sprawdz, czy dane w nim sa prawdziwe.

Jeśli odpowiesz:
Cytat:
NIE!

To:
Albo jesli masz konto na LYCOS - to nie wlaczyles bazy. Jak? W opcjach konta. Na stronie tripod.lycos.co.uk zalogować konta i wejść do środka i włączyć MYSQL -> deactivated na activated...

Albo:
Cpanel: Prawdopodobnie jak utworzyles baze danych, to nie dodałeś do niej usera z uprawnieniami.

Albo:
Albo nikt nie wie, a tu tymbardziej sie nie dowiesz...

Pozdrawiam.

przecinek - 14-07-2004, 17:43

nie tylko na lycosie trzeba aktywowa? bazą ;) np. na ohost.de też...
They - 14-07-2004, 18:39
Temat postu: Re: Could not connect to the database
Widmo napisał/a:
To:
Albo jesli masz konto na LYCOS - to nie wlaczyles bazy. Jak? W opcjach konta. A dalej to nie wiem
a dalej to:

na stronie tripod.lycos.co.uk zalogować konta i wejść do środka i włączyć MYSQL -> deactivated na activated... ale pod warunkiem ,jeśli wyłączacie bazy danych na lycosie to stracicie forum.

qzaj66 - 22-07-2004, 23:54

Znam jeszcze jedna przyczyne: Jeżeli na Lycosie było już jedno forum i zostało skasowane a na jego miejsce zostało wgrane na serwer nowe to należy poprostu na stronie lycosu po zalogowaniu się w opcjach php wyczyścić tabele pamięci które zostały wygenerowane przez ustawienia pierwszego forum. Po wyczyszczeniu wszytskich tabel forum instaluje się bez problemów. Przynajmniej jak już wspomniałem - na Lycosie.
VAldar 2.4 - 22-11-2004, 17:22

A ja znam też przyczyne ;)
Kod:
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database 

ten błąd oznacza że nie mamy funkcji php :!: jeżeli mamy konto na lycos to:
Logujemy się -> Site building tools -> PHP4U -> jeżeli pojawi się strona z przyciskiem actiwe php now to oznacza że nie włączyli?my php klikamy na to i pojawia się strona gdzie można wejść do naszego PhpMyAdmina :P ale w tej sytużacji jest to nie konieczne :D
Dopiero teraz należy spróbować zainstalować :!: napewno się uda ;) sprawdzałem :D

Corneliah - 03-12-2004, 22:02

VAldar 2.4 jestes boski! bardzo ci dziekuje ♥
Poncjusz - 11-12-2004, 01:06

Ja wiem w czym jest umnie problem :lol: A mianowicie nie wiem jaka ma byc nazwa bazy danych na sync.pl :lol: Może wy wiecie :D
Modernizacja - 11-12-2004, 11:00

taka jak ją nazwiesz w cpanelu będę innym przyrządzie administracyjnym :P
Poncjusz - 11-12-2004, 14:28

a to sory :D To trzeba sciezke skryptu podac :D A ja nie wiem jaka ma byc na sync.pl
Snaki - 09-01-2005, 08:13

VAldar 2.4 napisał/a:
A ja znam też przyczyne ;)
Kod:
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database 

ten błąd oznacza że nie mamy funkcji php :!: jeżeli mamy konto na lycos to:
Logujemy się -> Site building tools -> PHP4U -> jeżeli pojawi się strona z przyciskiem actiwe php now to oznacza że nie włączyli?my php klikamy na to i pojawia się strona gdzie można wejść do naszego PhpMyAdmina :P ale w tej sytużacji jest to nie konieczne :D
Dopiero teraz należy spróbować zainstalować :!: napewno się uda ;) sprawdzałem :D



I co zrobićem tak jak napisałeś i nic to samo z nowu Powiec co mam wybrac i napisac
Typ Bazy Danych :
Server Bazy Danych / DSN :
Użytkownik Bazy Danych:
Hasło Bazy Danych:
Prefiks dla tabel w bazie danych:
Powieccie do mam tu wpisac albo wybra?

spoko - 11-01-2005, 22:00

Ale też wytłumaczone
Widmo - 12-01-2005, 00:37

spoko, wytlumaczysz lepiej ?
dbbex - 15-02-2005, 18:07

kurde ja nadal nie weim o co chodzi :( zmienilem haslo w cpanelu i przestalo dzialac gdzie to naprawic ?

[ Dodano: 15-02-2005, 18:14 ]
uuuuuufffffffffffffn dziala nie zmienilem hasla w config.php , a swoja droga czy te haslo jest bezpieczne? jest tak sobie zapisane w tym pliku dziwne

bulion - 17-02-2005, 14:27

ehh, lol, przeciez plik masz na serwerze, a hasło dostępowe do serwera znasz tylko TY jako admin... :roll:
więc JAK ktoś może wejść na TWOJE konto i ?CI?GN?? config.php skoro NIA zna hasła :lol:

Kubairek - 03-03-2005, 21:08

sorki za tamten temat ale ja juz wszystko to zrobilem wlaczylylem to php 4 u i to samo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group