To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

1.12.7 i starsze - Potwierdzenie Tekstowe przy rejestracji

pecador - 15-05-2007, 12:48

Centurion napisał/a:
a dla naszej blyskotliwej 'neostradowej' mlodziezy pole "wpisz siedem dowolnych znakow" tudziez "wpisz siedem dowolnych cyfr" moze sie okazac nie do przejscia

gadasz bzdury :?
jeśli by ktoś nie potrafił wpisać 7 dowolnych znaków, to i nie poradziłby sobie z Twoim modem, graficznym tokenem czy czymkolwiek innym.

Jeśli brakuje Ci sensownych argumentów lepiej nic nie pisz.

Centurion - 15-05-2007, 13:06

no to jest juz dyskusja w stylu "kto ma dluzdzego penisa" i czepianie sie mnie dla zasady

byc moze masz samych wyksztalciuchow na forum ale podejrzewam jest ze jednak latwiej wpisac w pole odpowiedz na:
Wpisz słowo "forum" bez (""): (uwaga to tylko przykład, pytania moga byc dowolne, nie sugerujace odpowiedzi i moze ich byc dowolna ilosc a losowo wybierane bedzie jedno)
niż
Wpisz dowolnych siedem znakow (lub cyfr):

w koncu chodzi o to zeby to bylo funkcjonalne dla userow, ja ze swojej praktyki wiem ze niektorzy sa ciezko myslacy, albo poprostu rozkojarzeni

kwestia wyboru, kazdy wybierze co chce uzywac, dobrze chyba ze jest wiecej opcji niz jedna :p

no offence i z mojej strony eot, bede w tym temacie odpowiadal tylko na rzeczowe pytania zwiazne z modem

[ Komentarz dodany przez: Leone: 15-05-2007, 14:21 ]
czepiam się Ciebie bo gadasz bzdury, bezsensowne argumenty, a tego bardzo nie lubię.
prawie identyczny mod jest w standardzie - a Twój argument? że wpisać 7 znaków jest trudno. żałosne.

mamy teraz czekać na mod który będzie zmieniał ilość postów wyświetlanych na jednej stronie w temacie?

-----

EDIT: masz problem po prostu, nie kazdy musi miec wszystko jak Ty chcesz, na tym polega tzw demokracja, kazdy wybierze to co chce a jednak ktos to sciaga bo woli miec cos 'ladniejszego' niz 'wpisz 7 znakow'. i jesli upierasz sie ze to w standardzie to jest to samo (chociaz nawet nie raczyles tego zapewne sprawdzic) to jest to najzwyczajniejsza ignorancja i nie swiadczy o Tobie najlepiej...

[ Komentarz dodany przez: Leone: 15-05-2007, 17:27 ]
demokracja.. jeszcze powołaj się na swoje prawa konstytucyjne ;)
dla mnie nie ma sensu robić modów, które są bardzo podobne, wręcz identyczne w porównaniu do opcji które są już w standardzie.
I jakbyś chciał wiedzieć - sprawdziłem. nie teraz, a dużo wcześniej, jako administrator forum dość dobrze je poznałem.
Nie znoszę argumentów ad personum - nie masz nic mądrego do powiedzenia, nie mów nic.

EOT, jeśli chcesz dalej to kontynuować zapraszam na pw.

vegetagt - 15-05-2007, 14:43

Leone napisał/a:
Centurion napisał/a:
a dla naszej blyskotliwej 'neostradowej' mlodziezy pole "wpisz siedem dowolnych znakow" tudziez "wpisz siedem dowolnych cyfr" moze sie okazac nie do przejscia

gadasz bzdury



ja bym sie cieszyl ;)

EjsI - 15-05-2007, 16:42

Centurion napisał/a:
zrobiles nie tak, to tylko przy rejestracji jest, przy zmianie nie ma tego pola wogole :)


To nie było odnośnie Twojego moda, tylko rozwiązania przedstawionego przez Malkovicha. Jeśli jednak Tobie również chodziło o to, bardzo proszę o łopatologiczne wyjaśnienie, jak to może działać bezproblemowo, bo według mnie w przypadku opisanym w moim poprzednim poście nie da rady. Skoro pole musi być wypełnione, a osoby, które zarejestrowały się przed jego zaimplementowaniem, przy edycji profilu forum domaga się jego uzupełnienia.

Centurion - 15-05-2007, 16:47

sorki :)
tak masz racje. kolejny minus tego rozwiazania "wpisz kolejne 7 cyfr" jest taki ze przy edycji profilu tez trzeba to uzupelnic

necik - 16-05-2007, 07:40

Czy ten mod działa z najnowszą wersja phpBB by Przemo (dodatkowo zainstalowany spiderfriendly) ?
Centurion - 16-05-2007, 07:56

Mod jest dopasowany do wersji phpBB 1.12.5 by Przemo oczywiscie, poza tym nie widze powodu dlaczego mialby nie dzialac ze spiderfriendly i innymi modami :]
malkovich - 16-05-2007, 20:26

EjsI napisał/a:
To nie było odnośnie Twojego moda, tylko rozwiązania przedstawionego przez Malkovicha
o boże, po jaki czort komentujesz mój pomysł, przecież czytający to ludzie mają mózg i potrafią ocenić czy chce się im wklepywać mod, czy ustawić dodatkowe pole w profilu. Co do konieczności jego wypełniania przy edycji profilu - jak to jest problem dla waszych userów to dla kogo jest to forum ? przedszkolaków. Cały czas argumentuję że odkąd zrobiłem do pole, mam święty spokój z botami. A to że sam musiałem wypełnić to pole jako administrator, ok - straciłem 4 sekundy mojego życia :twisted:
joli - 16-05-2007, 21:50

Ja też mam takie własnie pole, i wszyscy wpisują i żyją. Userzy dobrze wiedzą, ze jest to niezbędne i jakos im to w niczym nie szkodzi, nawet jak w czasie edycji profilu starzy userzy musza dopisac pare słów. A u mnie musza az co najmniej 20 znaków wpisac.
Zamiast ingerencji w kod i grzebania w plikach, które z czasem mogą sie okazać przyczyna generowania błędów, 3 minuty zmiany w PA... Od trzech miesiecy ani jednego bota na forum, a bywalo ich po kilkanascie dziennie.
Ale jak kto woli.

Centurion - 16-05-2007, 21:55

dokladnie, kwestia wizualna, niektorzy moga chciec miec ladniej albo po prostu inaczej
ja na forach ktorym pomagam nie moge miec jakichs dziwnych wpisow bo osoby ktore tymi forami adminuja chca miec tak i tak i nie lubia zmian i mysle ze nie spodobaloby im sie jakies dziwne pole w profilu "wpisz 10 dowolnych liter"

ale ten temat juz przerabialismy, kazdy ma swoja racje, kazdy moze sobie wybrac co mu sie bardziej podoba

Nostry - 18-05-2007, 16:51

joli, nie zgodzę się z tym, co pisałeś o niedopracowanym modzie. Fakt, że co rusz wychodzą uaktualnienia np. do firefoxa nie oznacza, że twórcy popełnili fuszerkę i muszą go łatać. Po prostu wszystkich rzeczy sie nie da przewidzieć. Instrukcja była na tyle jasna, że ktoś robiący to krok po kroku nawet by sie nie zorientował że wpisy są zdublowane, a że ja zauważyłem, to po prostu taka moja cecha doszukiwania się we wszystkim dziury.

Obawiam się, że bot szybciej się nauczy wpisywać siedem dowolnych cyfr niż odpowiedź na pytanie o zwierzątko kojarzące się z Wielkanocą (to i inne pytania do przetestowania u mnie na forume ;-) )

pszemaz - 18-05-2007, 17:02

Witam!

Czy tylko ja mam wrazenie, ze paczka w pierwszym poscie jest niekompletna?
Brak plikow w katalogach jakie ona zawiera... tych z "_tc" w nazwach chociazby.

pszemaz

Centurion - 18-05-2007, 17:10

blah. cos sie pokaszanilo przy pakowaniu
niestety komenda zip pod linuxem dziala troche dziwnie a windowsa nie posiadam

juz naprawione

KSKRAK_Krystyn - 19-05-2007, 12:05

Witam Kolegę „malkovich” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
malkovich napisał/a:
OPIS: "W pole proszę wpisać siedem dowolnych cyfr."
Maksymalna ilość wpisanych znaków: 7
Minimalna ilość wpisanych znaków: 7
Tylko wartości liczbowe: TAK
Teraz również taką opcję wykonałem. Zobaczymy czy u mnie też będzie chwila spokoju przed robotami?
Centurion - 19-05-2007, 15:22

predzej czy pozniej ta 'wbudowana' funkcja ochronna ma szanse na zostanie pokonana ze wzgledu na:

Kod:
name="user_field_2" maxlength="7" value="" class="post"


na minus jest tez to ze wartosci liczbowe zawsze sa poprawne, bo cyfra to tez znak, mysle ze to jest latwe do obejscia

ale poki co zaden standardowy bot nie obejdzie tego, potrzebne beda bardziej zaawansowne szkodniki, a wtedy pomoze mod z tego tematu albo jakies inne nietypowe rozwiazania



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group