To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

1.12.7 i starsze - Online Bots Manager (mod. do phpbb by Przemo)

m1chu - 17-06-2007, 12:32
Temat postu: Online Bots Manager (mod. do phpbb by Przemo)
Online Bots Manager by m1chu

Informacje:
    Modyfikacja ta daje możliwość pokazywania ilości i rodzaju botów wyszukiwarek przebywających na forum. Coś w stylu tego ze SpiderFriendly (dokładnie nie wiem jak to tam działa, bo nigdy nie używałem) - z tym, że wyjątkiem iż ta modyfikacja służy tylko do wyświetlania przebywających botów nie dodając "100" innych opcji ;]
    Modyfikacja jest konfigurowalna w osobnym module w Panelu Admina. Nazwę bota ustalamy sami, dopasowując do niej numer lub zakresy adresów ip danego bota.
    Na stronie głównej forum jest wyświetlana ilość przebywających botów i w odpowiednim stylu (zadeklarowanym w pliku css) nazwy przebywających botów w spisie użytkowników.

Historia wersji:
    1.0:
      - wersja podstawowa
      - konfiguracja w PA
      - pokazywanie ilości i rodzaju przebywających botów
      - mini statystyki (ilości odwiedzin i czasu ostatniej wizyty) w PA

    1.1:
      - dodanie podglądu botów w PA
      - dodanie opisów
      - usuwanie zbędnych encji z adresów ip

    1.1.1:
      - poprawienie błędu powtarzających botów (update kilka postów niżej, pełna specyfikacja u mnie na forum)

    1.2:
      - dodanie obsługi wykrywania botów po pełnych hostach
      - drobne poprawki optymalizacyjne i bezpieczeństwa
      - dodano wykrywanie botów po User Agent
      - poprawki funkcyjne m.in. usuwające ujemne liczby gości

Screeny:



Pytania?
Wszelkie pytania, propozycję i zauważone błędy proszę kierować w tym temacie lub można poczytać tutaj. Dokładniejsza instrukcja w pliku instalacja.txt.
Pomoc?
Zapraszam do czytania tutaj.
Uniwersalny link do ściągnięcia modyfikacji: TUTAJ.
Hasło do archiwum ZIP: www.m1chu.eu

Dlugi - 17-06-2007, 12:43

m1chu, zeby pobrac moda trzeba najpierw sie zarejestrowac na Twoim forum co nie bardzo podoba mi sie ... jezeli dorzucisz tutaj w zalaczniku paczke to przeniose do modyfikacji gotowych inaczej kosz
m1chu - 17-06-2007, 12:57

No to mam dwa pytanie:
    Który punkt regulaminu mówi, że linki muszą być bezpośrednie? (możliwe, że ślepy jestem - wtedy wybacz, ale jakby co czytałem ;] )
    I czemu są osoby na tym forum które tak robią i nie ma z tym problemu? Bez nicków... bo stwierdzicie za pewnie, że on w supporcie jest to może ;]

Czysto dla informacji proszę o odpowiedź. Paczka zaraz będzie skoro tak stawiasz sprawę, tylko dorwę się do notebooka.
Z góry dzięki za wyjaśnienie.

Edit 13:02:
Proszę bardzo - załącznik dodany. As you wish :]

Dlugi - 17-06-2007, 13:02

m1chu, dla mnie to jest reklamowanie swojego forum i naklananie do rejestrowania sie na forum tylko po to zeby sciagnac jedna paczke.
m1chu - 17-06-2007, 13:04

Dlugi napisał/a:
m1chu, dla mnie to jest reklamowanie swojego forum i naklananie do rejestrowania sie na forum tylko po to zeby sciagnac jedna paczke.

No i masz rację. Trochę czasu pisanie modyfikacji zajmuje i chyba rejestracja na forum to nie taka wielka cena? Skoro nie można, to ok. Załącznik dodany.
Wiedz, że nie zrobiłbym tego gdyby nie to, że nie jestem pierwszy który coś takiego wykonał (link do innego forum), a do poprzedników (poprzednika) nikt się nie czepiał ;]

Dlugi - 17-06-2007, 13:07

ja nie czepiam sie tego ze podales link do swojego forum tylko tego ze na Twoim forum trzeba sie zarejestrowac zeby pobrac paczke
m1chu - 17-06-2007, 13:10

Dlugi napisał/a:
ja nie czepiam sie tego ze podales link do swojego forum tylko tego ze na Twoim forum trzeba sie zarejestrowac zeby pobrac paczke

No dobra, wrzuciłem paczkę tutaj. Osiągnęliśmy consensus. Proszę o wszelkie uwagi tutaj lub na moim forum :] Bez adresów co by kryptoreklamy nie było ;]

Centurion - 17-06-2007, 13:36

znalazlem maly blad w instrukcji:

jest
Kod:
----- [ OPEN ] -----
        templates/subSilver/subSilver.tpl


powinno byc
Kod:
----- [ OPEN ] -----
        templates/subSilver/index_body.tpl


poza tym teksty w langach są w WIN1250 a na forum są w ISO i generalnie jest zasada żeby w langach też robić ISO raczej

m1chu - 17-06-2007, 14:09

Mój błąd. Z rozpędu skopiowałem poprzedni wpis :/ Poprawione.
Co do kodowania - domyślnie otwieram i zapisuje pliki jako iso-8859-2. Dlatego znaki, w tym polskie widzę pod normalną postacią. Po skopiowaniu do notatnika zostały one zmienione automatycznie na win1250.
Paczka zaktualizowana jest tutaj.

PS: niestety nie mogę edytować swojego posta, więc większość będzie ściągać za pewnie starą paczkę. Jeśli jakiś mod może wrzucić tą paczkę do pierwszego posta, będę wdzięczny.

Centurion - 17-06-2007, 15:30

fajny mod, od dawna takiego szukałem, bo SF u mnie nie działa poprawnie, dzieki ;)

osobiście poprawiłem sobie tylko 2 rzeczy:

1. Bardziej naturalne wyświetlanie listy userów:
Kod:
Na Forum jest 10 użytkowników :: 5 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych, 1 Bot i 4 Gości

(dzięki temu nie trzeba edytować index.php i index_body.tpl kosztem paru dodatkowych zmian w functions_add.php i lang_main.php)

2. Przeniesienie botów w liście userów na koniec np
Kod:
Zarejestrowani Użytkownicy: admin1, mod1, user1, user2, Googlebot/2.1, Yahoo! Slurp


Dopisałem też livebota jako LiveSearch, IP: 65.55.208.207;65.55.208.208

m1chu - 17-06-2007, 16:14

Co do zmian kosmetycznych, to oczywiście Twoja kwestia. Jak najbardziej masz do nich prawo. Możliwe, że wprowadzę je w jakieś kolejnej wersji, ale to już zależy czy ewentualni użytkownicy moda będą sobie tego życzyć.
Co do botów - śmiało dopisywać proszę i prosiłbym także jak będziecie się wypowiadać i będziecie dopisywać jakieś ip lub boty z ip, to moglibyście tutaj zamieszczać ich nazwę i numer ip.

bubzon - 17-06-2007, 18:16

Dzięki za modzik :) ! Wszystko świetnie działa.
m1chu napisał/a:

Co do botów - śmiało dopisywać proszę i prosiłbym także jak będziecie się wypowiadać i będziecie dopisywać jakieś ip lub boty z ip, to moglibyście tutaj zamieszczać ich nazwę i numer ip.


Przyłączam się do prośby, żebyście dodawali także tutaj ip botów.

Centurion - 19-06-2007, 00:43

http://mieszkancy.ds.pg.gda.pl/~centurion/boty.txt

troche botow zlapanych przez mojego sniffera z jednej stronki

strzelba - 29-06-2007, 17:06

Centurion napisał/a:
Przeniesienie botów w liście userów na koniec np
Kod:
Zarejestrowani Użytkownicy: admin1, mod1, user1, user2, Googlebot/2.1, Yahoo! Slurp

hm nie moge nigdzie znalesc gdzie to przestawic
moze mi ktos pomoze

Centurion - 29-06-2007, 17:31

Kod:
----- [ OPEN ] -----
        includes/functions_add.php

----- [ FIND ] -----
        $online_userlist = '';

----- [ AFTER ADD ] -----
        $online_botlist = '';

----- [ FIND (IN LINE) ] -----
$online_userlist .= ( $online_userlist != '' )

----- [ REPLACE WITH ] -----
$online_botlist .= ( $online_botlist != '' )

----- [ FIND ] -----
$online_userlist = ( ( isset($forum_id) ) ? $lang['Browsing_forum'] : $lang['Registered_users'] ) . ' ' . $online_userlist;

----- [ AFTER ADD ] -----
if($bots_online > 0)
$online_userlist .= ', ' . $online_botlist;


i wtedy boty beda na koncu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group