To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - style i grafika - [INDEX] wyrównanie w poziomie (Icon_minicat i odnośniki obok

M@arcin - 16-01-2008, 11:23
Temat postu: [INDEX] wyrównanie w poziomie (Icon_minicat i odnośniki obok
Wszystko postaram się przedstawić na rysunku.



Ikonka minicat (ta żółta teczka) nie pokrywa się ładnie z tymi odnośnikami do subfor obok. Chciałby aby były one na równej wielkości. Jest to możliwe do wykonania?
Zamieszczę na wszelki wypadek plik index_box.tpl

Pozdrawiam

joli - 16-01-2008, 16:14

Nie widze ikonki, jak mamy Ci pomoc? sam plik nic nie daje, zmien odpowiednio obrazek, ujmij mu z gory, dodaj na dole (prawdopodobnie)
GradCP - 16-01-2008, 17:16

Samo zmienianie na dużo się nie zdaje. Na przykład tutaj, czy tutaj - można popatrzeć co się dzieje przy zmianach w grafice (nic :> ). Ta grafika zawsze jest nieco niżej.

Sam chętnie dowiem się jak to może być zmontowane. Wiem tyle, że w index_boxie odpowiada za wyświetlanie ikonki i obok tekstu ta fraza: {catrow.forumrow.links.LINKS}. Za ikonkę jest odpowiedzialny plik .cfg stylu, za nazwę obok langi, ale gdzie to jest połączone nie wiem - i tutaj będzie rozwiązanie :/

joli - 16-01-2008, 17:55

Nieprawda, jest roznica. Porownaj te dwie ikonki -

W takich sytuacjach trzeba dobrze dobrac wielkosc ikonki do tekstu. tak jak np w poziomym menu, aby obrazki nie kolidowaly z trescia

koziolek - 16-01-2008, 17:55

w pliku *.cfg Twojego stylu znajdź:
Kod:
$images['icon_minicat'] = "$current_template_images/icon_minicat.gif\" width=\"13\" height=\"9";
$images['icon_minicat_new'] = "$current_template_images/icon_minicat_new.gif\" width=\"13\" height=\"9";
$images['icon_minicat_locked'] = "$current_template_images/icon_minicat_lock.gif\" width=\"13\" height=\"9";
$images['icon_minipost_lock'] = "$current_template_images/icon_minipost_lock.gif\" width=\"13\" height=\"9";
i do każdego dodaj: style="vertical-align: middle;" czyli ma być tak:
Kod:
$images['icon_minicat'] = "$current_template_images/icon_minicat.gif\" width=\"13\" style="vertical-align: middle;" height=\"9";
$images['icon_minicat_new'] = "$current_template_images/icon_minicat_new.gif\" width=\"13\" style="vertical-align: middle;" height=\"9";
$images['icon_minicat_locked'] = "$current_template_images/icon_minicat_lock.gif\" width=\"13\" style="vertical-align: middle;" height=\"9";
$images['icon_minipost_lock'] = "$current_template_images/icon_minipost_lock.gif\" width=\"13\" style="vertical-align: middle;" height=\"9";


[ Dodano: 16-01-2008, 17:56 ]
więcej: http://www.kurshtml.boo.p...wienie_w_pionie

joli - 16-01-2008, 18:00

Koziolek, probowales to wrzucic do cfg?
GradCP - 16-01-2008, 18:04

Tak trochę nie dowierzałem, ale to jedna z tych rzeczy, że tak jest, a wiara jest niepotrzebna :> .



Czerwony kolor tutaj pokazuje ile pikseli podniosłem do góry grafikę (z domyślnych 9 zrobiłem 13).

Więc jest rozwiązanie, Joli - dzięki.

PS. Rozwiązanie z wklejeniem kodu do .cfg raczej "nie działa ;p".

koziolek - 16-01-2008, 20:27

joli, nie próbowałem :P ale teraz zauważyłem że nie dodałem ukośników przed cudzysłowami ;) powino być tak:
Kod:
$images['icon_minicat'] = "$current_template_images/icon_minicat.gif\" width=\"13\" style=\"vertical-align: middle;\" height=\"9";
$images['icon_minicat_new'] = "$current_template_images/icon_minicat_new.gif\" width=\"13\" style=\"vertical-align: middle;\" height=\"9";
$images['icon_minicat_locked'] = "$current_template_images/icon_minicat_lock.gif\" width=\"13\" style=\"vertical-align: middle;\" height=\"9";
$images['icon_minipost_lock'] = "$current_template_images/icon_minipost_lock.gif\" width=\"13\" style=\"vertical-align: middle;\" height=\"9";

GradCP - 16-01-2008, 20:33

A widzisz, a trzeba było.

Teraz działa, więc są dwa rozwiązania co do ikonek minicat. Albo specjalnie stworzyć tę minigrafikę, albo dodać część z middle.

joli - 16-01-2008, 20:34

No teraz działa ;) . I wysrodkowuje, ale i tak trzeba odpowiedni obrazek wrzucic, aby to mialo sens. :lol:
M@arcin - 16-01-2008, 22:38

Ok, zauwazyłem też że np na Operze działa to prawidłowo a na FF już nie...
Spróbuje tych waszych spososobów ;)

Merci

xlesiu - 15-04-2011, 21:20

Inny sposób wyrównania ikonek http://www.przemo.org/php...p=508374#508374


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group