To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Oficjalny podr?cznik do phpBB by Przemo 1.12.6

arcy - 13-03-2008, 22:34
Temat postu: Oficjalny podręcznik do phpBB by Przemo 1.12.6
Niniejszym mam przyjemność zaprezentować Wam pierwsze wydanie oficjalnego podręcznika dla phpBB by Przemo 1.12.6

Podręcznik opisuje cały Panel Administracyjny, zawiera wytłumaczenie wszystkich opcji, nierzadko także z dodatkowymi wskazówkami. Zawiera także dział "Dodatki", w którym umieszczono kilka przydatnych FAQ.
Po ściągnięciu podręcznika na dysk może on posłużyć do szybkiego sprawdzenia do czego służy dana opcja w Panelu Administratora jak i do odnalezienia potrzebnego ustawienia.

Podręcznik bazuje na oryginalnej paczce phpBB by Przemo w wersji 1.12.6 ze stylem subSilver.
Nie opisuje opcji dostępnych po instalacji dodatkowych modyfikacji.

Zawiera 10 strony, wydany jest jako plik .pdf i waży ~2,75 MB

Autorami podręcznika jesteśmy My - Wasza wstrętna obsługa niniejszego forum :) Joli, chelloPL, Crack, pecador, Widmo, Gilu, Ignis i oczywiście Przemo, bez którego nic by nie było :) Całość zebrałem ja.
Specjalne podziękowania dla osób z grupy SupportTeam za wskazanie błędów i propozycje :]

Niniejszy podręcznik jest opublikowany na podstawie licencji CCPL 3.0 Polska | Uznanie autorstwa | Użycie niekomercyjne | Na tych samych warunkach.
Wolno: kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać utwór, tworzyć utwory zależne
Na następujących warunkach: utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę, nie wolno używać tego utworu do celów komercyjnych, jeśli zmienia się lub przekształca niniejszy utwór, lub tworzy inny na jego podstawie, można rozpowszechniać powstały w ten sposób nowy utwór tylko na podstawie takiej samej licencji. W celu ponownego użycia utworu lub rozpowszechniania utworu należy wyjaśnić innym warunki licencji, na której udostępnia się utwór. Jeśli zmienia się lub przekształca niniejszy utwór należy podać autorów oryginału. Każdy z tych warunków może zostać uchylony, jeśli uzyska się zezwolenie właściciela praw autorskich.
Pełen tekst licencji CCPL 3.0

Download --> Oficjalny Podręcznik Administratora dla phpBB by Przemo 1.12.6 Wydanie 1.2 Final [21-11-2009]
Mirrory: SkyDrive | DropBox | arcy.net

Włożyliśmy wiele trudu w to aby wydanie 1.2 było wolne od błędów. Ale nie jesteśmy nieomylni. Gdyby ktoś z was zauważył jakiś błąd bardzo proszę o zgłoszenie go tutaj - co jakiś czas podręcznik będzie poprawiany.

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że się przyda ;)

P.S. Do kolejnych wersji phpBB by Przemo podręcznik też będzie ;)

Gilu - 13-03-2008, 22:39

Dzięki Kochani, kupa roboty. Miejmy nadzieje że przeczytają. :*
Goroman - 13-03-2008, 22:43

przyda się ;)
pewnie nawet wydrukuję sobie :mrgreen:

werni - 13-03-2008, 22:49

tylko patrzeć a z tego zrobi się miesięcznik w błyszczącej okładce ;)
arcy - 17-03-2008, 00:10

:idea:
Do poprawy
strona 2 - wydanie 0.85
strona 5, 17 - zmienić linki style.vplus.pl
- usunąć linki unmods :(

GoD - 05-04-2008, 11:03

Male poprawki nie sa powodem do smutku! Super, ze ktos sie podjal tego dziela. Gratuluje i oferuje rowniez hosting na plik. Kontakt ze mna poprzez dostepne kanaly. Pozdrawiam
arcy - 05-04-2008, 11:24

GoD,
Twój podpis/sygnaturka jest niezgodna z regulaminem.
Zapoznaj się z pkt 2 oraz 3 Regulaminu tego forum.

Proszę usunąć reklamę z podpisu :/
Magazynów mamy dużo i póki co wystarczy.
Od 13 marca ściągnięto ponad 700 kopii podręcznika :)

Kary - 11-04-2008, 08:20

Fajnie byłoby też gdyby się znalazło wydanie z czymś takim jak który pliczek za co odpowiada taka architektura całego skryptu (co w którym pliku możemy zmodyfikować) ale mam też świadomość że to już troche bardziej czasochłonne choć znając Przema pewnie by to zrobił:)
arcy - 11-04-2008, 10:30

Kary, jeśli taki opis będzie to dorzucę go do podręcznika dopiero dla wersji phpBB by Przemo 3.
Póki co opisane są (w Dodatkach) pliki odpowiadające za tłumaczenie tekstów na forum oraz szablony e-maili wysyłanych przez skrypt.
Pomysł dobry wart realizacji :)

Rafik14 - 13-04-2008, 05:39

Witam :)
Widzę że postaraliście się panowie ;) Zobaczę, przeczytam i może się do wiem czegoś nowego :)
Świetna praca.
Pozdrawiam ;]

arcy - 16-04-2008, 12:28

Rafik14,
Twój podpis/sygnaturka jest niezgodna z regulaminem.
Zapoznaj się z pkt 2 oraz 3 Regulaminu tego forum.

Proszę usunąć reklamę z podpisu

przemeklew - 16-04-2008, 12:43

heh,

Dzięki chłopcy. Super robota
i Super poradnik.

arcy - 16-04-2008, 12:47

przemeklew napisał/a:
Dzięki chłopcy.
Chłopcy i dziewczęta :D
joli jest kobietą :]

przemeklew - 16-04-2008, 12:51

Wiedziałem, że "spalę"
Coś kusiło mnie bym to dopisał, ale

No to w takim razie

Joli - specjalne podziękowania dla ciebie. Mam nadzieję, że się podoba:



[ Komentarz dodany przez: arcy: 16-04-2008, 13:54 ]
:lol: :mrgreen:

Widmo - 16-04-2008, 13:58

łał... :D

[ Dodano: 16-04-2008, 14:58 ]
przemeklew, a nam byś flaszkę postawił...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group