To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)

maniocek - 23-11-2008, 14:26

treker napisał/a:
Jest szansa, że nowa wersja ukaże się np w ciągu 3m-c?


Zrobią nam prezencik na święta ^^
Pod choinkę dostaniemy phpbb3 by przemo :D

joli - 23-11-2008, 14:34

pisania i czesciowo testowania.
Nie wiadomo.

Piotrbaz - 23-11-2008, 21:39

czas zrobic cos z obciązeniem serwera. co nie wyśle maila do firmy hostingowej to dostaje odpowiedź

Cytat:
Rozwiazanie "phpBB by Przemo" posiada jednakze opinie dosc nieoptymalnego. W zwiazku z tym, nie mozemy zapewic Panstwa ze wersja oraz forma serwisu posiadana przez Panstwa bedzie funkcjonowala w pelni poprawnie, zwlaszcza po rozbudowie, ktora Panstwo zasugerowali


:/ :/ :/ :/

a to akurat odpowiedź od home.pl

Leone - 23-11-2008, 21:41

Cytat:
posiada jednakze opinie

To sami nie sprawdzili?

O home już trochę tutaj było - ogólnie mówiąc stawiają raczej na masówkę, więc najbardziej by byli zadowoleni, gdyby każdy ich użytkownik miał wizytówkę u siebie i tyle.
Na innych hostingach, gdzie stawiałem forum by Przemo jakoś nie narzekali.

JarekMk - 24-11-2008, 15:52

E tam, są lepsze skrypt więc nie ma na co czekać....
Piotrbaz - 24-11-2008, 20:51

Leone, widze ze musze dac inny przykład :)
I o to naszedł dzisiaj, odopwiedź od formy kei.pl

Cytat:
PhpBB by Przemo jest stosunkowo nieefektywnym rozwiązaniem i zwykle stwarza problemy polegające na nadmiernym obciążeniu serwera. Jest to sytuacja niedopuszczalna na hostingu współdzielonym, gdyż stwarza zagrożenie dla stabilnego działania usług innych Klientów.


:!:

btw: tu i ówdzie na necie mozna przeczytać ze Przemo porzucił już swój skrypt (bo nie ma aktualizacji do "3" itd) :roll:

Leone - 24-11-2008, 22:17

Piotrbaz, pewnie obsługa myślała sobie, że skoro pytasz, to masz zamiar postawić bardzo, bardzo duże forum :p
Albo też miałem niezwykłe szczęście i mi nigdy nie odmawiali, a nawet jak wykupiłem hosting i postawiłem 2 średnie fora Przema oraz zwykłe phpbb2, to nie narzekali ;)

nike_00 - 24-11-2008, 23:39

Skoro już testujecie a wgranie kilkunastu potrzebnych modów to jest granica około 4-5 godzin to dlaczego nie pokażecie jakiś screenów ? Zapowiedzi, jakie mody będą itp. itd.
Jeżeli tak dalej to będzie wolno szło to naprawdę stracicie użytkowników. d3d!k i jego modyfikacja phpBB3 zapowiada się o niebo lepiej niż wasza w tym wypadku.
Sory takie jest moje zdanie i go nie zmienie. :>

tymek - 25-11-2008, 16:40

Leone napisał/a:
Piotrbaz, pewnie obsługa myślała sobie, że skoro pytasz, to masz zamiar postawić bardzo, bardzo duże forum :p
Albo też miałem niezwykłe szczęście i mi nigdy nie odmawiali, a nawet jak wykupiłem hosting i postawiłem 2 średnie fora Przema oraz zwykłe phpbb2, to nie narzekali ;)


To nie ma znaczenia jak duze jest forum..
Miałem taki sam problem z "forum by przemo" I takze dostałem podobną wiadomośc od administracji, na temat własnie teog skryptu.. Jedynym rozwiązanime ktoreposkutkowało, była zmiana hostingu ;]

Z tego co wiem problem dotyczy głownie ilości otwartych połączeń do bazy danych, czy czegos z tym związanego.
I teraz.. miałem ten problem na hostingu przy bardzo małym forum.. forum miało jakies 5k wiadomości, a userów online było max 9 na raz. I powjawiały się własnie takie błędy..
Po zamianie hosting (juz rok czasu od tamtej chwili jade na innym hostingu) musze przeznac ze ani razu nie pojawił mi sie taki błąd/awaria. A obecnie na forum mam około 40k postów i 15 - 40 userów online w jednej chwili. I cały czas jade na skrypcie przema :) Dodatkowo doinstalowałem jeszcze z 7 roznych modyfikacji ^^


Co do tematu.. mam pytanko.. nie bede sie pytał kiedy skonczycie, bo pewnie i tak nie nastąpi to przed nowym rokiem, a i mam dyletat czy przejsc, bo nie chce rezygnowac z dotychczasowcyh modów, które mam an forum (główny powod to mod by Knofel- Topic Rate System). A przejscie na nowe phpbb by przemo bedzie sie wiązało z utratą wszystkich obecnych modów i ich danych- no chyba ze ktomus bedzie sie chciało napisac te same mody pod nową wersje + konwertter bazy do nich, zeby przeniesc wszystkie dane.. Ale w to wątpie :P

Oki mam pytanko odnosnie tej wersji przema.. czy mozecie wypisac jakie będą wgrane w tej wersji dodatkowe modyfikacje, jakies wieksze zmiany w porownaniiu do zwykłego bb3 ?

ENC - 25-11-2008, 19:40

nike_00 napisał/a:
Skoro już testujecie a wgranie kilkunastu potrzebnych modów to jest granica około 4-5 godzin to dlaczego nie pokażecie jakiś screenów ? Zapowiedzi, jakie mody będą itp. itd.

Masz pojęcie o czym piszesz ? "Wgranie kilkunastu potrzebnych modów to granica około 4-5 godzin" - myślisz że Przemo i Spółka wgrają kilka modów na odwal się i puszczą modyfikacje ? Przecież pewnie 1/3 piszą sami. Przecież Przemo jak i jego ekipa są doświadczonymi programistami, wiedzą co i jak. W dodatku odpowiednia przeróbka modyfikacji i cała reszta wiąże się z długim czasem oczekiwania na wersję phpBB3 by Przemo.

Sam nie jestem zwolennikiem wersji Przema, jednak w tym temacie będę bronił Przema, ponieważ sam wiem jak to jest, gdy bierze się jakiś większy projekt i chce, aby nie wyszła kupa gówna tylko coś porządnego.

Kubala95 - 29-11-2008, 22:35

Piotrbaz napisał/a:
czas zrobic cos z obciązeniem serwera. co nie wyśle maila do firmy hostingowej to dostaje odpowiedź

Cytat:
Rozwiazanie "phpBB by Przemo" posiada jednakze opinie dosc nieoptymalnego. W zwiazku z tym, nie mozemy zapewic Panstwa ze wersja oraz forma serwisu posiadana przez Panstwa bedzie funkcjonowala w pelni poprawnie, zwlaszcza po rozbudowie, ktora Panstwo zasugerowali


:/ :/ :/ :/

a to akurat odpowiedź od home.pl


Te hostingi to z tym obciążeniem trochę przesadzają.

Na moim forum sytuacja wygląda tak:

Kod:
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12


Jeszcze nie zdążyłem zbędnych modów wyłączyć.

Ja tu nie widzę "kosmicznego" obciążenia, dlatego też nie rozumiem tych opinii.

ENC - 29-11-2008, 23:08

Obciążenie serwera a to, co wyświetlane jest w stopce forum to dwie inne bajki ;) .
Stoow - 19-12-2008, 23:13

Nie ma jakiegoś bloga na temat postępów prac? ;) A jeśli nie ma to może warto założyć? Projektowi dobrze robi kontakt autorów ze społecznością, choćby sporadyczny.
MagicalFire - 19-12-2008, 23:28

Stoow napisał/a:
Nie ma jakiegoś bloga na temat postępów prac?

niestety mnie ma
zresztą mi dobrze na phpBB2 by przemo

Wrobli - 24-12-2008, 09:02

Jest coś takiego że jak działa to sie tego nie rusza, nie wiem skąd u was taka pogoń za nowinkami, zanim to bedzie w pełni funkcjonalne to około roku minie teraz już się słyszy o rozmyślaniach nad linią php 3.1 gdzie mają wiele pozmieniać pytanie czy jest sens ganiac coś tak bużliwego i szybko zmieniającego sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group