To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - [Problem] SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

Zumi - 10-09-2008, 16:03
Temat postu: [Problem] SQL Error : 2006 MySQL server has gone away
Witam Was,

Co moze być przyczyna takiego błedu uprzedzam ze nie było mnie jakiś czas a gdy zobaczyłem to juz z forum tak jest...

http://phonik.pl

Cytat:
Błąd Ogólny

Failed obtaining forum access control lists

DEBUG MODE

SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

SELECT a.forum_id, a.auth_view, a.auth_read, a.auth_post, a.auth_reply, a.auth_edit, a.auth_delete, a.auth_sticky, a.auth_announce, a.auth_globalannounce, a.auth_vote, a.auth_pollcreate FROM phpbb_forums a

Line : 153
File : auth.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


jak mam taki bład naprawic? Admin serwera powiedział mi tak ze to nie jego skrypt i on nic mi na to nie poradzi... Prosze o POMOC

szresi - 10-09-2008, 16:18

Cytat:
Admin serwera powiedział mi tak ze to nie jego skrypt i on nic mi na to nie poradzi.


tiaa.. A ja Ci mówię , że to nie jest wina skryptu tylko serwera.

I teraz można tak piłeczkę odbijać w nieskończoność...

Zumi - 10-09-2008, 16:34

szresi77 napisał/a:
Cytat:
Admin serwera powiedział mi tak ze to nie jego skrypt i on nic mi na to nie poradzi.


tiaa.. A ja Ci mówię , że to nie jest wina skryptu tylko serwera.

I teraz można tak piłeczkę odbijać w nieskończoność...


heh ja wiem ze mozna w nieskonczoność no ale jednak skads musiał sie bład wziąć a ja sie na pewno nie bawiłem ostatnio nawet mi katalog bd znikła nie wiem jakim dziwnym trafem ;/

szresi - 10-09-2008, 16:45

Zumi, masz rację , zam się nie wziął.. ale na 99% wina nie lezy po stronie skryptu przema. Wystarczy wejśc na Twoje forum i zobaczyć jak długo serwer "myśli" żeby na koniec wywalić komunikat o błędzie. Nie wiem musisz coś działać u admina serwera.
Gilu - 10-09-2008, 17:04

Cytat:
SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

Jak to może być wina skryptu forum? :>

Zumi - 10-09-2008, 17:50

Gilu napisał/a:
Cytat:
SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

Jak to może być wina skryptu forum? :>


no własnie nie wiem po przetłumaczeniu sobie stwierdziłem ze to nie wina skryptu no ale po połączeniu na LChacie z panem Grzegorzem otrzymałem odpowiedx ale nie przeczytałem jej bo była przerwa w pradzie potem natrafiłem na pana piotra i nie był zbyt uprzejmy... stwierdził ze baza jest na innym serwerze i to tego przyczyna :/ a to nie prawda ;/

[ Dodano: 11-09-2008, 12:18 ]
Heh nie wiem czyja to sprawka ale forum dalej działa :D nie wiem czy naprawil to admin no ale dziala :D

poverejay - 18-01-2009, 23:16

Witam mam podobny problem po wejsciu do PA - Indeks Admninstracji - Zobacz Informacje wyskakuje takie cos:

Cytat:
Couldn't obtain regd user/online information.

DEBUG MODE

SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

SELECT u.user_id, u.username, u.user_session_time, u.user_session_start, u.user_session_time, u.user_session_page, u.user_level, u.user_jr, s.session_logged_in, s.session_ip, s.session_start FROM (phpbb_users u, phpbb_sessions s) WHERE s.session_logged_in = 1 AND u.user_id = s.session_user_id AND u.user_id <> -1 AND s.session_time >= 1232316520 ORDER BY u.user_session_time DESC

Line : 665
File : index.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/



Czy moze wi ktos o co chodzi...w sumie problemow jako takich nie bylo..no ale zaczelo sie cos takiego pojawiac ze nie pamietalo np. na stronie glownej ogloszenia lub czegos w stopce. Pozdro.....

Leone - 19-01-2009, 00:35

Cytat:
MySQL server has gone away

poczekaj aż wróci ;)

inaczej mówiąc - problemy z bazą, nie zależne od skryptu forum. pisz do administracji.

poverejay - 01-02-2009, 02:06

To ja jestem Admninistracja!
Tavaro - 01-02-2009, 02:24

Cytat:
To ja jestem Admninistracja!

Chodziło o admina serwera. Albo zainwestuj w płatny hosting.

poverejay - 01-02-2009, 02:30

"inaczej mówiąc - problemy z bazą, nie zależne od skryptu forum. pisz do administracji."

To jak ..baza danych na darmowym serwerze jest zle robiona a na platnym bedzie juz bez bledow?? hhee .. Narazie nie mam potrzeby platnego hostingu bo miejsca jeszcze na ftp troszke jest. No ale co to ma do rzeczy z zle zrobiona baza. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

joli - 01-02-2009, 02:51

Nie żle zrobiona baza.
tylko serwer przeciazony i co jakis czas idzie sobie.. odpoczac...

Co znaczy "away" to chyba wiecie?

Nie odpowiada i juz. Spocil sie, zmeczyl, czy jak tam wolicie. To darmowy serwer i nie ma co wymagac, aby byl tak dobry, mocny i bezawaryjny jak platny.

poverejay - 01-02-2009, 03:03

Oczywiscie wszystko jasne , ale jaki to ma wplyw np. na kopie danych itp...no i jak przestanie tak sie "zapychac i pocic" to wszystko wroci do normy? Hmmm w sumie to niby jest jak trzeba poza tym bledem no i moze tym ze nie zawsze w PA pamieta np. to co dodam do ogloszen na stronie glownej poza tym oki..w PA kopie robi , mam nadzieje ze w razie konkretnej avarii (kopie co jakis czas przerzucam z FTP na twardy dysk) da sie ta kopie przywrocic..Ciao...
joli - 01-02-2009, 12:05

na kopie nie ma zadnego wplywu. I raczej z baza nic sie nie dzieje, po prostu serwer nie odpowiada.
piotrekm13 - 01-02-2009, 15:41

witam.
powiem wam jak zrobilem ja ,bo problem mialem taki sam
przenioslem sie na inny serwer wrzucilem nowe przemo,stara baze
i wszysko smiga jak ta lala
problem mialem na webh,przenioslem sie na lh.pl i załatrwione,czyli wina byla po stronie serwera,tc nie mogl zmienic o dziwo nawet po wyczyszczeniu pliku cache podmienic plików
i to dziwne
ale zmieniony serwer i po problemie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group