To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - Naprawianie bazy danych - krzaków na forum

tosiek - 06-02-2010, 14:40

mani, sprawdź w phpmyadminie czy widać polskie znaki, jeśli nie to źle wgrałeś bazę.

Jeśli widać to przystosuj skrypt forum do kodowania latin2: http://www.przemo.org/php...ad.php?id=15176 i wyczyść cache.

mani - 06-02-2010, 14:57

O wielkie dzięki, teraz zadziałało, jednak nadal są małe błedy:
- W PA w miejscach gdzie było pole do wpisania, wartość w polu nie ma polskich znaków, ale to poprawię sobie chyba ręcznie. Poza tym, w ogłoszeniu w PA ("Wersja tego forum jest aktualna
Jednak za kilka tygodni pojawi si? nowa wersja 1.12.7") też nie ma znaków.
- Popsuł się quote, który wstawia teraz slash w kod ([quote=\"test\"]test[/quote])
-Jednemu użytkownikowi podczas próby napisania czegoś w SB wyskoczyło:
Cytat:
Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.

Chociaż teraz nie widzę żadnych problemów z SB.

tosiek - 06-02-2010, 15:06

mani napisał/a:
-Jednemu użytkownikowi podczas próby napisania czegoś w SB wyskoczyło:

wyłącz gzip na forum

Cytat:
- W PA w miejscach gdzie było pole do wpisania, wartość w polu nie ma polskich znaków, ale to poprawię sobie chyba ręcznie. Poza tym, w ogłoszeniu w PA ("Wersja tego forum jest aktualna
Jednak za kilka tygodni pojawi si? nowa wersja 1.12.7") też nie ma znaków.

zamiast notatnika mogłeś użyć innego edytora ;) albo wgrać jako latin2 w phpmyadminie bez otwierania

mani - 06-02-2010, 15:11

Używałem EditPlus.
Co mogę zrobić z tym PA i cytatami?

tosiek - 06-02-2010, 15:21

mani, możesz wgrać backup ten tworzony przez przemo z wybranym kodowaniem latin2 na liście w phpmyadminie. Nic innego nie wymyślę bo nic nie widzę 8)
mani - 06-02-2010, 16:02

Wgrałem jeszcze raz. W PA jest dobrze, tylko te cudzysłowy :P

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko.

JrQ- - 07-02-2010, 09:46

Ja również przenosiłem swoje forum. Po przeniesieniu mam krzaczki, ale dość nietypowe, np (to są znaki z PhpMyAdmina):
Ś :arrow: ¦
ś :arrow: ¶
ą :arrow: ±
ż :arrow: ?
ł :arrow: 3
ć :arrow: a
ó :arrow: ??
Da się coś z tym zrobić?

tosiek - 07-02-2010, 11:46

JrQ-, otwórz kopię bazy w kodowaniu utf-8 i wtedy sprawdź co widać, jeśli już to jest użytkowana baza to i tak ten stary backup napraw i pozamieniaj insert into na update albo replace i dopiero wgraj.

[ Dodano: 07-02-2010, 11:47 ]
Cytat:
Da się coś z tym zrobić?

zawsze się da, chyba że są pytajniki i nawet krzaków brak ;)

mani - 07-02-2010, 14:52

Zauważyłem jeszcze jeden błąd. Przy próbie edycji wiadomości w SB wyskoczyło:
Cytat:
Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.
* Należy poinformować właścicieli witryny o tym problemie.

Matteo - 07-02-2010, 15:24

mani, PA - Ogólne - Konfiguracja - Główne - Włącz kompresje GZIP - NIE
Repo - 17-03-2010, 22:56

A wie ktoś jak to zrobić na shellu? ;>
tosiek - 22-03-2010, 11:01

repo, co dokładnie chciałbyś zrobić? phpmyadmina możesz sobie wgrać jak każdy inny skrypt PHP i czyń
MikeFM - 22-03-2010, 14:04

Świetny poradnik. Co prawda nie miałem krzaków na forum, ale kodowania były tak pomieszane, że postanowiłem coś z tym zrobić. Dzięki temu tutkowi mam teraz takie same znaki w bazie i na forum (ą = ą, ę = ę)
Dzięki wielkie ;)

Repo - 25-03-2010, 16:34

tosiek, tyle, że ja nie mam pojęcia jak zainstalować phpmyadmina u mnie, ale problem rozwiązany, przeszedłem na hosting xaa.pl xD
wolek - 16-05-2010, 11:18

Witam, mam problem z przeniesieniem bazy. Baza początkowo była w latin1_general_ci i wymuszone było kodowanie w pliku dla latin2 tak jak tutaj opisano. eraz przenoszę baze danych i mam krzaki , jak ją poprawnie przeniesć ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group