To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - Naprawianie bazy danych - krzaków na forum

Anonymous - 18-05-2010, 22:57

repo :
Kod:
mysqldump -u<uzytkownik> -p<haslo> -h <nazwahosta> db_przykladowa > /usr/backups/mysql/db_przykladowa.2004-12-27

odwrotnie :
Kod:
mysql -uNick -pHaslo --database=Nazwa < /home/httpd/html/metys/backup_phpbb.sql

Oczywiscie musisz miec odpowiednie uprawnienia. Co do phpMyAdmin powinienes
miec na kazdym hoscie. To jest zwykly skrypt w php. Nieraz jest umieszczony wprost
w folderze serwera dla stron, albo jesli admin tak zadecyduje poza zasiegiem
serwera, ale specjalne ustawienia pozwalaja na dostep do tej podstrony.

wolek podstawa to dobrze wygenerowana kopia bazy danych.

zax - 13-09-2010, 14:55

Mi pomogło, świetnie. Bardzo dziękuję z pomoc.
pzdziech - 29-09-2010, 16:46

Kod:


ALTER DATABASE `nstrike_nstrikepl` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci



Zrobiłem ale nadal występują krzaczki

Thorus12 - 28-11-2010, 19:44

Witam. Otóż mój problem jest taki.

Skrzaczyło mi się forum, w sensie dosłownym. Zamiast polskich znaków były angielskie. Oczywiście od razu wziąłem się za naprawę tego, zgodnie z zamieszczoną tu instrukcją. Gdy wykonałem wszystko, i chce załadować bazę danych, wywala mnie z błędem:


Cytat:
Błąd
Zapytanie SQL:

--
-- Baza danych: `dogs_yo_pl`
--
CREATE DATABASE `dogs_y0_pl` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;


MySQL zwrócił komunikat:

#1007 - Can't create database 'dogs_y0_pl'; database exists


Jak to naprawić, i wgrać tak, aby działało?

Z początku myślałem, ze to przez baze danych, ale usunąłem ją i też nie mogę wgrać...

Proszę o pomoc, bo spędziłem przy tym forum bardzo dużo czasu, jest zainstalowanych mnóstwo modyfikacji i nic nie działa ;/ Krzaki

Z góry dziekuje,
Pozdrawiam

Woytec - 29-11-2010, 15:17

usuń z wgrywanego pliku
Kod:
CREATE DATABASE `dogs_y0_pl` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;

Baza dogs_y0_pl musi istnieć.

Magnetix - 29-12-2010, 15:32

Zrobiłem wszystko tak jak tosiek napisał i przy wgrywaniu przy 99% mam taki błąd:
Cytat:
ABORT: PHP cpu time limit exceeded in PMA_DBI_try_query() called at [/libraries/dbi/mysql.dbi.lib.php:158], in PMA_DBI_try_query() called at [/libraries/import.lib.php:125], in PMA_importRunQuery() called at [/libraries/import/sql.php:285], in require() called at [/import.php:377]

mafialuka - 25-02-2011, 15:54

Warto to przykleić bo sie troche naszukałem.
japi55 - 25-02-2011, 17:05

mafialuka, to jest w FAQ, więc rzeczywiście długo szukałeś...
mafialuka - 26-02-2011, 02:12

@up Dopiero potem zobaczyłem że w FAQ a tak to SZUKAJka ;]
Slawcio - 04-12-2012, 12:57

Witam.
Na forum litery polskie są, po wyślij ucina po polskiej literze- dalszą część wyrazu .
Forum świeżo postawione 07, serwer wszystko mający i kosztujący.
Wszystko w PA na zielono.
Brak konieczności naprawy bazy, tabel itd bo brak wpisów.
:mrgreen:
Wykonałem instrukcję KOL. Tośka :
Zrobiłem export -ale dla zasady tylko,
Wykonałem zapytanie SQL podane w instrukcji.
Wyedytowałem te dwa pliki podane w instrukcji.
Działa aż miło.
Browar się należy.

Szkoda że w temacie nie ma i braku polskich liter. Nie musiałbym szukać cały dzień. :P
Dziwne bo w opisie jest a znaleźć ni mogłem.

czesio56560 - 04-12-2012, 18:05

Znam takie hostingu, które po prostu źle mają coś z bazą danych i automatycznie już nie działają takie polskie litery znaczy ucina.
mmichalekk - 29-01-2013, 18:45

Witam, instaluje na nowo forum i zamiast polskich znaków mam znaki zapytania, ale czytając ten temat napotykam się na wpis.

Kod:
Jeśli w miejscach gdzie powinny być polskie znaki widać ? - znaki zapytania, to takiej kopi nie da się naprawić!


Mam serwer, który trochę kosztował i posiada wszystko. A tu taki problem z polskimi znakami? To znaczy, że co? Nie dam rady zrobić forum przema?

tosiek - 29-01-2013, 18:54

mmichalekk, https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=87399 Brak polskich znaków po instalacji - fix
R4DZ1U - 18-04-2013, 10:02

panowie, pomocy z krzakami.

mam bazę danych, która nie ma krzaków, a po wgraniu na serwer są krzaki na forum.

Próbowałem już wszystkiego co tu znalazłem i dopisków do pliku z bazą i dopisków do plików mysql i mysql4, robiłem wg. wskazówek tośka w oparciu o Edit Plus 3 i nic.

Kodowanie bazy jest UTF-8, tak rozpoznaje gżegżółka, nie ma też krzaków po otwarciu pliku bazy w Edit Plus 3 jako UTF-8.

Hosting to webd.pl

próbowałem importować phpmyadminem i dbloaderem i to samo.

link do forum http://gkm.webd.pl/forum gdyby ktoś chciał rodzaj krzaków zobaczyć

czesio56560 - 18-04-2013, 13:47

Dla wszystkich tabelek masz to samo kodowanie w phpmyadmin'nie ? W opisach działu widzę polskie znaki, ą i ę, ale np. w statystykach już ich nie ma.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group