To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - !!! ?wi?teczna poprawka bezpieczenstwa do wszystkich wersji

Przemo - 04-04-2010, 00:02
Temat postu: !!! Świąteczna poprawka bezpieczenstwa do wszystkich wersji
Wersja 1.12.7 i wyższe zawierają już tę poprawkę.

Dzisiaj jeden użytkownik znalazł w kodzie stary i zapomniany mechanizm, który napisałem wiele lat temu na prośbę policji w związku z akcją wymierzoną przeciw jednemu forum pedofilskiemu opartemu na moim skrypcie na jakimś filipińskim serwerze.
Mechanizm ten miał umożliwiać zdalne zablokowanie forum dyskusyjnego z domeny przemo.org (tylko ja miałem możliwość zablokowania forum) w sytuacji krytycznej, lecz nigdy nie został użyty, nie było takiej potrzeby nie było też sytuacji że jakieś forum zablokowałem za usunięcie stopki a jak wiecie takie fora istnieją. Nie znajdziecie nigdzie w sieci informacji, że czyjeś forum zostało zablokowane.
Jednak w połączeniu z możliwością włamania na przemo.org istnieje ryzyko, że włamywacz mógłby zablokować jakieś forum. Dla ścisłości - nie ma możliwości włamania na Wasze fora, ale mógłby je zablokować, wówczas tylko ja mógłbym je odblokować i jeżeli tak się stanie proszę do mnie napisać.

Ta poprawka ma na celu usunięcie z forum tego zapomnianego mechanizmu. Z ręką na sercu - zapomniałem o tym, to było wiele lat temu i gdybym sobie o tym przypomniał usunął bym go we wcześniejszych wersjach, gdyż stanowi w/w zagrożenie.

W załączniku załączam plik gg.php który należy rozpakować i nadpisać plik znajdujący się w katalogu głównym forum.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group