phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowy czy P?atny?

Przekonałem Cię?
Tak
63%
 63%  [ 336 ]
Nie
36%
 36%  [ 194 ]
Głosowań: 530
Wszystkich Głosów: 530

Autor Wiadomość
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 27-12-2004, 16:05   Darmowy czy Płatny?

Wielu z Was zastanawia się nad egzystencjonalną kwestją hostingu - i stawia przed soba pytanie:
DARMOWY - czy - PŁATNY?
Powiem Wam tak, jeżeli chcecie tylko pobawic sie forum, zobaczyc jego mozliwosci - to polecam wlasny serwer LOCALHOST - jest szybki, ma SQL i nie ma limitow :) Zawsze tez mona pokazac komus swoje dzieło, wystarczy byc wtedy ONLINE, podac odpowiedni adres... Zazwyczaj Wasz IP.

Nie musisz sie bawić w sciaganie i czasochlonne konfigurowanie - sa gotowe paczki z serwerami - tylko zainstalowac:
1. http://www.krasnal.tk
2. http://www.webserv.webpl.org/

- który polecam?
- żaden 8) - daje im po 50% - bo teoretycznie to ciagle to samo :) niczym mnie nie zaskoczylo, kiedys uzywalem krasnala potem WebServa, teraz znow krasnala...

<HR>

Jeżeli natomiast chcesz zaczłą bawić się w swoje forum, chcesz coś wykreować - to daj sobie szanse na dobry start!! Kup płatny hosting!
- Dlaczego?

- Bo unikasz setek bledow w dzialaniu skryptu na darmowych serwach. Darmowe serwery ze wzgledu na to ze sa darmowe, maja powylaczane wiele funkcji - a ze phpBB to dość wielki kombajn, potrzebuje ich wiele i roznego rodzaju. Gdy placisz wymagasz - nikt na komercyjnych serwerach nie blokuje funkcji, bo przeciez odstraszamy tym klientow - a klienci to kasa...

- Bo startujesz z prestiżem - na dzien dobry nie bedzie to kolejne forum o wszystkim na swerwerze LYCOS...
na platnym serwerze masz pomoc admina, masz panel administracyjny, masz aktywną funkcję mail(); która jest podstawą do powiadomień o nowych kontach, aktywacjach, powiadomieniach o odpowiedzi!

- Bo nastala era bardzo TANIEGO hostongu, każdy może sobie pozwolic na 4.50 zł miesiecznej opłaty... To 15 groszy dziennie !!

- Bo jak wyłożysz kasę, to znaczy ze na prawdę jesteś zaangazowany w forum, i nie nastanie dzień gdy je porzucisz...

- Darmowe serwery są przeciążone. Jest na nich wiecej osob niz powinno. Nikt tam nie pilnuje jak mocno sie obciaza konto - co innego na płatnym serwerze. Jezeli forum chodzi szybko to ludzie chcą na nim pisac - nie denerwujesz ich wolnym działaniem oraz czesto wieloma nacalnymi reklamami...

- Który hosting?
http://www.netlook.pl/serwery.htm
http://hostbank.pl/pl/plik.php?dzial=glowna
http://tox.pl

Poszukaj na forum, bo jest wiele dobrych i tanich :)
_________________
Potrzebujesz pomocy?
Ostatnio zmieniony przez Widmo 11-05-2005, 17:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
marcing


Pomógł: 3 razy
Posty: 61
Wysłany: 01-01-2005, 23:09   

W 100% popieram płatny lub darmowy na własnym lub użyczonym przez kogo? serwerze. Chciałem tylko zwrócić uwage na jedn? kwestie płatnych serwerów. Zanim zapłacimy nawet 25 z?/rok sprawdęmy gdzie się znajduje, z jednego powodu - większo?? tak tanich (a raczej dumpingowych) serwerów jest gdzień za granic? na końcu ?wiata, jako wydzielone wirtualne serwery na jakich? maszynach. Najprościej sprawdziś wpisując tracert nazwahosta w windzie lub mtr pod linuxem - wyjdzie nam odleg?o?? oraz czas "dotarcia " pakietów do tej maszyny. Jest też dla mnie bardzo ciekawe, jak wygląda pomoc i serwis w przypadku kłopotów. Ja na swoich firmowych i prywatnym serwerze robie codzienn? kopie zapasową wszystkiego na: drugi dysk lub drugą maszyne obok lub dysk cd-r. W przypadku padu jestem w stanie zbudowa? drugą maszyne i uruchomić większo?? rzeczy w ciągu od kilku godzin do kilku dni. Ostatnio w?a?nie prze?yłem pad w domowym serwerku dysku /home , a znajdujące się tam 2 fora podniosłem w ciągu godziny... niewiem jak to zrobić na serwerze będęcym na końcu ?wiata... no może tam się dyski nie psuj?, system nie wykrzacza czy nie jest przeci??ony, ale moim zdaniem czasem potrzeba dostępu z konsoli i pełnej administracji mysql-em, nie tylko z myadmina... Tak więc poleca? bym ciut może dro?sze serwery znajdujące się w Polsce, z polskimi administratorami, którzy mogę "dotkn??" serwera, no i przedewszystkim wspierajmy polski biznes u polskich dostawców internetu. Wiem, że przeważnie liczy się cena, ale pomy?lmy chwil? zanim komuś zapłacimy niewiadomo gdzie i niewiadomo za co.
 
     
Ece

Pomógł: 1 raz
Posty: 43
Wysłany: 04-01-2005, 11:41   

marcing napisał/a:
Zanim zapłacimy nawet 25 z?/rok sprawdęmy gdzie się znajduje, z jednego powodu - większo?? tak tanich (a raczej dumpingowych) serwerów jest gdzień za granic? na końcu ?wiata, jako wydzielone wirtualne serwery na jakich? maszynach
Zwykle sa to serwery w USA. Abstrahujac juz od kursu dolara, lacza oraz maszyny sa tam po prostu duzo tansze. Zreszta juz w Niemczech mozna miec dosyc tanio hosting - jesli ktos ma awersje do milisekund roznicy przy odpowiedzi z serwera.

Co do ceny, to raczej zwracalbym uwage na to, co za firma hosting oferuje. Na rozych forach jak forum.webhelp.pl, webhostingtalk.pl, forum.kasart98.com, czy chocby tutaj, mozna poszukac opinii o hostingodawcy - istnieja dobre i tanie oferty.
marcing napisał/a:
Jest też dla mnie bardzo ciekawe, jak wygląda pomoc i serwis w przypadku kłopotów
Telefon, e-mail, specjalny system supportowy dla klientow - kwestia datacenter. Backup nie jest niemozliwy - drugi dysk na maszynie, druga maszyna, tudziez specjalna usluga backup, ktora oferuje datacenter.
marcing napisał/a:
no może tam się dyski nie psuj?, system nie wykrzacza czy nie jest przeci??ony, ale moim zdaniem czasem potrzeba dostępu z konsoli i pełnej administracji mysql-em, nie tylko z myadmina...
Dyski sie oczywiscie psuja i sa problemy z systemem. Za hardware odpowiada datacenter - dysk sie psuje, daja nowy. Przy braku polaczenia ssh zwykle wystarcza reboot - albo request na e-mail, albo odpowiedni ticket. Niektore datacenter oferuja remote reboot z poziomu www, co jest bardzo przyjemna opcja.
marcing napisał/a:
Tak więc poleca? bym ciut może dro?sze serwery znajdujące się w Polsce, z polskimi administratorami, którzy mogę "dotkn??" serwera, no i przedewszystkim wspierajmy polski biznes u polskich dostawców internetu. Wiem, że przeważnie liczy się cena, ale pomy?lmy chwil? zanim komuś zapłacimy niewiadomo gdzie i niewiadomo za co.
W wiekszosci przypadkow i tak serwery sa dzierzawione, lub kolokowane w jakims datacenter i "dotkniecie" serwera nie jest takie proste. Przy problemach zwykle tez dzwoni sie do obslugi technicznej, ktora powinna byc dostepna 24/7/365 (jak w USA ma to miejsce).

Oczywiscie za te sama cene, lub nawet przy ciut wyzszej, rowniez proponuje serwery w Polsce, lub jesli kogos po prostu na to stac Jednak kwestia wspierania rodzimych dostawcow etc., przy kosztach czasem parokrotnie wyzszych do mnie osobiscie nie przemawia. Wiem tez, komu, gdzie i za co place ;)

Co do pytania zawartego w temacie, to odpowiedz dla mnie jest jednoznaczna - platny hosting. Na potrzeby wlasnego forum, strony, zwykle male konta wystarczaja, a ich cena ksztaltuje sie w granicach 4-5 zl miesiecznie - praktycznie kazdego stac na taki wydatek. Mozna przy okazji pomeczyc uslugodawce, gdy czegos nie wiemy, z czyms mamy problem, cos sie dzieje nie tak na serwerze. Wybierajac odpowiedniego mamy takze pewna gwarancje, ze nagle nasze forum nie zniknie ot tak (mimo wszystko kopie bazy danych to podstawa).
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 22-01-2005, 21:07   

Chciałem dodac, że nikt Ci nigdy nic nie da za darmo. Takie jest życie, taka jest polityka darmowych hostingów, by tanim sposobem zarabia? na naiwności ludzkiej np. banery w lycos. Ograniczają Tobie prawa, by zmusi? Ciebie do wybrania ich płatnego hostingu. Ta darmocha to jak marchewka lub polityczna kie?basa.
pozdrawiam
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
tygrys

Pomógł: 3 razy
Posty: 67
Wysłany: 05-02-2005, 22:29   

Witam
moje zycie zacze?o sie od sponsora potem od hostingu płatnego

za niewielkie pieniądze mozna sie stac posiadaczem dobrego szybkiego serwera
za kilka z? miesiecznie tj ( 3 - 4 piwka) masz stabilny sererek i zawsze mozna op... admina serwera jak cos niedziała
Dlatego osobięcie polecam albo szukac sponsora z którym są kłopoty
albo kupic własny serwer - ma chodzic i cie to nie interesuje :) Bo płacisz

Co do pytania czy darmowy czy płatny?
to zalezy od potrzeb użytkownika i kieszeni, ale mozna juz doslownie za grosze miec dobry serwer.
 
     
Prometeusz

Posty: 11
Wysłany: 16-08-2005, 09:08   

Na płatnym hostingu trzeba się znać bądź co bądź.

Oto moje przygody z płatnymi hostingami:

1) boo.pl - fajna opcja, serwer przeciążony, źle skonfigurowany - często po kliknięciu w link serwer przyjmuje zapytanie ale nie odpowiada - efekt biała strona.
2) webd.pl - nawet niezły, ale admin coś za często bez uprzedzenia konfiguracje zmieniał co często prowadziło do niedziałąmia skryptów - lub o zgrozo raz doprowadziło do zablokowania działania skryptu backupu (bez uprzedzenia zmienił dostęp do polecenia system).

jeszcze wiele innych mógłbym wypisać.

A dobre rady to takie:

Nigdy nie oszczędzaj - bardzo tania oferta oznacza, że administrator mało zarabia a więc się nie przyklada.
Szukaj hostingu gdzie płacisz więcej ale jesteś informowany o wszystkich zmianach odpowiednio przed czasem.

Ostatnio admin serwera na moje pytanie dlaczego bez uprzedzenia zmienił jedną opcję (która spowodowała, że 99% skryptów na tym serwerze się wywaliło) odpowiedział, że w moim interesie leży by skrypty działały na takiej konfiguracji jaką on mi daje....chyba komentować nie muszę prawda?
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-08-2005, 15:57   

przećwiczyłem wszystkie możliwe opcje hostingowe i powiem wam jedno...

Najgorsza z tego wszystkiego jest swiadomość bezsilności i niemożności dzialania w momencie jakiegoś padu / wykrzaczenia się czegoś. Jak masz jakis darmowy hosting to zapomnij o tym, że ktoś ci przyjdzie z pomocą... Polskie portale (onet, wp, republika, interia) - nawet na komercyjnych kontach www lecą w kulki. Niewyobrażacie sobie ile zachodu kosztowało mnie odparkowanie domeny na interii - istna komedia :D

Kupiłem cała maszynkę dedykowaną i wierzcie - nie żałuje tej decyzji... Fakt - wywalać kilka stówek miesięcznie - nie każdego stać na to... Ale kilku webmasterów prowadzących swoje serwisy jest wstanie sie skrzyknąc i zrzucić na to bez poważniejszych problemów. I mają usługę w 100% zależną od ich potrzeb i kaprysów (mail, www, php sql - o ssh i ssl już nie wspomne).

Dobrze wybrany Provider w takim przypadku zapewni cały support od strony utrzymania serwera (hardware, support tickets, chat i wiele wiele innych) Problem restartów jeśli ma sie SSH wogóle nie istnieje :D

Po wielu przygodach z hostingiem za najlepsze uważam takie rozwiązanie:
Hosting nie tylko płatny - ale najlepiej sprowadzający sie do kupna całej maszyny dedykowanej - nie jakiegoś tam RACK'a... teraz ceny są takie że naprawde można to z głowa zorganizować... a zwraca się z nawiązką... ale mał jest takich maniaków jak ja :D
 
     
goldi222


Posty: 10
Wysłany: 31-10-2005, 23:04   

Powiem tak:
Miałem najpierw darmowy - fajnie było ale miejsca zabrakło
Potem był płatny na republice ale kiedy i tam miejsca zabrakło podczas chęci zwiększenia pojemności administracja powiedziała że mam ten se zostawić a wykupić drugi bo nie mają takiej możliwości żeby połaczyć. A wiem że można.
I tak jak przedmówcy pisali trzeba by sponsora, sponsor się znalazł ale narazie tylko na ten rok :cry: wykupiłem usługe gdzie indziej ze wszystkimi bajerami i narazie się kulam. Zobaczymy co będzie w przyszłym roku.

Reasumujac: polecam trochę droższe ale za to sprawdzone
 
     
baciek

Posty: 4
Wysłany: 21-01-2006, 18:19   

Ja po przygodach z kilkoma darmowymi serwerami, w końcu wykupiłem sobie hosting.Wydatek 6,99 miesiecznie to nie jest tragedia..
 
     
luklew


Posty: 36
Wysłany: 08-02-2006, 12:21   

Ja mam za darmo fajny hosting. Tyle że rejestracja tam to koszmar :evil:

Już dawno się rejestrowałem (jakieś dwa lata temu) i nie dostałem odpowiedzi. Forum które miało być na tym serwerze padło. Teraz właśnie zrobiłem nowe forum i tydzień później dostałem potwierdzenie założenia konta, które chciałem już 2 lata temu. Sukces :shock:

Ale serwer według mnie jest dobry. ma 2,95GB transferu miesięcznego, 250mb pojemności (starczy dla forum) oraz pojemność MySQL bez ograniczeń. Jednak 2-3 razy były problemy z serwerem, ale w 4 godziny naprawili. Teraz od nowego roku nie ma takich problemów ;]

Mówie tylko o darmowym serwerze. A co do płatnych, to jak nie będę się wyrabiał, to zrobię jak Widmo mówi.
 
     
Napster

Posty: 24
Wysłany: 09-04-2006, 08:51   

Ja skończyłem z darmowymi serwerami raz na zawsze kupiłem sobie super serwer za niskie pieniądze i mam spokój raz na zawsze! ;)

www.zagrosze.org
----------------------------------
Pojemność: 500 MB
Transfer: 12 GB / miesiąc
Baza danych: bez ograniczeń
Obsługa PHP, CGI, Perl, MySQL
Dowolna ilość kont e-mail
Dowolna ilość kont FTP
Dowolna ilość baz danych MySQL
Dowolna ilość subdomen
Dowolna ilość list mailingowych
Nieograniczona ilość aliasów email
Nieograniczona ilość podpiętych domen
Nieograniczona ilość przekierowań email
Nieograniczona ilość autoresponderów email
--------------------------------------------------------

Za..... 5 zł na miesiąc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D
 
     
Draxter

Posty: 44
Wysłany: 10-04-2006, 13:08   

Widmo jak by nie patrzec masz 100% racje. Przerobilem juz opcje wlasnego hostingu, darmowego i aktualnie "malo" platnego - pare zl za miesiac.
Fakt jest jeden : do zabawy to one sie nadaja ale do zastosowan normalny ni cholery.
Co ciekawe uszkodzili nam baze danych (zle wgrana i wsiakly polskie czcionki) a jak zapytalem dlaczego uszkodzono nam baze to dosalem odpowiedz :
Kod:
Proszę spróbować zedytować literki i zapisać tekst ponownie jesli to nie pomoże proszę o kontakt
Normalnie rece opadaja :lol:
knebel napisał/a:
Najgorsza z tego wszystkiego jest swiadomość bezsilności i niemożności dzialania w momencie jakiegoś padu
Dokladnie. Jak bylo wszystko ok to odpowiedz na maila otrzymywalem w ciagu kilku-kilkunastu miniut a jak pojawily sie problemy odpowiedz dostalem po dobie oczekiwania.
 
     
Termo

Pomógł: 2 razy
Posty: 147
Wysłany: 10-04-2006, 19:44   

Draxter napisał/a:
Widmo jak by nie patrzec masz 100% racje. Przerobilem juz opcje wlasnego hostingu, darmowego i aktualnie "malo" platnego - pare zl za miesiac.
Fakt jest jeden : do zabawy to one sie nadaja ale do zastosowan normalny ni cholery.
Co ciekawe uszkodzili nam baze danych (zle wgrana i wsiakly polskie czcionki) a jak zapytalem dlaczego uszkodzono nam baze to dosalem odpowiedz :
Kod:
Proszę spróbować zedytować literki i zapisać tekst ponownie jesli to nie pomoże proszę o kontakt
Normalnie rece opadaja :lol:
knebel napisał/a:
Najgorsza z tego wszystkiego jest swiadomość bezsilności i niemożności dzialania w momencie jakiegoś padu
Dokladnie. Jak bylo wszystko ok to odpowiedz na maila otrzymywalem w ciagu kilku-kilkunastu miniut a jak pojawily sie problemy odpowiedz dostalem po dobie oczekiwania.


Doszedlem do jednego wniosku - albo tanio albo dobrze. Zwiedzilem wiele hostingow i dopiero zadowolony jestem z hostu z 25gb transferu miesiecznie za 39zl miesiecznie. 39 w porownaniu z np 7zl jakie wczesniej dawalem to b.duza przepasc ale wierzcie mi - tani host to wiele nowych siwych wlosow na glowie.
 
     
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 11-04-2006, 15:04   

Termo, przeplacasz :P
ja mam 2GB/50GB za 250/rok i wsjo smiga wszystkie opcje sa dostepne (poza wildcardem ale malo kto go potrzebuje...)
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Termo

Pomógł: 2 razy
Posty: 147
Wysłany: 13-04-2006, 22:13   

Z calym szacunkiem dla Ciebie i Twojego forum, ale zauwaz, ze na moim forum przebywa znacznie wiecej ludzi, wiec wiesz...potrzeba mocniejszego sprzetu ;) Nie wiem, czy jak bym postawil na Twoim serwie forum, to serwer by to wytrzymal, hehe ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę