phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
SQL Error : 1054 Unknown column
Autor Wiadomość
kciuk100

Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Wysłany: 03-02-2006, 21:06   

ja mam tez ten problem tylko że:
Kod:
Could not obtain topic information

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'p.post_order' in 'field list'

SELECT t.*, f.*, p3.post_approve AS topic_approve, p.post_order AS current_post_order, COUNT(p2.post_id) AS prev_posts FROM (222phpbb_topics t, 222phpbb_forums f, 222phpbb_posts p3, 222phpbb_posts p, 222phpbb_posts p2 ) WHERE p.post_id = 54 AND t.topic_id = p.topic_id AND p2.topic_id = p.topic_id AND p2.post_id <= 54 AND p3.post_id = topic_first_post_id AND f.forum_id = t.forum_id GROUP BY p.post_id, t.topic_id, t.topic_title, t.topic_status, t.topic_replies, t.topic_time, t.topic_type, t.topic_vote, t.topic_last_post_id, f.forum_name, f.forum_status, f.forum_id, f.auth_view, f.auth_read, f.auth_post, f.auth_reply, f.auth_edit, f.auth_delete, f.auth_sticky, f.auth_announce, f.auth_pollcreate, f.auth_vote, f.auth_attachments, f.auth_download, t.topic_attachment ORDER BY p.post_order, p.post_id ASC

Line : 215
File : viewtopic.php


Co mam zmienić w pliku viewtopic.php??
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
radkuseq


Posty: 19
Wysłany: 10-02-2006, 13:20   

zrobilem to http://www.adres-forum.yo...update18-19.php i nacisklem zacznij teraz i efekt byl:/
Cytat:
Rezultat wpisów do bazy (aktualizacja do wersji 1.9)

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_album_cat ADD cat_parent mediumint unsigned not null default 0 AFTER cat_id
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'cat_parent')

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_album_cat ADD cat_type tinyint not null default 0 AFTER cat_parent
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'cat_type')

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_anti_robotic_reg CHANGE reg_key reg_key CHAR(4) NOT NULL

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_disallow CHANGE disallow_username disallow_username VARCHAR(25) DEFAULT '' NOT NULL

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_forum_prune MODIFY COLUMN forum_id smallint(5) UNSIGNED NOT NULL

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_forum_prune MODIFY COLUMN prune_days smallint(5) UNSIGNED NOT NULL

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_forum_prune MODIFY COLUMN prune_freq smallint(5) UNSIGNED NOT NULL

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_forums ADD forum_moderate TINYINT(1) DEFAULT '0' NOT NULL
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'forum_moderate')

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_forums ADD no_count TINYINT(1) DEFAULT '0' NOT NULL
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'no_count')

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_logs CHANGE id_log id_log MEDIUMINT(10) NOT NULL AUTO_INCREMENT

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_posts ADD post_marked enum('n','y') NULL
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'post_marked')

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_posts ADD post_approve tinyint(1) DEFAULT '1' NOT NULL
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'post_approve')

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_posts ADD poster_delete tinyint(1) DEFAULT '0'
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'poster_delete')

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_profile_fields CHANGE min_value min_value INT(8) DEFAULT '1' NOT NULL

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_profile_fields CHANGE max_value max_value INT(8) DEFAULT '45' NOT NULL

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_search_wordmatch ADD INDEX post_id (post_id)
(SQL Error : 1061 Duplicate key name 'post_id')

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_words CHANGE replacement replacement CHAR(255) NOT NULL

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_users MODIFY COLUMN user_timezone decimal(5,2) DEFAULT '0' NOT NULL

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_users ADD special_rank mediumint(8) UNSIGNED NULL
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'special_rank')

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_users ADD user_allow_helped tinyint(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '1'
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'user_allow_helped')

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_users ADD user_ip CHAR(8) DEFAULT ''
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'user_ip')

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_words CHANGE replacement replacement TEXT NOT NULL

[Instrukcja nie wykonana] ALTER TABLE phpbb_topics ADD topic_title_e char(100) DEFAULT NULL
(SQL Error : 1060 Duplicate column name 'topic_title_e')

[Instrukcja wykonana] ALTER TABLE phpbb_shoutbox CHANGE msg msg TEXT NOT NULL

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('title_explain', '1')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'title_explain' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('helped','0')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'helped' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('helped_forums','')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'helped_forums' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('del_notify_method','1')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'del_notify_method' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('del_notify_enable','1')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'del_notify_enable' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('del_notify_choice','0')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'del_notify_choice' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('open_in_windows','1')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'open_in_windows' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('admin_files', 'admin_board,admin_mass_email,admin_update,admin_portal,admin_forums_config,admin_forums,admin_forumauth,admin_users_list,admin_user_bantron')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'admin_files' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_portal_config (config_name, config_value) VALUES ('ri_time', '')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'ri_time' for key 1)

[Instrukcja nie wykonana] INSERT INTO phpbb_portal_config (config_name, config_value) VALUES ('ri_data', '')
(SQL Error : 1062 Duplicate entry 'ri_data' for key 1)

[Instrukcja wykonana] UPDATE phpbb_config SET config_value = 'Powered by <a href="http://www.phpbb.com" target="blnk" class="copyright">phpBB</a> modified v1.9 by <a href="http://www.przemo.org/phpBB2/" class="copyright" target="_blank">Przemo</a> © 2003 phpBB Group' WHERE config_name = 'version'

i te bledny nadal sa :/
 
     
krolik1989

Posty: 2
Wysłany: 18-02-2006, 13:07   

SouND napisał/a:
Oznacza to że, NIE ZROBILISMY aktualizacji bazy danych przed nadpisaniem plikow.
Nie został odpalony plik
www.twojeforum.pl/scripts/update18-19.php

Rozwiazanie:
pobierz tą paczke, http://www.przemo.org/phpBB2/index.php?cid=1
Nastepnie przekopiuj na serwer katalog scripts i odpal adres wyżej.
Powinno zadziałać.

I nie działa :(
Kod:
Błąd Ogólny
 
You are not admin or wrong cookies settings

Nie moge sie zalogowac wiec jak mam byc zalogowany jako admin :|
Ostatnio zmieniony przez krolik1989 18-02-2006, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dlugi


Pomógł: 268 razy
Posty: 1633
Wysłany: 18-02-2006, 13:08   

krolik1989, o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock: jak ma Ci to dzialac jak masz czysta wersje phpbb :D :D :D
_________________
 
     
krolik1989

Posty: 2
Wysłany: 18-02-2006, 13:10   

Dlugi napisał/a:
czysta wersje phpbb

o co kaman??
help me :]
 
     
htz_daro

Posty: 6
Wysłany: 23-02-2006, 00:22   

Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not obtain ban information

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'ban_host' w where clause

SELECT * FROM phpbb_banlist WHERE ban_host != ''

Line : 75
File : sessions.php


Takie cos ?? Cholera wie o co chodzi zrobilem aktualizacje, tzn ten skrypt aktualizacja do 1.9 by przemo. NIc nie pomoglo. A wiec tak:

Stare forum mialem na 1.9.4 ( chodzi o baze MSQL 4x )

Utworzylem nowy katalog na ser i wrzucilem 1.12.3 gdzie chce usilnie miec stara baze danych.

CO JA MAM ZROBIC ?? zeby wszystko smigalo ??

www.x-360.pl ( 1.9.4 ) www.x-360.pl/forum1/index.php

Serdeczne dzieki
_________________
www.x360.livenet.pl / www.x360.hk.pl ZAPRASZAM FORUM POSWIECONE NAJNOWSZEJ KONSOLI Xbox 360
 
     
Grabek

Posty: 37
Wysłany: 23-02-2006, 20:41   

Cytat:
phpBB by Przemo : Critical Error

Error creating new session

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_sessions (session_id, session_user_id, session_start, session_time, session_ip, session_page, session_logged_in) VALUES ('ead654d72762d73bcf2a214ded1786ca', -1, 1140723597, 1140723597, '5309fd27', 0, 0)

Line : 295
File : /home/manutd/public_html/includes/sessions.php


Czy ktoś wie o co tutaj chodzi ?
 
     
ghostdaro

Posty: 3
Wysłany: 28-02-2006, 16:14   

Dzieki za pomoc [ htz_daro ] z pewnoscia sobie poradzisz sam tu sa same h...je nik nie pomoze ci :pp
 
     
Tomotg

Posty: 10
Wysłany: 18-03-2006, 01:46   

Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not obtain ban information

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'ban_host' in 'where clause'

SELECT * FROM phpbb_banlist WHERE ban_host != ''

Line : 75
File : sessions.php


Sluchajcie co zrobic??
 
     
Szalony


Posty: 3
Wysłany: 19-03-2006, 11:59   

SouND napisał/a:
Rozwiazanie:
pobierz tą paczke, http://www.przemo.org/phpBB2/index.php?cid=1

Link do paczki nie działa ma ktoś inną lokalizację?
 
     
BB

Posty: 20
Wysłany: 19-03-2006, 22:14   

To ja mam zagwozdke roku.

Error geting users post stat

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'g.group_id' in 'on clause'

SELECT ug.user_id, g.group_id as g_id, g.group_name , u.user_posts, g.group_count FROM forum_groups g, forum_users u LEFT JOIN forum_user_group ug ON g.group_id = ug.group_id AND ug.user_id = 271 WHERE u.user_id = 271 AND g.group_single_user = 0 AND g.group_count_enable = 1 AND g.group_moderator <> 271

Line : 1074
File : posting.php

Czyli pelen standard. Pic polega na tym, ze z forum od wczoraj nie robilem NIC, a jednak tak sie stalo. Co prawda providerowi cos tam padlo, ale i tak nie wiem co zrobic, bo przeciez nic nie zmienialem.
 
     
Gifteo


Pomógł: 3 razy
Posty: 52
Wysłany: 20-03-2006, 04:36   

Mam ten sam problem co tomotg. Zna ktoś rozwiązanie zagadki ?

[ Dodano: 20-03-2006, 10:19 ]
Hehehe znalazłem rozwiązanie :P Jak coś walcie na gg :P Za 20 zeta zrobie wszystko :)
Zartuje :) Są błedy w dwóch plikach - nie mam czasu sie rozpisywać, bo musze naprawić jeszcze 9 for które prowadze :) Jak coś zapraszam na gg !
_________________
Gdyby każdy malował tak jak Picasso, to kto by go kupował :>
 
     
pk666

Posty: 7
Wysłany: 20-03-2006, 10:19   

Ja mam podobny problem:
Cytat:
Could not query last visit posts

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'topic_id' in 'field list'

SELECT post_id, topic_id, forum_id FROM phpbb_read_history WHERE user_id = 2

Line : 41
File : read_history.php

Właśnie zaktualizowałem forum z 1.12.3 na 1.12.5 i oto co dostałem :/

[ Dodano: 20-03-2006, 10:33 ]
Poradziłem sobie - wystarczyło wykonać SQL:
Cytat:
DROP TABLE phpbb_read_history;
CREATE TABLE phpbb_read_history (
user_id mediumint(8) NOT NULL DEFAULT '0',
post_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
topic_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
forum_id smallint(5) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL,
KEY user_id (user_id),
KEY post_id (post_id),
KEY topic_id (topic_id),
KEY forum_id (forum_id)
);
 
     
zetek

Posty: 2
Wysłany: 23-03-2006, 15:45   

A jesli po aktualizacji z 1.12.4 na 1.12.5 co pewien czas wyskakuje nam takie coś to proszę Was o pomoc co wtedy zrobic, nie ukrywam że zabardzo się nieznam więc licze na jakąkolwiek Waszą pomoc.

Kod:
DEBUG MODE

SQL Error : 2013 Lost connection to MySQL server during query

SELECT u.*, s.* FROM (phpbb_sessions s, phpbb_users u) WHERE s.session_id = 'ad5505045384494b784b757e6b8d685f' AND u.user_id = s.session_user_id

Line : 612
File : sessions.php


Napiszcie prosze.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Gifteo


Pomógł: 3 razy
Posty: 52
Wysłany: 23-03-2006, 18:47   

Dobra ziomki zasysać moją poprawkę :)
Mi pomogła na 9 forach które prowadzę

Czy napewno chcesz to kliknąć :D

Piszcie jeśli to pomaga.
Jak nie coś się dopracuje :>
_________________
Gdyby każdy malował tak jak Picasso, to kto by go kupował :>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę