phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
18-03-2009, 07:43
Integracja Forum z Post Nuke
Autor Wiadomość
rektiv

Posty: 17
Wysłany: 05-08-2006, 23:46   Integracja Forum z Post Nuke

Wiem ,że podobny temat już istenieje ale na 2 strony postów nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi...
Podobnego posta dołączyłem w modyfikacjach dla VIP-ów ale niestety brak odpowiedzi może FOR ALL ktoś się wypowie...
Wiem ,że interesuje to nie tylko mnie dlatego wklejam opis integracji... Który dzisiaj sprawdzę...
Wiem ,że należy go trochę poprawić ... Może wspólnymi siłami...
Opis zaczerpnięty z innego forum:

Gdzieś był już wątek dotyczący integracji forum by Przemo z post nukem.
Fachowcy pisali, że to niezwykle trudne i bardzo ciężko to zrobić. I rzeczywiście łatwe nie jest.
W związku z tym pomyślałem, że po prostu przeniosę całe forum Przema do post nuka. I w ten sposób "płynnie" przejdę do nuka Zaznaczam, że udało mi się to zrobić w kilka godzin pomimo tego, że nie jestem zaawansowany w php i sql. Może dzięki moim doświadczeniom ktoś zaoszczędzi sporo czasu. Mniej więcej wyglądało to tak:
1) forum Przema v1.8 zainstalowane jest w bazie (baza1) z prefiksem tabel "phpbb_"
2) dla uproszczenia póżniejszych operacji na tabelach, nuka 750 zainastalowałem na tej samej bazie (prefiks "nuke_")
3) po przekopiowaniu modułu PNphpBB2 okazało się, że inicjalizacja nie przebiegła prawidłowo, ponieważ skrypt stara się forum Przema przenieść do nuka, a jak wynika z komunikatu potrafi to do wersji 2.0.1 phpBB, więc tabele dla forum nie zostały utworzone
4) zainstalowałem inną kopię nuka i moduł PNphpBB2 na innej bazie (baza2)
5) tabele z prefiksem "nuke_phpbb_" z bazy2 przekopiowałem do bazy1 po czym bazę2 i drugą kopię nuka skasowałem jako niepotrzebne
6) powtórna inicjalizacja tym razem przyniosła pozytywny efekt i komunikat, że nastąpił "update" modułu (ciekawe)
7) następnie porównałem strukturę tabel Przema i nuka i okazało się (co oczywiste ), że tabel u Przema jest więcej i przeważnie są bardziej rozbudowane.
8 ) tabele, które usunąłem z nuka, a następnie skopiowałem razem z danymi z Przema (troche na wyczucie więc może za dużo) dodając prefiks "nuke_" :

phpbb_words
phpbb_vote_voters
phpbb_vote_results
phpbb_vote_desc
phpbb_users
phpbb_user_group
phpbb_topics_watch
phpbb_topics
(w tej tabeli pole 'topic_title' u Przema jest typu varchar a w nuku typu char ale nie robi to problemu, najważniejsze, że trzeba dodać pole 'support_status' tinyint(3) NOT NULL default '0' )

phpbb_ranks
phpbb_quota_limits
phpbb_privmsgs_text
phpbb_posts_text
phpbb_posts
phpbb_groups
phpbb_forums
(tytaj trzeba dodać 4 pola:
'topic_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'posy_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'support_forum' tinyint(1) NOT NULL default '0',
'exclude_global_announce' tinyint(1) NOT NULL default '0',)

phpbb_forum_prune
(tutaj zmieniamy typ pól 'prune_days' i 'prune_freq' z tinyint(4) na smallint(5) )

phpbb_forbidden_extensions
phpbb_extensions
phpbb_extension_groups
phpbb_disallow
phpbb_config
(pole 'config_value' zmieniamy z text NOT NULL na varchar(255) NOT NULL default '')

phpbb_categories
phpbb_auth_access
phpbb_attachments_desc
phpbb_attachments_config
phpbb_attachments
phpbb_attach_quota

9) słusznie założyłem, że nadmiarowe pola w tabelach nie będą przeszkadzały ale można się pobawić i je usunąć.
Teraz mamy wszystkich użytkowników na forum (można sprawdzić), podział tematyczny forum i posty. Ale Użytkownicy na forum nie są użytkownikami nuka, więc:
10) najpierw czyścimy tabelę 'nuke_users' pozostawiając strukturę i wysyłamy zapytanie sql:
Kod
INSERT INTO `baza1`.`nuke_users` (pn_uname, pn_email, pn_pass, pn_user_from, pn_user_intrest, pn_user_sig)SELECT username, user_email, user_password, user_from, user_interests, user_sig FROM `baza1`.`nuke_phpbb_users`


Pewnie można dodać jeszcze jakieś pola ale te wystarczą. Teraz możemy się cieszyć post nukiem wprawdzie bez awatarów i paru jeszcze indywidualnych ustawień ale można przecież poprosić użytkowników aby sobie poprawili. W końcu "przesiadają się na lepsze"
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 06-01-2007, 00:06   

to temat kviatka z post-nuke.pl i jakby częściowo mój !
Skąd to masz?
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Crisis


Pomógł: 1 raz
Posty: 19
Wysłany: 07-01-2007, 08:25   

No pewnie ma z post-nuke.pl ;)
_________________
Believe yourself and do it! {Football is my life..!}
Gość zajrzyj.. Co ci szkodzi? http://www.leparkour.xa.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę