phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
SQL Error : 1054 Unknown column
Autor Wiadomość
ORI



Pomógł: 72 razy
Posty: 956
Wysłany: 18-08-2006, 12:43   

warna, tak, ale nie ten temat ;)

[ Komentarz dodany przez: warna: 18-08-2006, 14:43 ]
:oops:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Ewenement

Posty: 40
Wysłany: 10-09-2006, 15:50   

Kod:
    Couldn't access list of Forums

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'p.post_approve' w field list

SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title FROM phpbb_forums f LEFT JOIN phpbb_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN phpbb_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id

Line : 233
File : functions.php     


Ja mam taki blad a ta opcja z przerzucaniem tego katalogu nie wypalila poprostu jak to otwieram wyskakuje mi nadal ten błąd

:(

Jak jest to gdzies w faq to prosze o linka nie moge znaleść

www.sznyc.no-ip.info/forum/
 
     
jabolek

Posty: 47
Wysłany: 09-10-2006, 21:50   

przeniosłem forum (z pomocą długiego), i jest one teraz naszpikowane debugami, np

przy pisaniu w sb:
Kod:
Could not insert shoutbox message

DEBUG MODE

SQL Error : 1062 Duplicate entry '0' for key 1

INSERT INTO prforum_shoutbox VALUES(0, 2, 'ejo', '1160426896')

Line : 124
File : shoutbox_view.php

przy pisaniu tematu:
Kod:
DEBUG MODE

SQL Error : 1062 Duplicate entry '0' for key 1

INSERT INTO prforum_topics (topic_title, topic_poster, topic_time, forum_id, topic_status, topic_type, topic_vote, topic_icon, topic_expire, topic_color, topic_title_e, topic_tree_width) VALUES ('ssssssssssssssssss', 2, 1160426979, 18, 0, 0, 0, 0, 0, '', '', 0)

Line : 331
File : functions_post.php

w PA zamiast indexu administracji:
Kod:
DEBUG MODE

SQL Error : 1062 Duplicate entry '0' for key 1

INSERT INTO prforum_logs (mode, topic_id, user_id, username, user_ip, time) VALUES ('admin', '0', '2', 'JBL', '5314a3e8', '1160427013')

Line : 72
File : functions_log.php

itd.

POMOCY!!
 
     
kfak

Pomógł: 1 raz
Posty: 28
Wysłany: 06-11-2006, 19:12   [Problem]

Cytat:
Oznacza to że, NIE ZROBILISMY aktualizacji bazy danych przed nadpisaniem plikow.
Nie został odpalony plik
www.twojeforum.pl/scripts/update18-19.php



to chociaz moglby go ktos wrzucic do katalogu scripts??

bo po 1, z 20 razy wykonywalem "zacznij aktualizacje" (ze: /scripts/update.php ) ... laduje... laduje... laduje i ... "nie mozna wyswietlic strony". zajrzalem do bazy, pojawil sie grom nowych tabel, wiec pomyslalem ze wgram pliki.
wgralem.
pojawil sie blad:
Kod:
Couldn't access list of Forums

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'u.user_jr' in 'field list'

SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title FROM nowe_forums f LEFT JOIN nowe_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN nowe_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN nowe_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id

Line : 233
File : functions.php


i nawet ponowne uzycie /scripts/update.php nie pomaga, bo wyswietla ten blad... moglby ktos pomoc?


PS.

MySQL - 4.1.21-standard
phpMyAdmin - 2.8.0.2
* Wersja klienta MySQL: 4.1.10
 
     
JAJKO


Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Wysłany: 04-12-2006, 21:59   

wchodze w temat lub post i jest lad sql

Kod:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'u.user_field_4' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_field_2, u.user_allow_field_2, u.user_field_3, u.user_allow_field_3, u.user_field_4, u.user_allow_field_4, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_graffikposts p LEFT JOIN phpbb_graffikposts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_graffikposts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_graffikusers u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 225 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 20

Line : 843
File : viewtopic.php



prosze pomoc..
 
     
Augustus

Posty: 6
Wysłany: 05-01-2007, 20:24   

Ktoś zna odpowiedź na to?

Cytat:

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not obtain ban information

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'ban_host' in 'where clause'

SELECT * FROM phpbb_banlist WHERE ban_host != ''

Line : 75
File : sessions.php


Szukam solucji juz 2 godziny i nic nie moge znalezc. Jest tu mnostwo tematow o tym, ale w zadnym nie pada rozwiazanie, ktore pomaga. Moze cos sie zmienilo przez ten czas? Haaaaaaaaalp?!
 
     
z!omek_PL

Pomógł: 4 razy
Posty: 72
Wysłany: 05-01-2007, 22:46   

co na to poradzić??
Cytat:
Błąd Ogólny

Could not update users table

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'user_long' w field list

UPDATE phpbb_zusers SET user_email = 'wszystko@wszystko.ddl2.pl', user_icq = '', user_website = 'http://www.wszystko.ddl2.pl', user_occ = '', user_interests = '', user_from = '', user_sig = '', user_custom_color = '', user_custom_rank = '', user_sig_bbcode_uid = '', user_viewemail = 1, user_viewaim = 1, user_aim = '2175811', user_yim = '', user_msnm = '', user_attachsig = 1, user_allowsmile = 1, user_allowhtml = 1, user_allowbbcode = 1, user_allow_viewonline = 1, user_notify = 1, user_notify_gg = 0, user_notify_pm = 1, user_popup_pm = 1, user_timezone = 1, user_lang = 'polish', user_style = 1, user_active = 1, user_actkey = '', no_report_popup = 0, no_report_mail = 0, user_long = '', user_lat = '', user_birthday = '999999', user_next_birthday_greeting = '0', user_gender = 1, allowpm = 1, user_ip_login_check = 1 WHERE user_id = 2

Line : 722
File : usercp_register.php


[ Dodano: 05-01-2007, 22:49 ]
ok już działa

[ Dodano: 05-01-2007, 22:50 ]
Augustus, wgraj ponownie plik sessions.php
 
     
worms39

Posty: 80
Wysłany: 25-02-2007, 11:55   

Kod:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'u.user_field_1' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, p.reporter_id, p.post_marked, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_icq, u.user_aim, u.user_viewaim, u.user_msnm, u.user_yim, u.special_rank, u.user_allow_helped, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 137 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 15

Line : 847
File : viewtopic.php


Co zrobić z tym fantem ? :D
_________________
Pomogę w przenoszeniu, naprawie, modyfikacji lub integracji forum.
Naprawa braku polskich znaków
I ogólna pomoc z przemo, phpbb 2, phpbb 3 i z różnymi cmsami za niewielką sumę !
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 28-09-2007, 21:09   

Instalowałes jakiegos moda?
 
     
macek

Posty: 1
Wysłany: 20-10-2007, 21:24   Re: [Problem]

kfak napisał/a:
Cytat:
Oznacza to że, NIE ZROBILISMY aktualizacji bazy danych przed nadpisaniem plikow.
Nie został odpalony plik
www.twojeforum.pl/scripts/update18-19.php



to chociaz moglby go ktos wrzucic do katalogu scripts??

bo po 1, z 20 razy wykonywalem "zacznij aktualizacje" (ze: /scripts/update.php ) ... laduje... laduje... laduje i ... "nie mozna wyswietlic strony". zajrzalem do bazy, pojawil sie grom nowych tabel, wiec pomyslalem ze wgram pliki.
wgralem.
pojawil sie blad:
Kod:
Couldn't access list of Forums

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'u.user_jr' in 'field list'

SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title FROM nowe_forums f LEFT JOIN nowe_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN nowe_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN nowe_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id

Line : 233
File : functions.php


i nawet ponowne uzycie /scripts/update.php nie pomaga, bo wyswietla ten blad... moglby ktos pomoc?


PS.

MySQL - 4.1.21-standard
phpMyAdmin - 2.8.0.2
* Wersja klienta MySQL: 4.1.10



Mam identyczny problem czy jakoś go rozwiązałeś? Bo na forum nikt widzę nie spieszy się z pomocą.
 
     
Gatz

Pomógł: 27 razy
Posty: 356
Wysłany: 24-10-2007, 16:20   

a po co się śpieszyć, skoro było to wiele razy...

przykład:
http://www.przemo.org/php...ss+list++forums

więcej??
szukajka :P
 
     
eLily


Posty: 1
Wysłany: 26-07-2008, 17:04   

Mój problem jest taki jak opisał/a założyciel/ka tematu... Tylko, że ja pierwszy raz założyłam forum i nie wiem jak mam przekopiować katalog na serwer... Wiem, głupia jestem... Ale może mimo wszystko ktoś mi pomoże?
 
     
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 26-07-2008, 18:21   

eLily, jaki katalog i gdzie przekopiowac? Masz forum na serwisie darmowym. Nic tu nie zrobisz, nie kombinuj tylko zgłoś adminowi, jesli masz błęy
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
starsky

Posty: 10
Wysłany: 21-09-2008, 15:00   

a ja mam taki problem przy wgrywaniu bazy:
Cytat:

zapytanie SQL: Dokumentacja

SELECT *
FROM `phpbb_search_wordlist`
WHERE CONCAT_WS( "-", 'bêdê', 829, 0 ) = "b?d?"
ORDER BY 'bêdê', 829, 0
LIMIT 0 , 30

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1054 - Unknown column '829' in 'order clause'

Możecie mi wyjaśnic jak to naprawić?:/
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
pluskwa

Posty: 2
Wysłany: 24-10-2009, 10:55   

kolejny problem:

Kod:
Could not show columns from table: phpbb_shoutbox

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './kozon_/phpbb_shoutbox' is marked as crashed and should be repaired

SHOW COLUMNS FROM phpbb_shoutbox

Line : 1009
File : check_files.php


z gory dzięki:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę