phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Przemo
22-08-2009, 09:32
Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)
Autor Wiadomość
Lukasamd
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2008, 11:16   

IMO tylko najważniejsze i najbardziej wygodne mody:

- szybka odpowiedź
- portal
- view or mark unread posts
- spam bot stopped
- i cośtam jeszcze

Nie ma sensu robić choinki i tu NIE CHODZI o transfer - aktualna wersja przemo jest doskonale znana, także pod nazwą "zabójca serwerów" ponieważ naprawdę mocno obciąża CPU czy RAM. Dla niekumatych radzę zajrzeć na webhostingtalk, często rozmowy wyglądają tak:

A: Mam problem! Pomocy! Hosting chce usunąć mi konto bo ponoć za bardzo obciąża, ale mam na nim tylko forum!
B: Jaki skrypt?
A: phpbb2 by Przemo
B: No to nie ma się co dziwić...

Kolejnym przykładem na to jest akcja jednej z polskich firm hostingowych - jeżeli klienci dokonywali konwersji z Przemo na phpbb3 czy SMF dostawali gratis więcej miejsca i transferu... bez powodu by takiej promocji nie robili, nieprawdać? :|
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 25-08-2008, 22:12   

Ale z drugiej strony, dzięki temu ten skrypt zdobył popularność.
Nie ma co przesadzać, jeśli komuś się nie będzie podobać, może zmienić, tyle skryptów istnieje [;
 
     
n!ck

Pomógł: 2 razy
Posty: 45
Wysłany: 26-08-2008, 13:06   

hmm... ciekawe ile już % jest zrobione :)
Dobra do rzeczy :P
Mam nadzieję że zostaną załatane luki które są w phpBB3 bo był już włam na forum stojące na phpBB3 , ale myślę że Przemo jak zwykle postawi na bezpieczeństwo :)
 
     
Max T.

Posty: 4
Wysłany: 29-08-2008, 11:35   

Cytat:
Mam nadzieję że zostaną załatane luki które są w phpBB3 bo był już włam na forum stojące na phpBB3


Włamanie było, ale nie przez lukę na forum, tylko rozkodowane hasło admina z innego forum gdzie był zarejestrowany admin strony.
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 31-08-2008, 15:54   

dla mnie na początek wystarczy phpbb3 by Przemo a w nim unikatowy styl Przema i np. pare drobnych modów, powoli damy rade, ale szkoda że nie ma narazie odzewu z góry jak idą pracę. Wiem że zaraz zostane zmieszany z błotem, poczekajcie itd. no ale ile można czekać, miało być w krótkim okresie po wydaniu oficjalnego phpbb a miesiące mijają, kwartały mijają, za niedługo minie rok. Nie oczekuje wiele, po prostu zwykła odpowiedź, kiedy
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 31-08-2008, 15:58   

Moze warto poczekać aż wyjdą wszystkie wady zwykłego phpbb3 i potem będzie cudowne phpbb3 by przemo bez tych wad ;P
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 31-08-2008, 22:46   

Ktoś tu wcześniej pisał o automatycznej instalacji i repozytorium. Napisać mod installera, który odczytuje instrukcje ( zgodne z MODX ) nie stanowi aż tak wielkiego problemu. Zresztą, zobaczcie to - http://www.phpbb.com/comm...p?f=70&t=576521
 
     
siekierzynski


Pomógł: 10 razy
Posty: 169
Wysłany: 01-09-2008, 15:10   

Nok dobrze a co w tedy, jak instalacja nie jest napisana zgodnie ze standardami ??
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 01-09-2008, 21:08   

Po to jest to - http://www.phpbb.com/mods/modx/spec/ żeby się tego trzymać. Jak instalacja nie będzie zgodna, to niech autor poprawia, żeby była. Teraz jest o wiele lepiej pisać instrukcje, niż zabawa z plikami txt i #---------[ OPEN ]----------- etc. A dopasowanie instrukcji do MODX nie stanowi problemu. Nigdy nie przewidzisz, co autor wyczyni.
 
     
kidzior


Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Wysłany: 03-09-2008, 09:22   

Mam nadzieję, że wersja numer 3 nie wyjdzie zbyt wcześnie. Należy poczekać aż autorzy przyzwyczają się do używania MODX i większość dziur zostanie załatanych.
_________________
IF ('NIE DZIALA')
THEN LOOP
UNTIL ('DZIALA')
 
     
z

Posty: 53
Wysłany: 09-09-2008, 16:08   

A tak może dla odświeżenia Przemo powiedziałby na jakim etapie są pracę. Pytam z czystej ciekawości bo rozumiem, że to może potrwać.
_________________
"Nauka i religia nie pozostają w sprzeczności. Nauka jest po prostu zbyt młoda, żeby to zrozumieć"
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 09-09-2008, 17:15   

A mam jaedno podstawowe pytanie co bedzie ze stylami ? Będzie jakieś bezbolesne przejscie czy w 100% od zera ?
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
CMP


Pomógł: 27 razy
Posty: 241
Wysłany: 09-09-2008, 17:25   

tosiek, niestety style w bb3 mają inną budowę, trzeba wszystkie style przerabiać tak jak napisałeś od zera.
Jak wyjdzie wersja przema to będę zajmował się przerabianiem jak największej ilości stylów :)
_________________
-> http://chucktv.pl/ Polskie centrum fanów serialu Chuck
-> http://forum.chucktv.pl/
-> Jeśli chcesz mieć unikalny styl na swoim forum, napisz na PW, GG lub email.
-> Wykonuje instalacje, aktualizacje, wgrywanie modów i przeróbki stylów.
 
     
Piotrbaz


Pomógł: 13 razy
Posty: 187
Wysłany: 12-09-2008, 16:05   

mi sie marzy zeby nowa wersja przema miała w sobie takiego spidera :) nikomu by to chyba nie przeszkadzało 8)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 12-09-2008, 16:15   

Mam mieszane uczucia.. Przemo na pewno będzie wiedział , jak zrobić by było najlepiej , ale nie spodziewajcie się góry zainstalowanych standardowo modów. Skrypt musi być przede wszystkim jak najbardziej zoptymalizowany i "lekki", a wiadomo , że forum napakowane modami to sieczka dla serwera..
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę