phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
nadpisalem/usunąłem config.php, co robic?
Autor Wiadomość
Anoli-chan

Posty: 11
Wysłany: 06-04-2006, 22:07   

Nie wiem czy dobrz trafiłam ale trudno siedzę nad tym forum cały dzień i BŁAGAM o POMOC
Juz zainstalowałam forum
pokazało mi sie coś takiego.

phpBB arleady installed. If you really want fresh install, clear the config.php file.

Co dalej mam z tym zrobić Proszę MOMÓŻCIE mi ;( Bo już nie daje rady
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 06-04-2006, 22:15   

Anoli-chan, :lol: wejdz na www.adresforum.pl a nie na www.adresforum.pl/install.php :lol:
 
     
Anoli-chan

Posty: 11
Wysłany: 06-04-2006, 22:21   

Ojeju dzięki :mrgreen: Załozyłam forum (i tu euforia po całym zmarnowanym dniu), dzięki wam bardzo jesteście KOCHANI Pozdrawiam wszystkich Serdecznie :)
 
     
mwsz

Posty: 36
Wysłany: 21-08-2006, 23:10   

Utknąłem w punkcie 10 - po wejściu w check_files.php pokazuje się coś takiego jak na screenie 1:

Nie ma tabel w bazie? co to może oznaczać? jak to naprawić?
 
     
bobryt

Posty: 4
Wysłany: 05-10-2006, 21:55   

Anoli-chan napisał/a:
Nie wiem czy dobrz trafiłam ale trudno siedzę nad tym forum cały dzień i BŁAGAM o POMOC
Juz zainstalowałam forum
pokazało mi sie coś takiego.

phpBB arleady installed. If you really want fresh install, clear the config.php file.

Co dalej mam z tym zrobić Proszę MOMÓŻCIE mi ;( Bo już nie daje rady


też nadpisałem confg, zrobiłem j.w., ale teraz mam czystą strone

http://forum.limpbizkit.pl
 
     
Łysolek

Posty: 21
Wysłany: 26-11-2006, 11:04   

witam
i ja mam problem
wczoraj niem poszedlem spac wszystko bylo dobrze
teraz po wejsciu na moje forum pokazuje mi sie takie info :
Cytat:

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/b/r/a/bractwo-chaosu/www/phpBB/cache/board_config.php on line 5


Ktos wie o co tu chodzi ?
a przedewszystkim jak to naprawic ?
Z gory dziekuje za w szelkie info

EDIT by Łysolek

Poradzilem sobie
wystarczylu usunac pliki w cache
Pozdrawiam

[ Dodano: 28-11-2006, 10:23 ]
mam zato jeszcze jeden problem....
jak wchodze w panel administracyjny nie mam zdnych opcji ....
wczodze w konfiguracje nie ma nic
wchodze w fora nie na nic
wchodze w zezwolenia / zarzadzanie .... nic
ktos wie co sie dzieje ? :|
 
     
czama

Posty: 5
Wysłany: 13-09-2008, 16:10   

Mam pokrewny problem - podczas logowania do panelu, a pojedynczym użytkownikom podczas zwykłego logowania (mi czasem też) pokazuje się komunikat:

• You have damaged: config.php file !
• File must begin with: <?php and finish with ?> with any other chars (spaces, tabs or new line) before <?php and after ?>
• You must correct the file !
• Remember it is not mistake, if your text editor can not see this space, tab or new line, use other editor with operating multi (CR/LF) format or create new file with clean content.
• Forum will not work correctly with damaged config.php file.

Przenosiłem forum na inny serwer. Najpierw po prostu skopiowałem pliki, a forum korzystało ze starej bazy danych, a potem po kilku dniach też bazę - wtedy wyedytowałem config.php i podałem tam nowe dane.
Nie wiem, czy problem pojawił się po przeniesieniu plików czy bazy - podejrzewam jednak, że po przeniesieniu bazy, choć nie pamiętam, czy logowałem się wcześniej do panelu.

Podpowiem tylko, że plik zaczyna się od <?php i kończy na ?>. Myślałem, że może ma być w jednej linii wszystko, ale jak tak zrobiłem, forum nie dało się uruchomić.
Co robić? Edycji dokonałem przez gedita i nie zmieniałem nic poza danymi dostępu do bazy (adres, login, hasła, nazwa bazy). Poza tym błędem, na forum wszystko działa prawidłowo.

Na forum znalazłem, że ktoś miał ten problem i kazaliście utworzyć config.php przez dbloader, ale ten skrypt chyba służy do wgrania nowej bazy, a u mnie wszystko działa.
Będę wdzięczny za pomoc :)

Wklejam zawartość config.php:
Kod:
<?php

//
// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!
//

$dbms = 'mysql';

$dbhost = '1.2.3.4';
$dbname = 'forum';
$dbuser = 'userforum';
$dbpasswd = 'haselko';

$table_prefix = 'phpbb_';

define('PHPBB_INSTALLED', true);

?>
 
     
bidzio

Posty: 10
Wysłany: 15-09-2008, 15:39   

czama, Miałem ten sam problem. Żadna z metod jaką znalazłem w sieci nie zadziałała. Udało mi się tego pozbyć dopiero po wywaleniu

Kod:
if ( strpos($config_content, 'dbuser') && (substr($config_content, 0, 5) != '<?php' || substr($config_content, -2) != '?>') )
{
    print('&bull; You have <u>damaged</u>: <b>config.'.$phpEx.'</b> file !<br />&bull; File must begin with: <b>&lt;?php</b> and finish with <b>?&gt;</b> with any other chars (spaces, tabs or new line) before &lt;?php and after ?&gt;<br />&bull; You must correct the file !<br />&bull; Remember <u>it is not mistake</u>, if your text editor can not see this space, tab or new line, use other editor with operating multi (CR/LF) format or create new file with clean content.<br />&bull; Forum will not work correctly with damaged config.php file.<hr /><br />');
}


z pliku login.php

To załatwia sprawę.
_________________
1) Nigdy nie podskakuj Adminowi!!!!
2) Admin ma zawsze rację!!!! (Nawet jeśli się myli!!)
 
     
czama

Posty: 5
Wysłany: 15-09-2008, 23:05   

Dziękuję serdecznie! Błędu nie ma, a forum działa :-)
Może ktoś kiedyś odgadnie, co tak naprawdę powodowało ten błąd?
 
     
bidzio

Posty: 10
Wysłany: 16-09-2008, 00:58   

Powoduje to na 90% kod zliczający ilość znaków w pliku config i podstawiający ją do wzoru, który - nie wiedzieć dla czego - znajduje spacje których nie ma.


Wycięcie tego kodu który podałem w poprzednim poście to zaledwie półśrodek. Bo usuwasz tylko komunikat a nie przyczynę jego powstawania. Tym niemniej bez niego forum działa bez zarzutu i co najważniejsze można się logować.
_________________
1) Nigdy nie podskakuj Adminowi!!!!
2) Admin ma zawsze rację!!!! (Nawet jeśli się myli!!)
 
     
czama

Posty: 5
Wysłany: 16-09-2008, 12:00   

Ale skoro wiem, że config.php jest ok, to, mimo zastosowania leczenia objawowego, można powiedzieć, że pacjent został wyleczony ;-D
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
bidzio

Posty: 10
Wysłany: 16-09-2008, 13:28   

Wyleczony to pojęcie względne. Wolę się nie wypowiadać na temat skutków mojego leczenia bo się nie znam na tym. Mam nadzieje, że niema to wpływu na bezpieczeństwo forum.

Wybaczcie mi to ostatnie zdanie, ale w sieci mnie już nic nie zdziwi.
_________________
1) Nigdy nie podskakuj Adminowi!!!!
2) Admin ma zawsze rację!!!! (Nawet jeśli się myli!!)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę