phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zaistnie? w sieci
Autor Wiadomość
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 20-02-2009, 15:06   

frazz napisał/a:
Bo automatyczne dodawarki dodają gdzie popadnie stronę. :/

one dodają stronę do wyszukiwarki a p[od jakimi kategoriami będzie ona istniała w sieci odpowiadają ustawienia META Keywords i META Description
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
frazz

Posty: 11
Wysłany: 20-02-2009, 15:26   

MagicalFire napisał/a:
frazz napisał/a:
Bo automatyczne dodawarki dodają gdzie popadnie stronę. :/

one dodają stronę do wyszukiwarki a p[od jakimi kategoriami będzie ona istniała w sieci odpowiadają ustawienia META Keywords i META Description


A gdzie mogę znaleźć te wpisy?? I co ma być tam umieszczone???

chodzi o slowa kluczowe w nazwie i opisie strony? czyli nie wazne gdzie zostatnie dodany do jakiej kategorii w katalogu tylko czy ma te slowa kluczowe w tytule i opisie?
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 20-02-2009, 15:33   

frazz napisał/a:
I co ma być tam umieszczone???

Kywords, to słowa kluczowe, np. wpisujesz do METY słowo "xxxx" ,albo "forum xxxx" , to znajdziesz w wyszukiwarce google.pl .

descriptions to nazwa/tytuł twojej strony np. " xxxx zaprasza na forum "
a mozesz je umiescic w
Pa---->Ogólne---->Konfiguracja--->Dodatkowe ---->
-META Keywords
-META Description
lub w pliku
overall_header.tpl, sekcja <head></head>
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
frazz

Posty: 11
Wysłany: 20-02-2009, 15:53   

Na 1 stronie zostało napisane że najlepiej wypromować 3 słowa a ogólnie w katalogach można wpisywać dużo więcej. To ile wpisywać???

tytuł:
Biologiczni.pl- forum przyrodnicze - biologia, ekologia, przyroda, botanika

opis:
Jest to forum dla maturzystów, studentów oraz wszystkich osób które mają coś wspólnego z takimi kierunkami jak biologia, przyroda, biotechnologia, ekologia. Tutaj znajdziesz materiały na maturę, studia oraz dowiesz się o rekrutacji na studia.

słowa kluczowe:
biologia, ekologia, przyroda, botanika, forum biologiczne

tak może być???? słowa kluczowe i tytuł musza byc wpisane w PA czy wystarczy reczne wpisywanie w katalog?
 
     
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 20-02-2009, 16:10   

Najlepiej w tytuł wpisywać słowa kluczowe. Ja w ten sposób pozycjonuje i daje niezłe efekty.
_________________
lui754
 
     
frazz

Posty: 11
Wysłany: 20-02-2009, 16:16   

lui754 napisał/a:
Najlepiej w tytuł wpisywać słowa kluczowe. Ja w ten sposób pozycjonuje i daje niezłe efekty.


no jak napisałem w poprzednim poście mam w tytule słowa kluczowe dokladnie takie same. Ile slow kluczowych pozycjonowac?
 
     
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 20-02-2009, 16:23   

ale o to chodzi aby w nazwie była pobana tylko np: "biologia" bez adresu strony. A najlepiej jakby było 2-3 słowa.
_________________
lui754
 
     
frazz

Posty: 11
Wysłany: 20-02-2009, 16:35   

Coś nie czaje tego wszystkiego ech to pozycjonowanie...

robłem tak jak jest w tym poradniku tzn.
<title> Biologiczni.pl - forum przyrodnicze - biologia, matura biologia, ekologia, przyroda, botanika</title>
i to jest ten tytuł tak ważne???

opis wpisałem w PA-ogólne
Jest to forum dla maturzystów, studentów oraz wszystkich osób które mają coś wspólnego z takimi kierunkami jak biologia, przyroda, biotechnologia, ekologia. Tutaj znajdziesz materiały na maturę, studia oraz dowiesz się o rekrutacji na studia.

i czy musze coś jeszcze wpisać w PA??

W dodawarkach katalogów wpisuje tak:
tytuł:
Biologiczni.pl- forum przyrodnicze - biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia
opis:
Jest to forum dla maturzystów, studentów oraz wszystkich osób które mają coś wspólnego z takimi kierunkami jak biologia, przyroda, biotechnologia, ekologia. Tutaj znajdziesz materiały na maturę, studia oraz dowiesz się o rekrutacji na studia.
słowa kluczowe:
biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia

dobrze czy źle?
 
     
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 20-02-2009, 16:41   

frazz napisał/a:
robłem tak jak jest w tym poradniku tzn.
<title> Biologiczni.pl - forum przyrodnicze - biologia, matura biologia, ekologia, przyroda, botanika</title>
i to jest ten tytuł tak ważne???

opis wpisałem w PA-ogólne
Jest to forum dla maturzystów, studentów oraz wszystkich osób które mają coś wspólnego z takimi kierunkami jak biologia, przyroda, biotechnologia, ekologia. Tutaj znajdziesz materiały na maturę, studia oraz dowiesz się o rekrutacji na studia.

i czy musze coś jeszcze wpisać w PA??


Wpisuj tak:

frazz napisał/a:
W dodawarkach katalogów wpisuje tak:
tytuł:
Biologiczni.pl- forum przyrodnicze - biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia
opis:
Jest to forum dla maturzystów, studentów oraz wszystkich osób które mają coś wspólnego z takimi kierunkami jak biologia, przyroda, biotechnologia, ekologia. Tutaj znajdziesz materiały na maturę, studia oraz dowiesz się o rekrutacji na studia.
słowa kluczowe:
biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia


raczej nic juz nie musisz. Dodaj jeszcze meta tagi w overall_header.tpl w google masz mase poradników itp.


tytuł:
Forum przyrodnicze, biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia

lub

Biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia
opis:
Jest to forum dla maturzystów, studentów oraz wszystkich osób które mają coś wspólnego z takimi kierunkami jak biologia, przyroda, biotechnologia, ekologia. Tutaj znajdziesz materiały na maturę, studia oraz dowiesz się o rekrutacji na studia.
słowa kluczowe:
biologia, ekologia, przyroda, botanika, matura biologia


To tyle ode mnie
_________________
lui754
 
     
szczepann88

Posty: 3
Wysłany: 24-02-2009, 00:37   

Solinarius napisał/a:
:motory : motorowery : hulajnogi


Czy koniecznie trzeba te słowa w overall_header wpisywać po dwukropkach ? Nie można po przecinkach ?

p.s nie bijcie, dopiero czytam o pozycjonowaniu 2 dzień :D
 
     
macius42

Pomógł: 1 raz
Posty: 27
Wysłany: 26-02-2009, 22:22   

To może i ja wtrącę parę słów od siebie:

Stronę postawioną na płatnym serwerze pozycjonuje się około 2 tygodni =>pierwsza strona w google w wynikach wyszukiwania- tzn. pozycje 3,4,5.

Stronę postawioną na darmowym serwerze , pozycjonuje się dość długo w zależności od serwera na jakim stoi.
Na serwerach zwykle jest plik index.htm , a w nim bla bla bla i później text typu jeżeli jesteś właścicielem strony wgraj pliki na serwer itd. itd.
Jeżeli się uważniej temu przyjrzymy to w pliku są już znaczniki meta.
czyli tytuł , opis, słowa kluczowe- proponuje odrazu to zmienić na swoje znaczniki . jest to ta część naszego hostingu na którą w pierwszej kolejności trafia robot internetowy.
Dlaczego robot internetowy akurat?? , bo o jego względy będziemy tu walczyć.

można w/w plik skasować , ale spotkałem się z tym ,że na darmowych hostingach pojawia się on później w formie =>ukryty :)

ale do rzeczy.
pierwszą podstawową rzeczą jest tytuł strony.
Dla robotów internetowych ważną rzeczą , albo nawet najważniejszą są nagłówki.
określa się je znacznikami <h1>,<h2>,<h3> itd. może ich być mnóstwo,ale...
Robocik internetowy wagę przywiązuje tylko dla znacznika <h1> on jest najważniejszy i tylko ten bierze pod uwagę jako znaczący podczas indeksowania.

tak więc wpisujemy
<h1><title>tytuł strony</title></h1>
<h1> możemy ustawić sobie jako dodatkową zmienną w stylach css
Musimy pamiętać że znacznik <h1> może pokazać się na stronie tylko jeden raz-odczytywany jest on jako nagłówek i ma wartość priorytetową

jak powinien wyglądać tytuł??
Pierwszym słowem w tytule strony powinno być słowo kluczowe( bądź fraza kluczowa)

Opis:
Pierwszym słowem w opisie powinno być słowo kluczowe(bądź fraza kluczowa)

Słowa kluczowe=>keywords
Pierwszym słowem w keywords powinno być to samo słowo kluczowe j/w.
No . i tu się zaczyna cała sztuka tego naszego pozycjonowania.
Ile słów w keywords??
hmm... dozwolone jest około 760 znaków łącznie ze spacją
Ja proponuję najwyżej 2 słowa (maksymalnie)
Podczas wypisywania tagów meta musimy zadbać aby wartość dla naszego słowa kluczowego była jak największa , dlatego powinno być to to samo słowo i zawsze na pierwszej pozycji(łatwiej się pozycjonuje frazy)

google podczas indeksowania zawartości strony nie zwraca uwagi na keywords (ale to się wciąż zmienia),lecz keywords potrzebne jest nam do innych wyszukiwarek.
Dlaczego tylko 2 słowa w keywords??
znacznik keywords określa wartość słów kluczowych dla naszej witryny
i tak
pierwsze słowo 80 % drugie 60% trzecie 10% czwarte2%, a jak ich wpiszemy z dziesięć to wtedy wrtość pierwszego osiągnie 50% a reszta dostanie po 2%.
trochę to nie matematyczne , bo procenty się nie sumują do 100%, ale robocik internetowy określa procenty według własnych algorytmów , które dość często nie sa matematyczne.

Google natomiast poza tytułem i opisem czerpie słowa kluczowe z treści strony.=>i to właśnie w treści powinno pokazywać się jak najczęściej słowo kluczowe.
to dość trudne ,ale powinno ono zajmować ok 60% treści co wcale nie oznacza że powinno być powtarzane co jakiś czas . wystarczy tylko ze wpiszemy je 3 razy w treść i już możemy osiągnąć te nasze 60%

Specjaliści piszą o 80% , ale można dostać bana za spam-od robocika.


znaczniki" title"
muszą być -jest to informacja dla naszego robocika o treści naszej strony( tu też określa się słowo kluczowe)
Znaczniki " alt"
-bardzo ważny element dla naszego robocika (stąd czerpie informację co to za obrazek i te informację indeksuje)

Treść strony -Jaka??
no właśnie..
Otóż w treści strony możesz napisać największe bzdury na świecie, pod warunkiem ,że ktoś będzie chciał to przeczytać .
dlaczego??Bo od tego zależy nasz page rank strony .
czy page rank ma jakieś znaczenie na pozycję naszej strony wyszukiwarce??
Otóż z ostatnich doniesień wynika ,że google w ogóle nie zwraca uwagi na page rank naszej strony biorąc pod uwagę pozycję naszej strony wynikach wyszukiwania.PageRank to tylko wynik popularności naszej witryny.

żeby nasza strona uzyskała wartość dla robocika internetowego , to jej treść musi się zmieniać .
W przypadku forum , które już funkcjonuje jakiś czas , to oczywiste jest to ,że się będzie ono rozrastać i przez co nasza treść się będzie zmieniać sukcesywnie.
Jakie to ma znaczenie.
otóż w przypadku kiedy robocik do nas zawita, pójdzie sobie gdzieś tam w siną dla internetową hehe..
ale jak wróci i stwierdzi, że treść na naszej stronie się zwiększyła, to algorytm wyszukiwarki powie mu ,że nasz strona podniosła wartość o tę dodatkową treść . co przez to zyskamy??
Otóż robocik google wróci do nas szybciej, znowu zauważy zmiany na lepsze i dzięki temu będzie przedstawiał naszą stronę jako wartościową w wynikach wyszukiwania-czyli powoli pniemy się w górę.


Jak to zrobić na nowej stronie , nowym forum??
nikt nie każe ci budować od razu całego forum.
nikt nie każe ci dodawać od razu setek zdjęć.
zbuduj stronę lub forum , zgłoś do google i zacznij przygodę od zera.
dzisiaj jeden temat ,jedno zdjęcie
Jutro drugi , drugie zdjęcie itd.
niech ta strona się zmienia np. dzięki tobie , ale niech się zmienia =>ona Musi się rozrastać w sposób naturalny -więc na początku zrób to TY.

Dodaj linki do katalogu
do jakiego??
A do jakiego się da
tylko sukcesywnie nie do wszystkich naraz.
dzisiaj jeden za dwa dni drugi itd...

po co ??
musisz pozyskać back link czyli linki zwrotne
i tu malutka uwaga: w dodawaniu swojej strony do katalogów pamiętaj o powtarzalności tego co w meta tagach-końcowym efektem będzie to że po dodaniu strony do 10 katalogów twoje słowa kluczowe wobec pozostałych innych stron będą posiadały warunek"mocny" dla wyszukiwarek(będą powtarzalne dość często)
to tez jest dość ważne)

Nie próbowałem nigdy spider moda i dzięki temu modelowi j/w wypozycjonowałem swoją stronę na 3,4,5 pozycji w wynikach google.
Teraz postanowiłem wypróbować sposób i po pierwszej indeksacji wywaliło mnie z google hehe.
jak przetestuję go do końca to wam napiszę czego nie robić jakich błędów nie popełniać podczas pozycjonowania .
Myślę że opis bardzo zrozumiały , miejscami nawet może dziecinny troche , ale dzięki czemu trafi to do każdego czytającego.

Aha =>nigdy nie korzystałem z programów linkujących.(podobno google raz jest przyjaźnie do tego na stawiony , raz nie)
i jeszcze jedna ważna rzecz
nowe strony dostają bonus od google i na początku z nie wiadomych przyczyn zajmują pierwsze pozycje w wynikach- to dobry czas ,żeby zadbać o utrzymanie naszych pozycji.Później okres promujący w google kończy się dla naszej witryny i już jest ciężej sie wybić , ale..jeśli uda nam się wywalczyć np. po pół roku 5 pozycje w google , to praktycznie jest to już stabilna pozycja i jak dla mnie to nie jest zła pozycja.
Wszyscy walczą o pierwszą :
przysłowie mówi wyżej siedzisz: z większym hukiem spadniesz.


musisz wiedzieć ,że pierwsza pozycja zmienną jest , a twoja 3,4 czy piąta będzie Twoją stałą .

Za pewne o wielu rzeczach nie wspomniałem , ale przepraszam fajny film zaczyna lecieć .(lecieć=>literówka hehe)

Ze spider moda dopiero zacznę korzystać , dzięki koledze DJ HAKER , który był na tyle uprzejmy wyjaśnić mi gdzie leży błąd, bo ile razy go instalowałem to zawsze "lipa" .
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 14-03-2009, 17:29   

Seba123, Spider Friendly to standard :) + parę poprawek

Potem można dodatkowo włączyć pokazywanie profili i dodać w tytule nazwę usera
I przy okazji można by było poprawić description i keywordsy, tak jak na każdych innych podstronach gdzie są standardowe

Ważne też jest żeby się pozbyć duplicate content, czyli co na forach jest standardem link dla wyszukiwarki do tematu i postów w tym temacie to właśnie duplicate, jedyne wyjście to wyłączenie linków do postów dla gości i zmiana na linki do tematów.

Poza tym po jednym linku do wszystkiego, inne nie poprawne przekierować za pomocą 301,
Nie zawsze liczy się ilość podstron zindeksowanych, lepiej jest mieć zindeksowanych 1000 podstron z jednym linkiem niż dać duplikaty i mieć 4-5k, bo wtedy treść staje się mało wartościowa.

Mod który by nie przepuszczał postów bez treści tlyko z samymi img, url, etc.

Co do gotowej to można by było przepisać instrukcje instalacji do phpbb2 SEO dla przema, bo jeśli działała by jak dla phpbb3 to byłby prawie ideał :)
http://www.phpbb-seo.com/en/phpbb2-toolkit/

I mit czy nie można też poprawić kod, tabelki czy nie poprawnie musi być

Jednym słowem, nie ma zbyt dużo modyfikacji, a phpbb2 starzeje sie szybko jak nigdy i raczej nikomu pisać się nie będzie chciało :)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
kolinmac

Posty: 15
Wysłany: 23-03-2009, 11:30   

Ja zrobiłem w ten sposób (oczywiście po przeczytaniu poradnika z pierwszej strony):

tytuł:
Forum nasze wczasy

opis:
Opinie o pensjonatach, ośrodkach wczasowych, hotelach, kwaterach prywatnych, miejscowościach wypoczynkowych i biurach podróży

słowa kluczowe:
opinie, pensjonatach, penjonaty, forum, wakacyjne, wczasy, wakacje, wypoczynek, urlop, turystyka, morze, bałtyckie, wypoczynkowe, kurorty, nadmorskie, miejscowości


Powiedzcie co jest nie tak bo po wpisaniu w google: "opinie o pensjonatach" lub "naszewczasy" strona nie jest odszukiwana??
_________________
początki bywają trudne, bardzo trudne...
 
     
Seraphe


Pomógł: 38 razy
Posty: 606
Wysłany: 23-03-2009, 12:18   

kolinmac napisał/a:
Powiedzcie co jest nie tak bo po wpisaniu w google: "opinie o pensjonatach" lub "naszewczasy" strona nie jest odszukiwana??


Musisz być cierpliwy Młody Padawanie, na niektóre googlowqe zabiegi trzeba nieco poczekać... Malo tego - samo wpisanie słów kluczowych nie daje efektu (bo i jaki by to miało sens - która strona byłaby pierwsza w googlach po wpisaniu tego wyrażenia? Ta która je pierwsza wpisała...? :) ).

Trzeba stronę pod daną frazę wypozycjonować, ale temat rzeka to się rozpisywał nie będę.
_________________
"Dostałem warna i teraz obniżone zachowanie będę miał na semestr"
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Mein

Posty: 7
Wysłany: 27-04-2009, 22:33   

Nie jestem pewien czy dobrze napisze, ale czy może ktoś podać link do mod'ów, które podbijają pozycję w googlach? Myślę, że wiecie o co mi chodzi... Po prostu nie wiem jak to profesjonalnie nazwać. ;)
W pierwszym poście link do czegoś takiego nie działa, tzn. nie da się z niego nic ściągnąć.
Aha, jeszcze jedno, czy ktoś może mi +/- napisać kiedy w googlach pojawi się moja strona? Jakie są tego kryteria itp. Dodałem ją 2 dni temu i jak na razie nic nie widać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę