phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Własny overall_header.tpl dla portalu
Autor Wiadomość
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 16-11-2004, 17:33   Własny overall_header.tpl dla portalu

Mam takowy problem, jak dodam kilka styli i własny nagłówek w portalu to przy zmianie styli przez użytkowników nagłówek pozostaje ten sam. Wymy?liłem sobie żeby zrobić własny overall_header.tpl dla portalu.

Problem mój tkwi w tym że nie wiem gdzie jest informacja zapisana że do strony portalu jeśli nie mam własnego nagłówka jest zapisane że ma sobie pobiera? styl z overall_header.tpl.
Utworzyć bym plik w stylu overall_header_portal.tpl który tyczy? by się tylko portalu i sobie go edytować do woli nie zmieniając overall_header.tpl dla forum.
Pewnie się zastanawiacie po co lecz ja chciałbym mieć inny nagłówek portalu niż nagłówek forum. I do tego żeby kolorystycznie się zmienia? w zale?ności doboru stylu przez użytkownika.

Nie wiem czy zrozumiale to wyja?niłem... ale mimo to oczekuje na jakieś info.

Z góry dzięki
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
spid

Posty: 15
Wysłany: 16-11-2004, 21:13   

Równierz byłbym wdzieczny ( i nawet bym klin?? "pomogł" :) ) gdyby mi ktos wyjasni? skąd portal pobiera info o stylu, kolorach czcionek, obramowa?, cellspacingach ,cellpaddingach itp itd.
 
     
They


Pomógł: 342 razy
Posty: 2545
Wysłany: 16-11-2004, 22:55   

spid napisał/a:
Równierz byłbym wdzieczny ( i nawet bym klin?? "pomogł" :) ) gdyby mi ktos wyjasni? skąd portal pobiera info o stylu, kolorach czcionek, obramowa?, cellspacingach ,cellpaddingach itp itd.
portal.php i portal_body.tpl tylko oby 2 !
 
     
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 17-11-2004, 19:11   

HA !! żebym to ja był tak sprytny co dokładnie zmienić w tym kodzie żeby se poradziś

spytam troszku inaczej, co zmienić w kodzie w plikach portal.php i portal_body.tpl żeby nie odwo?ywały sie do pliku overall_header.tpl tylko do overall_header_portal.tpl który sobie sam utworz? co by dawa? mi niezale?ny nagłówek dla portalu.

dzięki, dzięki, dzięki, dzięki, dzięki, serdeczne
_________________
Nie pisz do mnie na GyGy ani na PW bo normalnie nie wytrzymam, no chyba ze chcesz dać mi na chleb zarobić :)
Lubię poważne wyzwania http://www.szpak.eu/phpbb.php
 
     
They


Pomógł: 342 razy
Posty: 2545
Wysłany: 17-11-2004, 19:32   

overall_header_portal.tpl nie będzie , bo jest portal_body.tpl i to wystarczy ,a co do nagłówka w portalu jakieś tam logo masz opcję w PA -> Portal przecież.
 
     
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 17-11-2004, 19:40   

They napisał/a:
overall_header_portal.tpl nie będzie

nie ??dam żeby był tylko chciałem sam se cu? takowego wykonać

dobra poradz? sobie inaczej, no nic pomysł był ale umar? na tym forum...

temat zamknięty ?? :cry:
 
     
They


Pomógł: 342 razy
Posty: 2545
Wysłany: 17-11-2004, 19:50   

jeśli chcesz mieć nagłówka to wystarczy w PORTAL_BODY.TPL a nie w OVERALL_HEADER.TPL ,a w PA -> Portal wywal te nagłówki i już.

Człowieku nie możesz myźle? ?
 
     
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 17-11-2004, 19:51   

Cytat:
dobra poradz? sobie inaczej, no nic pomysł był ale umar? na tym forum...

piszęc to w?a?nie wpadłem na ten pomysł

[ Dodano: 17-11-2004, 19:53 ]
wow, wkońcu zobaczyłem przycisk "pomógł" i padło na Ciebie They więc masz odemnie punkcik
 
     
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 30-01-2005, 17:52   

They napisał/a:


Człowieku nie możesz myźle? ?

ja nie mogę :]

zmagam się z podobnym problemem, chciałabym, aby w portalu w headzie był inny title niż title forum.
wymyśliłam sobie, że dobrym na to sposobem będzie stworzenie oddzielnego pliku tpl (tak jak Szpak pisać, co? w stylu "overall_header_portal.tpl") - tylko nie wiem, jak sprawi?, aby portal w?a?nie z niego korzystać, a nie z overall_header.tpl

Skoro już się przyznałam, że myźle? nie potrafi?, może ktoś mi powie, jak to zrobić?
No chyba, że jest inny sposób na zmiann? title w portalu?

P.S.
(w PA próbowałam i nic nie uzyskałam)

Informuj?, że z rozwiązania Theya skorzystaćam, to co miałam w nagówku Portalu w PA wkleiłam do pliku portal.tpl i dodatkowo ca?y "head" z overall_header.tpl wkleiłam do portal.tpl i zmienićam tylko title. Naturalnie gucio to dało, bo portal i tak korzysta z overall_header.tpl
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 30-01-2005, 17:58   

Ignis napisał/a:
Informuj?, że z rozwiązania Theya skorzystaćam, to co miałam w nagówku Portalu w PA wkleiłam do pliku portal.tpl i dodatkowo ca?y "head" z overall_header.tpl wkleiłam do portal.tpl i zmienićam tylko title. Naturalnie gucio to dało, bo portal i tak korzysta z overall_header.tpl


PA > Ogólne > Ustawienia portalu > Własny nagłówek portalu

ustaw na TAK

a w tabele poniżej "Kod HTML własnego nagłówka" pozostaw pusty

w?a?nie robie to dla wersji v1.9 i innego sposobu nie widz?
_________________
Nie pisz do mnie na GyGy ani na PW bo normalnie nie wytrzymam, no chyba ze chcesz dać mi na chleb zarobić :)
Lubię poważne wyzwania http://www.szpak.eu/phpbb.php
 
     
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 30-01-2005, 18:02   

no w?a?nie tak robićam

jakby chodziło o sam wygląd body (jako ca?ości) to to rozwiązanie byłoby skuteczne, ale chodzi o "head".
portal wszystkie "headowe" informacje czerpie z overall_header.tpl

(siedz? na 1.8 )
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 30-01-2005, 18:07   

to sie zgadza, :|

więc pozostaje portal.php do edycji niestety, apelowałem przed wypuszczeniem v1.9 o takim overall_header_portal.tpl ale nie było to priorytetow? sprawę dla Przemo

P.S. za kilka godzinek wypuszcze FreeTableBlack dla wersji v1.9 lecz to będzie wymaga?o zamiany pliku portal.php który załącze do paczki dla chętnych

tymczasem nic więcej nie pomogł
_________________
Nie pisz do mnie na GyGy ani na PW bo normalnie nie wytrzymam, no chyba ze chcesz dać mi na chleb zarobić :)
Lubię poważne wyzwania http://www.szpak.eu/phpbb.php
 
     
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 30-01-2005, 18:08   

No może ktoś co? wymyśli :(
Ale dzięki Szpak za szczere ch?ci i cierpliwość :P
PS. Wiem, że to w sumie duperelka, ale dra?nie mnie jak cholerka to, że na portalu, który się żadnie nazywa Elementum, w przeglądarce jak wóż jest napisane Forum Romanum :/
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
They


Pomógł: 342 razy
Posty: 2545
Wysłany: 30-01-2005, 18:21   

heh stary temat jednak jeszcze nie koniec :roll:
i też nie zauwazylem ze dostalem pomogl hmmm


szczerze mówięc ten portal jest związany z forum i dlatego wyświetla title ten sam.
I niestety tak tylko w overall_header.tpl jest title, ale można zamieni?
Kod:
  <title>{SITENAME} :: {PAGE_TITLE}</title>
na inną nazwą.

[ Dodano: 30-01-2005, 18:24 ]
szpak, a twój stary temat chodziło Ci o "title" w portalu tak ?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 30-01-2005, 18:32   

They napisał/a:
szpak, a twój stary temat chodziło Ci o "title" w portalu tak ?

nie tylko o title, bardziej mi chodziło zeby zrobić indiwidualny overall_header_portal.tpl
żeby co by w portalu można by robić niezale?ne od forum nagłówki, jeszcze zależało mi na edycji wyglądu modułów żebym nie musia? grzebać w portal.php

podsumowując to portal zbyt jest zale?ny od forum, jak ustawie forum tak edycja wpływa na wygląd portalu, moim zdaniem powinno to był bardziej niezale?ne....

... tymczasem radze sobie edytuj?c plik portal.php, ale nie ma to jak możliwość edycji poprzez plik .tpl, kazdy by sobie z tym radziś,

dobra my tu gadu gadu a mi tajmu brak, wracam do produkcji stylu

narka syskim
_________________
Nie pisz do mnie na GyGy ani na PW bo normalnie nie wytrzymam, no chyba ze chcesz dać mi na chleb zarobić :)
Lubię poważne wyzwania http://www.szpak.eu/phpbb.php
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę