phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
19-03-2010, 10:11
Z phpbb3 do phpbb by Przemo
Autor Wiadomość
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 19-03-2010, 07:32   Z phpbb3 do phpbb by Przemo

Przedstawię wam w jaki sposób przejść z PHPBB3 do PHPBB by Przemo.
konwersja następuje w taki sposób:
phpBB3 => smf => phpBB2 => phpBB by Przemo
Przed konwersją wykonaj kopię bazy danych z bazy PHPBB3

Zaczynamy.
Pierwszą rzeczą będzie pobranie wszystkich załączników.
Teraz wrzucamy nasze SMF 1.1.9 na serwer FTP. SMF nie może być w tym samym katalogu co phpBB3. Po prostu wrzuć folder o nazwie smf i do niego pliki skryptu. Następnie ustawiamy wszystkie chmody plików w folderze z smf na 777. Kiedy juz to skończymy wchodzimy na www.twojadomena.pl/smf i pojawi nam się instalator Simple Machines. OK.
Ważne by przy instalacji SMF zaznaczyć opcję
Kod:
Kodowanie UTF-8: Użyj UTF-8 jako domyślnego systemu kodowania
Ta opcja pozwoli bazie danych i forum używać międzynarodowego systemu kodowania znaków UTF-8. Jest ono przydatne podczas używania na forum wielu języków, które korzystają z różnych zestawów znaków.

Dane do bazy danych podajemy takie same co do phpBB3, aby skrypt zainstalował się na tej samej bazie.
Jeżeli zainstalowaliśmy skrypt to teraz wypakowujemy smf_1-1-9_phpbb3_converter.zip i zawartośc folderu (2 pliki) wrzucamy do folderu z phpBB3. Teraz wpisujemy adres www.twojadomena.pl/convert.php i wpisujemy potrzebne dane.
Patch to SMF: ścieżka do SMF
Patch to phpBB3: ścieżka do phpBB3
SMF detbase password hasło do bazy danych
Set SMF's defalut character set to: tutaj zaznaczamy UTF8
I klikamy "continue"
Powinno nam się pokazać takie coś: (obrazek w załączniku o nazwie convert.png)
Klikamy na your SMF installation
phpBB3 jest już przekonwertowane na SMF! Gratulacje.
Wchodzimy teraz w bazę danych i wykonujemy takie zapytanie
Kod:
DROP TABLE `phpbb_acl_groups`, `phpbb_acl_options`, `phpbb_acl_roles`, `phpbb_acl_roles_data`, `phpbb_acl_users`, `phpbb_attachments`, `phpbb_banlist`, `phpbb_bbcodes`, `phpbb_bookmarks`, `phpbb_bots`, `phpbb_config`, `phpbb_confirm`, `phpbb_disallow`, `phpbb_drafts`, `phpbb_extensions`, `phpbb_extension_groups`, `phpbb_forums`, `phpbb_forums_access`, `phpbb_forums_track`, `phpbb_forums_watch`, `phpbb_groups`, `phpbb_icons`, `phpbb_lang`, `phpbb_log`, `phpbb_moderator_cache`, `phpbb_modules`, `phpbb_poll_options`, `phpbb_poll_votes`, `phpbb_posts`, `phpbb_privmsgs`, `phpbb_privmsgs_folder`, `phpbb_privmsgs_rules`, `phpbb_privmsgs_to`, `phpbb_profile_fields`, `phpbb_profile_fields_data`, `phpbb_profile_fields_lang`, `phpbb_profile_lang`, `phpbb_ranks`, `phpbb_reports`, `phpbb_reports_reasons`, `phpbb_search_results`, `phpbb_search_wordlist`, `phpbb_search_wordmatch`, `phpbb_sessions`, `phpbb_sessions_keys`, `phpbb_sitelist`, `phpbb_smilies`, `phpbb_styles`, `phpbb_styles_imageset`, `phpbb_styles_imageset_data`, `phpbb_styles_template`, `phpbb_styles_template_data`, `phpbb_styles_theme`, `phpbb_topics`, `phpbb_topics_posted`, `phpbb_topics_track`, `phpbb_topics_watch`, `phpbb_users`, `phpbb_user_group`, `phpbb_warnings`, `phpbb_words`, `phpbb_zebra`;

Robimy tak ponieważ oszczędzi to nam miejsca w bazie danych, a te tabele nie są nam potrzebne.
Usuwamy pliki phpBB3 z serwera.
Ok.
Następnym krokiem jest konwersja do phpBB2, a więc zaczynamy.

Przed konwersją musimy zrobić ten krok, abyśmy mieli polskie znaki
Wykonujemy zapytanie do sql
Kod:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;

W folderze z phpBB2 szukamy pliku mysql4.php, który znajduje się w folderze db i szukamy linijki
Kod:
$dbselect = mysql_select_db($this->dbname);

i pod tym dodajemy
Kod:
mysql_query('SET NAMES latin2 COLLATE latin2_general_ci', $this->db_connect_id);

i zapisujemy plik.
Teraz wgrywamy folder phpBB2 na ftp. Pamiętaj aby nie wrzucić jego zawartości tylko cały folder. Teraz wchodzimy na www.twojadomena.pl i instalujemy phpBB2 na tej samej bazie co SMF i phpBB3. Teraz wypakowujemy convert_smf_111_v1b.zip i wgrywamy go na FTP do folderu phpBB2. Gdy wgramy nasz konwerter wpisujemy adres www.twojadomena.pl/phpBB2/converter/ i wpisujemy dane.
Table prefix: wpisujemy smf_
Forum adress: wpisujemy http://www.twojadomena.pl/smf
Forum patch: wpisujemy ../smf/
niżej zaznaczamy SMF 1.1.1 naciskamy convert i powinno nam wyskoczyć
Kod:
WARNING

Due to the algorithm used to "encrypt" SMF passwords, it is impossible to convert them to phpBB.
SMF passwords are converted over as is.
You can modify login.php with the instructions in login_mod/login_mod.txt to allow members to log in with their SMF password.
Otherwise, the members can click the "I forgot my password" link to reset their password.
(Dicky)


Click Here to continue

Click Here to return to the convertors panel

klikamy Click Here to continue
Konwersja zakończona. Wchodzimy do bazy danych i wykonujemy zapytanie
Kod:
DROP TABLE `smf_attachments`, `smf_ban_groups`, `smf_ban_items`, `smf_boards`, `smf_board_permissions`, `smf_calendar`, `smf_calendar_holidays`, `smf_categories`, `smf_collapsed_categories`, `smf_log_actions`, `smf_log_activity`, `smf_log_banned`, `smf_log_boards`, `smf_log_errors`, `smf_log_floodcontrol`, `smf_log_karma`, `smf_log_mark_read`, `smf_log_notify`, `smf_log_online`, `smf_log_polls`, `smf_log_search_messages`, `smf_log_search_results`, `smf_log_search_subjects`, `smf_log_search_topics`, `smf_log_topics`, `smf_membergroups`, `smf_members`, `smf_messages`, `smf_message_icons`, `smf_moderators`, `smf_package_servers`, `smf_permissions`, `smf_personal_messages`, `smf_pm_recipients`, `smf_polls`, `smf_poll_choices`, `smf_sessions`, `smf_settings`, `smf_smileys`, `smf_themes`, `smf_topics`;

aby usunąć tabele smf.

Teraz już szybko przechodzimy na phpBB by Przemo. Pobieramy paczkę stąd http://www.przemo.org/phpBB2/ i robimy to w/g instrukcji zawartej tam, czyli
Kod:
Jest możliwość uaktualnienia swojego forum phpBB 2.0.x do mojej wersji 1.12.6 nie tracąc przy tym żadnych danych, z możliwością późniejszego odinstalowania mojej modyfikacji (czytaj niżej)
1. - UPDATE BAZY SQL
Pierwszy krok to zamiana bazy danych. Należy wgrać do głównego katalogu forum katalog: scripts/update.php z katalogu mojego pakietu, po czym będąc zalogowanym jako admin, wpisać w przeglądarce: http://adres.naszego_forum.pl/scripts/update.php na ekranie pojawi się instrukcja uaktualnienia bazy.

2. - UPDATE PLIKÓW FORUM
Wgranie do katalogu forum wszystkich plików z katalogu mojej modyfikacji
UWAGA - oprócz pliku config.php ten plik ma zostać stary!!!
Przed zamianą plików, koniecznie zmień domyślny styl forum na subSilver oraz w swoim profilu. Może być też inny styl, który jest do ściągnięcia na mojej stronie. Jeśli użytkownicy używają innego stylu niż dostępne na mojej stronie i jeżeli takich używasz, niestety będziesz musiał z nich zrezygnować, lub przerobić je do mojej wersji. Dodatkowo po instalacji musisz wykonać zapytanie SQL poprzez phpMyAdmina, lub poprzez phpBBMyAdmina w panelu admina:
UPDATE phpbb_users SET user_style = 1;
Jeżeli masz inny prefix tabel niż phpbb_ zamień go w tym zapytaniu.
Zostaną wyświetlone instrukcje które nie zostały wykonane, zarówno w aktualizacji z oryginalnego phpBB jak i aktualizacji z niższej wersji phpBB by Przemo wiele z tych instrukcji nie zostanie wykonanych gdyż jest to uniwersalny aktualizator.

Aktualizacji do wyższej wersji
WAŻNE - Zrób kopię bazy danych oraz plików forum przed przystąpieniem do niżej opisanych czynności.
Proces ten składa się z dwoch etapów:
1. - UPDATE BAZY SQL
Pierwszy krok to zamiana bazy danych. Należy wgrać do katalogu forum tylko katalog: scripts po czym wpisać w przeglądarce: http://adres.naszego_forum.pl/scripts/update.php na ekranie pojawi się instrukcja uaktualnienia bazy.
2. - UPDATE PLIKÓW FORUM
Wgranie do katalogu forum wszystkich plików mojego pakietu w wersji 1.12.6


No i po konwersji. W razie pytań pisać w temacie.

convert.png
Plik ściągnięto 858 raz(y) 19,34 KB

smf_1-1-9_install.zip
czyste smf
Pobierz Plik ściągnięto 1704 raz(y) 1,67 MB

phpBB-2.0.23-PL.zip
czyste phpBB2
Pobierz Plik ściągnięto 1649 raz(y) 768,54 KB

convert_smf_111_v1b.zip
Konwerter z SMF do phpBB2
Pobierz Plik ściągnięto 1635 raz(y) 37,33 KB

smf_1-1-9_phpbb3_converter.zip
Konwerter z phpBB3 do SMF
Pobierz Plik ściągnięto 1623 raz(y) 25,79 KB

_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
Ostatnio zmieniony przez arcy 29-06-2010, 15:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
webmaestro

Pomógł: 23 razy
Posty: 299
Wysłany: 19-03-2010, 07:37   

Proponuję to do FAQ przenieść.
 
     
deusx123

Pomógł: 1 raz
Posty: 5
Wysłany: 26-03-2010, 20:47   

Od razu powiem, że jest tutaj problem z subforami, więc przed jakimikolwiek rzeczami, najpierw utwórzcie sobie fora, i przenieście do nich posty z subfor.

Inaczej posty mogą zginąć. Reszta wydaje się być w porządku, choć ten poradnik(?) mógł by być bardziej dokładny.


Od wczoraj kombinuje phpbb3 na przemo, jak mi się uda przenieść (a mogą jeszcze jakieś problemy) to je tutaj dopisze. Na razie tylko z subforami jest problem.


EDIT:

w ostatniej części, pliki z convert_smf_111_v1b.zip kopiujemy do katalogu gdzie jest phpbb2


P.S

Hasła również nie będą pasować, jednak jest opcja przypomnij hasło


Poza tym, konwersja się udała, polskie znaki są.
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 08-04-2010, 15:14   

hasła są ale trzeba wykonać przed konwersją instrukcję z folderu login_mod z konwertera na phpBB2
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
giftube

Posty: 9
Wysłany: 03-09-2010, 12:28   

po tej konwersji hasla sa normalnie kodowane w md5 czy zostaaja tak jak byly w phpbb3
 
     
zax

Pomógł: 4 razy
Posty: 152
Wysłany: 30-10-2010, 19:04   

Kod:
Converting ranks... Successful.
Converting groups... Successful.
Converting members... Unsuccessful!
This query:

    SELECT ID_ATTACH, filename
    FROM `frag4me_phpbb3`.phpbb_attachments;

Caused the error:

    Nieznana kolumna 'ID_ATTACH' w field list
_________________
Na GG pomagam tylko Odpłatnie! [21420191]
Wykonam Layout od 80zł+.
 
     
gutai

Pomógł: 12 razy
Posty: 166
Wysłany: 12-11-2010, 17:19   

Sorry, że odświeżam ale mam problem z hasłami zrobiłem wszystko co trzeba i hasła nie działają.
 
     
misieq18

Posty: 5
Wysłany: 08-02-2011, 17:51   

Witam,

także mam podobny błąd co użytkownik zax:

Cytat:
Converting...
Converting ranks... Successful.
Converting groups... Successful.
Converting members... Unsuccessful!
This query:

SELECT ID_ATTACH, filename
FROM `overtistest`.strawww_attachments;

Caused the error:

Unknown column 'ID_ATTACH' in 'field list'


Wie może ktoś, czym to jest spowodowane i jak się pozbyć błędu?

Pozdrawiam
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 10-02-2011, 16:05   

Z tego co widać to brakuje kolumny w jednej z tabel. Na pewno jest dobra baza danych przy phpBB3?
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
misieq18

Posty: 5
Wysłany: 10-02-2011, 16:10   

Tak, to jest baza phpbb3. Instaluję smf na tej samej bazie, później chce zrobić tą konwersję i nie działa.

Robiłem krok po kroku tak jak jest tutaj w poradniku napisane.
Obecnie używam phpbb3 w wersji 3.0.2 czyli nie ta najnowsza.
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 10-02-2011, 16:12   

Spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji i spróbuj. Jeśli będziesz miał problemy to napisz
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
misieq18

Posty: 5
Wysłany: 10-02-2011, 23:24   

Zaktualizowałem forum i nadal to samo:

Cytat:
Converting ranks... Successful.
Converting groups... Successful.
Converting members... Unsuccessful!
This query:

SELECT ID_ATTACH, filename
FROM `overtistest`.strawww_attachments;

Caused the error:

Unknown column 'ID_ATTACH' in 'field list'


Może ktoś pomóc? Nie znam sie zbytnio na tym, a zależałoby mi na przekonwertowaniu.
Można powiedzieć że jestem fanem skryptu phpbb by przemo, a postawiłem forum na phpbb3 dla sprawdzenia. No ale to nie to samo i chciałbym wszystkie dane (najbardziej uzytkowników i posty oraz z forami oraz grupy) przenieść na phpbb by przemo, no ale nie wiem jak. A nie chce mi sie skonwertować.

[ Dodano: 25-02-2011, 18:30 ]
Przepraszam za post pod postem ale prosze o pomoc
 
     
miniol

Posty: 40
Wysłany: 18-03-2011, 23:40   

Wielkie dzięki za tutoriala.

Migracja się udała, ale również hasła się posypały.
Co ciekawe już będąc na SMF nie mogłem się logować. A zakodowane hasła się niczym nie różniły, bo porównywałem je.

Jest jakaś możliwość odzyskania ich? Mam cały czas kopię bazy z phpbb3.
_________________
Melbourne Shuffle!
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 20-03-2011, 11:12   

Niestety ;)
Kodowanie haseł w phpBB by Przemo jest inne ;) Każdy musi użyć opcji "Przypomnij hasło"
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
miniol

Posty: 40
Wysłany: 20-03-2011, 20:55   

No już to wiem :)

Doszedłem do wniosku, że jest możliwość akceptowania obu haseł. Wystarczy w pliku logowania dodać instrukcję if, która będzie porównywała hasła. Jeśli wpisane hasło się nie będzie zgadzało z tym w bazie to wykonaj jeszcze jedno porównanie.

Pytanie tylko jak to teraz przerobić, żeby działało. Ma ktoś jakieś pomysły? :)
Może wspólnymi siłami jakiegoś hacka napiszemy.
_________________
Melbourne Shuffle!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę