phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
adres ip z przecinkiem
Autor Wiadomość
nowaziemia

Posty: 10
Wysłany: 16-02-2013, 12:19   adres ip z przecinkiem

Wczoraj zauważyłem użytkownika który zalogował się z następującym ip 3.163.133.*,3
czy ktoś z Was wie jak można taki IP uzyskać na zewnątrz? Co to jest w ogóle?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kevin_


Posty: 2680
Wysłany: 16-02-2013, 15:47   

Hm. Nigdy nie spotkałem się, żeby w adresie IP można było wstawić przecinek. Więc jedynie co ja mogę napisać to błąd funkcji, która wyświetla adres IP w strukturze: 127.0.0.* (chodzi o gwiazdkę).

W phpBB (np. admin_user_bantron.php) jest fragment kodu, który zmienia IP w ten sposób (255 zamienia na gwiazdkę) - może po prostu skrypt zwariował?

Najlepiej będzie jeśli zalogujesz się do phpmyadmina, znajdziesz użytkownika i skopiujesz wartość z tabeli ostatniej wizyty (user_lastvisit) i podasz ją tutaj.
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
nowaziemia

Posty: 10
Wysłany: 16-02-2013, 16:29   

kevin_ napisał/a:
Najlepiej będzie jeśli zalogujesz się do phpmyadmina, znajdziesz użytkownika i skopiujesz wartość z tabeli ostatniej wizyty (user_lastvisit) i podasz ją tutaj.

to nie zalogowany user, mogę się zalogować do phpadmina, tylko w jakiej tabeli mam go szukać ?
 
     
kevin_


Posty: 2680
Wysłany: 16-02-2013, 19:12   

phpbb_sessions - jeśli chodzi o niezalogowanego.
Szukaj wyniku, który dla pola "user_id" ma wartość "1" bądź "-1" (nie pamiętam dokładnie).
Obok tej wartości jest pole "user_ip" i to jest bodajże 6 cyfrowy ciąg znaków - skopiuj go tutaj i zobaczymy.

Choć to jest tylko moja luźna sugestia, że wina leży po stronie skryptu - może faktycznie da się ustawić adres ip po przecinku ;-)

[ Komentarz dodany przez: Majkelo: 17-02-2013, 10:41 ]
-1 ;)
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
nowaziemia

Posty: 10
Wysłany: 17-02-2013, 00:07   

tylko że tam są aktualne wpisy, tych co są aktualnie, wartość -1, nie ma tych co były o 12. w dzień, to jak mam to sprawdzić ?
 
     
kevin_


Posty: 2680
Wysłany: 17-02-2013, 10:38   

Nigdzie już tego nie sprawdzisz. Jeśli byłby to jakiś zalogowany użytkownik to może udałoby się wyciągnąć wartość z kolumny "user_lastvisit" - ale w przypadku phpbb_sessions to nie będzie takie łatwe , bo te sesje wygasają / kasują się.
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
Majkelo



Posty: 3081
Wysłany: 17-02-2013, 10:40   

tak, kevin ma racje. Obecnie liczba 255 zamieniana jest na gwiazdkę, tylko w PA (w widoku). W bazie normalnie jest liczba 255. Pracujemy nad poprawieniem tego w kolejnej wersji.
 
     
nowaziemia

Posty: 10
Wysłany: 17-02-2013, 14:35   

Majkelo napisał/a:
tak, kevin ma racje. Obecnie liczba 255 zamieniana jest na gwiazdkę, tylko w PA (w widoku). W bazie normalnie jest liczba 255. Pracujemy nad poprawieniem tego w kolejnej wersji.

tzn że jak np. wprowadziłbym adres do banlisty 100.100.255.1 to widzę go jako 100.100.*.1 ale w bazie i widziany przez system jest adres 100.100.255.1 ?
nie wyjaśnia mi to tego przecinka w adresie IP,
 
     
Majkelo



Posty: 3081
Wysłany: 17-02-2013, 21:26   

Na temat przecinka nic Ci nie powiem, musiałbyś mi dać dokładne IP prosto z bazy.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
nowaziemia

Posty: 10
Wysłany: 18-02-2013, 19:04   

Jedynie skąd mogę na chwilę obecną wyciągnąć informację to Mod IP Track, a ten działa wyśmienicie i jak widać te wpisy zaczęły pojawiać się dopiero od stycznia kiedy zbanowałem pule IP 3.163.*.*,
jak widać nic z tej puli nie przeszło ale już z "przecinkiem" mod przepuszcza.
Pomijam adresy wewnętrzne jak te 10... czy 192.168... 172......
ale 3.163.133.83, 3 nie jest adresem wewnętrznym tylko adresem zewnętrznym w whois można sobie sprawdzić.
Wiem, że mod IP trackig mi nie zwariował.

[ Dodano: 17-08-2014, 08:46 ]
Mogę potwierdzić, od miesiąca mam to samo, adres IP np. 5.5.12.12,3
Adresy zewnętrzne i dwa z puli wewnętrznej.
O co chodzi ?

1.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 85,5 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę