phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kodowanie bazy / krzaczki zamiast polskich liter
Autor Wiadomość
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 29-08-2011, 09:00   

Sprawdź w phpmyadminie czy masz tabelę phpbb_2users
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
eSPe


Posty: 37
Wysłany: 29-08-2011, 10:41   

Nie mam już dostępu do phpMyAdmina z poziomu serwera gdzie stało forum.
Mam pliki forum ze starego serwera i kopię zapasową bazy zrobioną przez wbudowane narzędzie w PA. (zrobiłem na wszelki wypadek 2 kopie zaraz po sobie). Z każdą mam ten problem.

wszedłem do PHPMy admina swojej bazy na moim serwerze gdzie próbowałem zaimportować dbloaderem swoją kopię bazy.

Na zakładce struktura nie mam phpbb2_users.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 29-08-2011, 13:43   

A jakąś inną z nazwą "users"?
 
     
Zielek


Pomógł: 121 razy
Posty: 297
Wysłany: 30-07-2012, 10:14   

Witam , mam problem z importem tzn po imporcie wychodzi mi błąd sql
oto błąd :
Cytat:
Zapytanie SQL:

CREATE TABLE phpbb_adv_person(
user_id mediumint( 9 ) NOT NULL ,
person_id mediumint( 9 ) NOT NULL ,
person_ipchar( 8 ) ,
PRIMARY KEY ( user_id, person_id )
);

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1050 - Table 'phpbb_adv_person' already exists
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 30-07-2012, 13:09   

Usuń poprzednie tabele z bazy lub wybierz inną
 
     
Zielek


Pomógł: 121 razy
Posty: 297
Wysłany: 30-07-2012, 14:16   

Woytec, Czyli mam wyczyścić całą bazę i wtedy importować to ?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 30-07-2012, 16:52   

A co aktualnie masz w bazie? Masz zainstalowane działające forum?
 
     
Zielek


Pomógł: 121 razy
Posty: 297
Wysłany: 30-07-2012, 16:51   

Woytec,
Tak wszystko zainstalowane tzn forum działa tylko są krzaki i chce naprawić .
 
     
Cebul

Posty: 70
Wysłany: 31-07-2012, 18:56   

Zielek, a przez co modyfikowałeś , przez notatnik czy przez specjalny program?
 
     
Gambit90

Posty: 15
Wysłany: 22-01-2013, 14:25   

Witam, mam taki problem, że zainportowałem baze danych przez phpmyadmina, wszystko jest pięknie w większości przypadków polskie znaki są, tylko nie ma ich w postach, tytułach, opisach działów i ogłoszeniach, tam zamiast polskich znaków są "?". Jak to naprawić? Jakby co moje forum to football-fans.pl, a tam gdzie chce je przenieść to gretz12.webd.pl/gretz
 
     
Seeker1


Posty: 12
Wysłany: 27-12-2013, 10:52   

Czy wykonując kopię bazy w 1.12.8 poprzez phpMyAdmin nadal wykonujemy to według instrukcji na pierwszej stronie ?
Kopia
Cytat:
Przy użyciu phpMyAdmin (opis w oparciu o phpMyAdmin 2.6.4) * Zakładam, że każdy ma dostęp do phpMyAdmina (instalacji i konfiguracji tego programu nie mam zamiaru opisywać!) * Uruchamiamy phpMyAdmina * W oknie po lewej stronie wybieramy naszą bazę (którą chcemy zabezpieczyć). Dla przykładu konkretnego niech nazywa się ona Seeker1. UWAGA: niektórzy administratorzy zabraniają zmiany bazy danych i jest Twoja baza otwierana automatycznie! * W prawym oknie pojawia się (na samej górze) Eksport * Zaznaczamy wszystkie tabele * Wybieramy następujące "Opcje SQL":

Obejmij eksport transakcją Dodaj DROP TABLE Dodaj IF NOT EXISTS Kompatybilność eksportu SQL: MYSQL40 (najważniejsza opcja!) Zapisz jako plik


Odtworzenie
Cytat:
Przy pomocy phpMyAdmina (kopię wykonaliśmy również z phpMyAdmina i NIE zaznaczyliśmy kompatybilność eksportu MYSQL40 i/lub w zrobionym zrzucie bazy mamy ciąg "DEFAULT CHARSET..." :!: ) * Wchodzimy do phpMyAdmina * Na pierwszej stronie powinniśmy mieć coś w stylu: "System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)" Z innymi kodowaniami się nie spotkałem i ich nie będę opisywał. Jednak jeśli takie występuje, to należy najprawdopodobniej to samo wpisać w poleceniach SET poniżej (wyróżnione kolorkiem) * Edytujemy nasz plik .sql z kopią bazy. * Na samym początku pliku dopisujemy:
Cytat:
SET NAMES 'utf8'; SET CHARACTER SET 'utf8'; SET SESSION collation_connection = 'latin1_general_ci';
* Zapisujemy plik * Wybieramy w phpMyAdminie naszą bazę. * Na górze wybieramy SQL (interesuje nas na stronie tylko ramka: "lub Lokalizacja pliku tekstowego") * Klikamy "Przeglądaj" i wskazujemy nasz plik z kopią * Na rozwijanej liście może zostać dowolna wartość (np: utf8) * Klikamy "Wykonaj"
 
     
Kcurek

Pomógł: 1 raz
Posty: 40
Wysłany: 01-07-2014, 19:44   

Podbiję. Czy nadal istotne jest zaznaczenie kompatybilności z MySQL 4? Podejrzewam, że właśnie przez to musiałem ręcznie zmieniać wszystkie TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM, bo nowy MySQL już nie znał słowa kluczowego TYPE :D
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
JoShiMa

Posty: 18
Wysłany: 29-12-2014, 16:38   

Od momentu przeniesienia forum do innej bazy i na inny serwer mam problem z polskimi znakami, który przyprawie mnie o siwiznę. Otóż. Polskie znaki znikają w sposób losowy i zupełnie nieprzewidywalny (przeładowanie strony na której zniknęły powoduje pojawienie się ich). Znikają znaki polskie zarówno w tekstach pochodzących z bazy jak i w tekstach pochodzących z plików językowych.
Czy ktoś potrafi mi powiedzieć skąd bierze się to zjawisko?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę