phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktywacja kont/korespondencja/powiadamianie przez email
Autor Wiadomość
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 17-01-2015, 17:30   Aktywacja kont/korespondencja/powiadamianie przez email

Od jakiegoś czasu po wysłaniu odpowiedzi/postu w górnej części forum pojawia się komunikat:
Cytat:
Bład wysyłania email'a
Może został podany zły adres e-mail, w przeciwnym razie Administrator pownien sprawdzić przyczynę lub wyłaczyć wysyłanie email'i przez forum.

Wszystko było ok, nie skojarzyłem tego z niczym złym - forum sprawne, posty wchodzą itp.
Mało tego to nie w każdym temacie to się pojawiało.
Dziś "po czasie" identyfikuję ten komunikat jako błąd związany z usługą wysyłania email, ponieważ mając zaznaczoną opcję powiadamiania o odpowiedzi czy choćby wysyłania wiadomości email do usera, takowe nie wychodzą/nie dochodzą, w zamian dając ten komunikat.
Wytłumaczeniem na fakt, że "nie w każdym poście" jest takie, że komunikat wyskakuje tylko w tych tematach, w których ktoś z userów ma ustawioną opcję powiadamiania o odpowiedzi.

I teraz do sedna - zapewne ten sam błąd odpowiedzialny jest za niemożność dokończenia rejestracji przez nowo zarejestrowanych, dla których dokończenie rejestracji wymaga aktywacji konta przez link jaki docelowo powinni otrzymać (a nie otrzymują). Też od pewnego czasu obserwowałem powstawanie nowych kont, lecz bez ich aktywowania. Zrzucałem to na karb "lewych" userów/botów itp., choć nie powiem, niektóre adresy wyglądały rzeczowo i wiarygodnie.

Z dniem dzisiejszym - dla formalności - włączyłem aktywację kont przez Admina, jak również wyłączyłem Email przez forum.
Nie jest to satysfakcjonujące rozwiązanie i mało komfortowe dla wszystkich użytkowników forum.

Forum na hoście superhost.pl.

Pytania:
- co mogę zrobić, aby przywrócić poprawne działanie powiadamiania email, wysyłania itp. (konfiguracja)
- o co ewentualnie zapytać dostawcę usługi hostingowej (przy założeniu, że to od superhost.pl zależne)

Pozdrawiam
_________________
Nie złośćcie się - czytam... słucham... pytam... po prostu uczę się obsługi... ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
adi32

Pomógł: 2 razy
Posty: 26
Wysłany: 17-01-2015, 17:57   

feuerwehr, sprawdź w PA -> Konfiguracja


Jeśli masz "Tak" to powinno wszystko działać
 
     
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 17-01-2015, 18:07   

Mam "Tak", lecz nie działa.
Wciąż ten sam błąd.
(dwukrotny komunikat, spowodowany zapewne 1. wysyłaniem do usera; 2. wysyłaniem do mnie kopii wiadomości).

email_forum_komunikat.JPG
Plik ściągnięto 32 raz(y) 19,14 KB

email_forum.JPG
Plik ściągnięto 70 raz(y) 51,39 KB

_________________
Nie złośćcie się - czytam... słucham... pytam... po prostu uczę się obsługi... ;)
 
     
adi32

Pomógł: 2 razy
Posty: 26
Wysłany: 19-01-2015, 20:04   

Spróbuj uzupełnić e-mail zwrotny i e-mail nadawcy tym samym z e-mail administratora
 
     
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 20-01-2015, 15:59   

Niestety, to nie pomaga :/
Dodatkowo sprawdziłem ewentualne odhaczenie wysłania potwierdzenia emaila do siebie - skutkuje pojedynczym komunikatem o błędzie :?
Może być coś nie tak z jakimś plikiem odpowiedzialnym za funkcję email w skrypcie? Który to plik?

[ Dodano: 20-01-2015, 23:59 ]
Niemal przysłowiowym rzutem na taśmę, bo na kilka minut przed północą, problem został rozwiązany.
Domyślam się, że chodziło o ustawienia po stronie usługodawcy hostingu, do którego zwróciłem się z problemem.
Od tej chwili wszystko na poczcie sprawnie pracuje, kurierzy ślą i powiadamiają o wiadomościach ;)
Wniosek na przyszłość: gdy wszystkie warianty się wyczerpią warto sprawdzić u usługodawcy czy przypadkiem nie mamy zablokowanej jakiejś usługi. Widać miałem, bo serwis www, który również jest tam ulokowany niedomagał również z wysyłaniem wiadomości przez formularz kontaktowy email.
Temat - z mojej strony - do zamknięcia.
Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.
_________________
Nie złośćcie się - czytam... słucham... pytam... po prostu uczę się obsługi... ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę