phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
A? strach si? pyta?...
Autor Wiadomość
ANDREAN

Posty: 41
Wysłany: 10-04-2014, 20:10   Aż strach się pytać...

Witam, aż strach się o cokolwiek pytać, bo wszędzie grożą banami.
Czy jest tu jakaś instrukcja obsługi dla administratorów jak poustawiać funkcje na forum?
Jak bym znalazł, to bym nikomu głowy nie zawracał...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 10-04-2014, 20:49   

Podręcznik Administratora
Podręcznik opisuje cały Panel Administracyjny, zawiera wytłumaczenie wszystkich opcji, nierzadko także z dodatkowymi wskazówkami.

ANDREAN napisał/a:
bo wszędzie grożą banami.
? :)
 
     
ANDREAN

Posty: 41
Wysłany: 16-04-2014, 08:54   

No tak, to dotyczy moderów.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 16-04-2014, 14:47   

ANDREAN napisał/a:
to dotyczy moderów.
Ale co?
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 18-04-2014, 17:58   

ANDREAN napisał/a:
wszędzie grożą banami

Jeżeli prawidłowo założysz temat - w odpowiednim dziale, odpowiednio go nazywając, treści tematu nie ma w FAQto się nie bój.
Swoją drogą twoja nazwa tematu też niewiele mówi....
 
     
luk19952

Pomógł: 129 razy
Posty: 742
Wysłany: 19-04-2014, 21:16   

ANDREAN napisał/a:
Czy jest tu jakaś instrukcja obsługi dla administratorów jak poustawiać funkcje na forum?

Polecam przeczytać ten podręcznik.
 
     
ANDREAN

Posty: 41
Wysłany: 14-01-2015, 00:32   

Witam ponownie. Przeczytałem polecany podręcznik obsługi forum i mam pytanie: czy jest jakiś podręcznik, który tłumaczył by w jakiś sensowny sposób o co chodzi w tym podręczniku obsługi forum? Przeczytałem to kilka razy i niewiele z tego zrozumiałem, a to co zrozumiałem nie działa w rzeczywistości tak jak powinno (chodzi o ustawiania for i tematów) Walczą z tym już od dłuższego czasu i nie mogę sobie dać z tym rady. Dlaczego jest to takie skomplikowane, jak powinno być proste? Może mi ktoś pomóc z tym problemem? Zainteresowany niech zajrzy na moje forum (adres powyżej) i spróbuje to ogarnąć co jest nie tak i jak to naprawić. Bardzo proszę chętnych o pomoc w ustawieniu forum.
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 14-01-2015, 07:46   

ANDREAN, a czego ty nie rozumiesz?
 
     
ANDREAN

Posty: 41
Wysłany: 14-01-2015, 20:45   

Zdaje się, że wszystkiego. Internet w wersji z poradnika to dla mnie czarna magia. Dobrze tam ktoś napisał w tym poradniku, że jak nie rozumiesz o co w tym chodzi, to tego nie ruszaj. W związku z tym prawie wszystkie funkcje forum pozostaną dla mnie niedostępne jeśli już nie zostały włączone. Boje się sam cokolwiek zmieniać w ustawieniach by czegoś bezpowrotnie nie zepsuć lub stracić zgromadzone dane. Zepsuło mi się na przykład dodawanie zdjęć do albumu (samo się zepsuło, nic nie zmieniałem w ustawieniach, raz działa, a raz nie i nie da się ustalić od czego to). Aktualnie walczę z ustawieniem kategorii na forum i za każdym razem wychodzi coś innego niż bym chciał mieć. Pytałem się wcześniej administratorów innych for tego typu, jak oni poustawiali u siebie te kategorie i jak to zrobić, ale żaden nie robił tego osobiście tylko za pomocą znajomych programistów, więc nie wiedzieli. A z opisu w poradniku wynika, że jest to takie bardzo proste... Niestety, ja nie mam żadnego znajomego, który wiedziałby cokolwiek o ustawianiu for i mógłby mi pomóc w tym. Może kolega poświecił by chwilkę swojego cennego czasu by mi pomóc to zrozumieć? (Z tymi ustawieniami kategorii, bo to teraz dla mnie jest najpilniejsze.)
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 17-01-2015, 20:27   

ten cały poradnik z tego co pamiętam w zasadzie nie mówił nic, tylko był kalką plików językowych forum. Forum w pdfie. Jedyne jego cele, to PR oraz możliwość odsyłania do niego co bardziej dociekliwych.

To, że niektóre sekcje skryptu nawalają nie jest żadną rewelacją. Wspomniany album jest niesamowicie przestarzały, co przekłada się na ilość problemów w jego użytkowaniu. Polecam go wyłączyć i zapomnieć że w ogóle był.

Polecam również skupić się bardziej na eksperymentowaniu na żywym organizmie. W przypadku forum internetowego tak jest szybciej. Wspomniane "nie rozumiesz o co w tym chodzi, to tego nie ruszaj" dotyczy tylko i wyłącznie sektora mysql, czyli bazy danych. Nie ma sensu się nim przejmować na poziomie prac, na którym jesteś.

Pamiętaj, że cokolwiek by się nie stało to tylko zbitka pikseli, którą można przywrócić na różne sposoby. Jeśli nie chcesz dokonywać testów na forum otwartym, to stwórz sobie gdzieś zamknięte.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 18-01-2015, 14:00   

Proponuję stworzyć sobie "poligon" na koncie FTP - skopiuj wszystkie pliki do jakiegoś folderu i baw się tak utworzoną kopią. ;)

Album jest do wywalenia, to oczywiste. Ja nawet nie mam już tych tabel w bazie. ;)
 
     
ANDREAN

Posty: 41
Wysłany: 03-03-2015, 21:06   

Dzięki za odpowiedzi.
Poradziłem sobie z problemem sam.
Po prostu dopasowałem tematy do tego co mi się ustawiło na forum. Nie jest to to co chciałem zrobić, ale lepiej już się nie da. Przynajmniej jest już jakaś sensowna przejrzystość w poszukiwaniu potrzebnych informacji.


Kolejny problem do rozwiązania. Potrzebuje pomocy.

Jak zmienić sposób numerowania stron dla postów i tematów, by najstarsze z nich były zawsze na stronie 1 a kolejne następne na następnych stronach według numeracji postępującej?
Obecny system jest niepraktyczny, bo uniemożliwia znalezienie potrzebnego tematu/ postu bo jego lokalizacja zmienia się wraz z napływem kolejnych tematów/postów.
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 04-03-2015, 20:18   

W konfiguracji forum ustaw wg czasu napisania tematu. Następnie otwórz viewforum.php, znajdź
Kod:
$topic_order = $sort_unread . 't.topic_time DESC';

zamień na
Kod:
$topic_order = $sort_unread . 't.topic_time ASC';

Powinno sortować jak chcesz.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ANDREAN

Posty: 41
Wysłany: 29-12-2015, 21:32   

Dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę