phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kodowanie polskich znaków
Autor Wiadomość
Citizen Kane

Posty: 44
Wysłany: 06-07-2015, 12:19   Kodowanie polskich znaków

Cześć

Miałem dość dziwną sytuację na forum. Bez żadnej mojej ingerencji zniknęły polskie znaki na forum. Po postach userów widać, że sytuacja trwała kilka godzin. Jak się "samo" pochrzaniło, tak samo wróciło do normy. Posty napisane w czasie awarii mają zamiast PL znaków znaki zapytania. Co było na rzeczy? Hosting? Chciałbym uniknąć takich niespodzianek w przyszłości...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MultiGTAMISSION

Posty: 50
Wysłany: 07-07-2015, 09:08   

Prawdopodobnie zmieniło się kodowanie w bazie danych, a w efekcie nie było polskich znaków. Możliwe, że w hostingu coś grzebali. Jeżeli jeszcze raz znikną polskie znaki, skorzystaj z tych linków.
www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=62233
Możesz też użyć modyfikacji od Przema, tylko nie wiem, czy działa na 1.12.8, bo to stara modyfikacja. Oblukam.
www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=33530
 
     
Citizen Kane

Posty: 44
Wysłany: 07-07-2015, 12:27   

Dzięki za odzew. W międzyczasie dostałem jeszcze info o błędzie:

Kod:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 138099, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('rana', 'czytam', 'forum', 'takimi', 'czcionkami', 'czego', 'pokazuje', 'go????', 'jest', 'stronie', 'g????wnej.', 'jak', 'mo??liwe', '??e', 'niezarejestrowana', 'osoba', 'wesz??a', 'dalej', 'ni??', 'strona', 'logowania', 'to', 'cholera', 'nigdzie', 'indziej', 'nie', 'takiego', 'problemu.')

Line : 265
File : functions_search.php


I jak zdążyłem się zorientować, polecane porady u nikogo nie przynosiły efektu. Potencjalne rozwiązanie problemu to (ostatni post): http://przemo.org/phpBB2/...pic.php?t=31057 Nie sprawdzałem, bo na razie wszystko pracuje u mnie ok.

Tak dla formalności, może będzie komuś pomocne, to inne objawy w czasie awarii - błędnie pokazywana była również ilość nieprzeczytanych postów. Niektóre wpisy w shoutboxie miały po nicku frazę 'null'.
 
     
MultiGTAMISSION

Posty: 50
Wysłany: 07-07-2015, 13:05   

Wejdź do phpmyadmin i ustaw kodowanie na latin2, sypie się widzę baza danych.
Użyj poradnika z linku wyżej.

Ostrożnie w mysql - nie odpowiadam za błędy.


Zrobiłem konto na Twoim forum, weź zaaktywuj mi je ręcznie w panelu, bo podałem zły email (id - Etealin lub PanPilkaPL).
Ostatnio zmieniony przez MultiGTAMISSION 07-07-2015, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pazmat

Pomógł: 9 razy
Posty: 90
Wysłany: 07-07-2015, 13:09   

Cytat:
Wejdź do phpmyadmin i ustaw kodowanie na latin2, sypie się widzę forum.
Użyj poradnika z linku wyżej.


Przedtem koniecznie zrób kopie bazy danych!

Co to wogóle za hosting jest?
 
     
Citizen Kane

Posty: 44
Wysłany: 07-07-2015, 23:53   

User PanPilkaPL aktywny. Co masz na myśli, że baza się sypie? Poza tym jednym incydentem nie miałem żadnych problemów z PL znakami. Nie mam ich także teraz.

Hosting to kylos.pl
 
     
MultiGTAMISSION

Posty: 50
Wysłany: 08-07-2015, 10:34   

Wejdź do phpmyadmin i sprawdź kodowanie. Powinno być latin2. Jak widzę, na razie nie nie ma znaków zapytania. Skorzystałeś z poradnika, który znalazłeś? Napisz też do supportu kylosu i poinformuj ich o problemie.
 
     
Citizen Kane

Posty: 44
Wysłany: 08-07-2015, 11:55   

Nic robiłem nic ze swoje strony. Problem jak się sam pojawił, tak sam zniknął.
W phpadminie mam:
- Sortowanie połączenie z serwerem: utf8_general_ci
- Kodowanie znaków serwera: UTF-8 Unicode (utf8)
W tabelach - Metoda porównywania napisów: latin1_swedish_ci
 
     
MultiGTAMISSION

Posty: 50
Wysłany: 08-07-2015, 14:20   

Wszędzie latin1? Instalowałeś jakieś modyfikacje na forum?
 
     
Citizen Kane

Posty: 44
Wysłany: 08-07-2015, 20:34   

Nie chcę lecieć wszystkiego, kilka przejrzanych tablic i wszędzie latin1. Modów większych nie ma. Tylko kilka drobnych rzeczy zwiększających funkcjonalność forum.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MultiGTAMISSION

Posty: 50
Wysłany: 09-07-2015, 11:46   

Bo u mnie na przykład to tabelki tworzone przez skrypt mają kodowanie bodajże latin2 i coś tam dalej, a w modach latin1.


Jeżeli jeszcze raz powtórzy się ta sytuacja, skorzystaj z rad wymienionych wyżej i w innych tematach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę