phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie literki znikaj? w 1.12.7-8
Autor Wiadomość
ivel

Posty: 6
Wysłany: 14-11-2015, 09:39   Polskie literki znikają w 1.12.7-8

Witam wszystkich,

Dotyczy Forum: http://forum.bractwo-rivendell.pl
KontekstZe względu na aktualizację PHP na serwerze do 5.6 zmusiło mnie do dokonania solidnej aktualizacji z 1.12.6. w górę.

Przeszedłem przez 1.12.7 i 1.12.8 zgodnie z instrukcjami: update.php później zmiana plików. Już na etapie 1.12.7 zauważyłem problem, ale dla pewności puściłem dalszą aktualizację, żeby mieć pewność, że ona czegoś nie naprawi.

Problem w tym, że po aktualizacji zamiast polskich liter mam znaczki pytajników. Nie mogę też dodawać postów z polskimi literami.

Jak wygląda u mnie kodowanie:
- Baza: Z historycznych względów (forum ma wiele lat już), tabele forum w bazie mają kodowanie latin1_swedish_ci (jak mi mówi phpMyAdmin).
- Strona: W szablonie S_CONTENT_ENCODING ustawia ISO-8859-2
- config.php: Wydaje mi się, że oryginalnie też tego nie było, tylko historycznie dodałem header do tego pliku, który wymusz ISO-8859-2.

Czego próbowałem do tej pory?
- Zmieniałem już próbnie kodowanie na sztywno w szablonie na latin1 lub na utf-8 - nie było widać różnicy.
- Podobnie zmieniałem kodowanie w kodzie config.php w funkcji header(); Próbowałem także wyłączyć zupełnie tę funkcję. Nic to nie zmieniło.
- Zastanawiałem się nad przekodowaniem tabel w phpMyAdmin - boję się jednak, że mocno przy tym namieszam i całkiem się posypie.
- Próbnie wgrałem pliki wersji 1.12.6 ale zachowując zaktualizowaną bazę i kodowanie wyświetlało się dobrze. Stąd wnioskuję, że to coś z kodowaniem po stronie skryptu.

Mogę Was prosić o jakieś pomysły, co dalej mógłbym zrobić, żeby sprawę rozwiązać? Nie ukrywam, że w kolejce mam 2 kolejne fora oczekujące na aktualizację i problem będzie zapewne podobny.

Dodatkowe objawy
Przy dodawaniu posta z szybkiego dodawania przenosi mnie na stronę odpowiedzi z komunikatem:

Sesja połączenia wygasła lub numer ID sesji jest nieprawidłowy.
Spróbuj ponownie.


Jednak z tej strony mogę dodać post. Nawet jeżeli posiada polskie litery, ale dodając z polskimi znakami otrzymuję komunikat:


Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO rivendell_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 26086, word_id, 0 FROM rivendell_search_wordlist WHERE word_text IN ('ąłóę')

Line : 267
File : functions_search.php


Mimo to post się dodaje, ale wygląda tak: "??ó?"

[ Dodano: 14-11-2015, 14:40 ]
Po ciężkim przeszukiwaniu coś udało sięosiągnąć w kwestii kodowania.

Po pierwsze podążyłem za krokami z wpisu blogowego: https://www.8px.pl/konwer...-utf-8-w-mysql/

Jedyna różnica, że musiałem dodatkowo w pliku podmienić znaki zakodowane w latin1 na normalne polskie. Zrobiłem to w vim zgodnie z tabelą z tematu: http://przemo.org/phpBB2/...pic.php?t=57717

Pozostaje nadal problem sesji i błędu przy wysyłaniu wpisów z polskimi znakami. Ale to chyba osobne tematy powinienem założyć.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 14-11-2015, 15:22   

Wykonaj zapytanie
Kod:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` default character set utf8 collate utf8_general_ci
 
     
ivel

Posty: 6
Wysłany: 14-11-2015, 15:55   

Dzięki za pomoc :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę