phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] Cześć :)
Autor Wiadomość
xlesiu

Wysłany: 12-11-2017, 00:28   [OffTopic] Cześć :)

Cześć Wszystkim! Chciałem się zapytać co u Was słychać? Jak przemo.org? Ktoś coś planuje? Czy już całkiem nikt nie ma czasu?

Gadatliwa Kasia 

shanonWEB

Wysłany: 14-11-2017, 02:11   

Czasami znajdę chwilę i udzielam się, ale coraz mniej tutaj zakładanych tematów. Przemo jak przemo :roll:

Oneitatsu

Wysłany: 11-01-2018, 05:31   

Odpowiadam po czasie i sam za siebie. Egoistycznie i w ogóle.

"Czy już całkiem nikt nie ma czasu?"
- to jest całkiem obrazowy opis internetu obecnie. Fora lecą. A przynajmniej tak mnie się wydaje. Ludzie wcześniej byli leniwi, ale sytuacja staje się jeszcze dziwniejsza. GG dwadzieścia lat temu było dla majnstrimu hitem. Piętnaście lat temu stało się kitem, a dzisiaj słyszę, że "umarło". Tylko, że protokół działa tak jak działał w dniu premiery. Zasady w ogóle się nie zmieniły. Tak samo jest z forami. phpbb zapewnia tę samą funkcjonalność, tylko nie ma kto z niego korzystać. Osobiście kończyłem swoją wizję skryptu od strony technicznej, gdy wzięło mnie na badanie środowiska docelowego, tj, odbiorców. I doszedłem do wniosku, że "nie ma z kim". Ludzie dzisiaj nie chcą brać udziału w budowaniu społeczności. Zamiast tego przyjęli pejoratywną rolę szarańczy. Nic nie dają, ale biorą wszystko ponad swój udźwig. Bez powodu! Swoje forum wrzuciłem do zamrażarki już dawno, ale teraz zastanawiam się, czy nie czas aby je rozmontować. Nie ma do kogo adresować takowego. W imię "dobrej zabawy", wobec chronicznego "braku czasu", nie da się budować społeczności.
W ostatnich latach większość zapytań odnośnie forów, dotyczyło tematyki gry "Counter Strike". Ale "CS" także się znudził. No i te niemodne mikrotransakcje! Gry ogółem leżą. Nawet potentaci rynku zaczynają wypuszczać lawinowo chłam. Ale zapędzam się...
Fora nie mają konkurencji. "Facebook" zdycha - co nie jest żadną niespodzianką. Zuckerberg zarobił na nim tyle, że planuje loty w kosmos. Serwis nie jest mu już potrzebny - no, chyba że chce jeszcze pozbierać na kolonizację Wenus, w imię przepowiedni takiej jednej.

Mimo ewidentnie powstałej niszy, nie widzę szans na kiełkowanie w tym środowisku. Nie ma z kim rozmawiać. Ludzie okłamują dzisiaj już nie tylko innych, ale również siebie. Pomimo, iż nauka wydłużyła życie o 2/3, czasu "nie ma". Ciekawe jest to, że nie chodzi w tym określeniu o pieniądze. W nim bowiem o nic nie chodzi. To taki pusty frazes. Wcale nie oszczędzamy sekund. Trwonimy je na potęgę. Ot świat dzisiaj sprzyja tej nicości. Kultura zachodu, jest próżna. Świat uciech rozbija się o ściany własnej imaginacji.

AnddrzejW

Wysłany: 11-01-2018, 17:12   

Brawo. Myślę że trafiona w punkt ocena dzisiejszego społeczeństwa, co właśnie przekłada się na internet a za nim na różnego typu formy komunikacji. W moim wypadku również jedno z dwóch for odwiedzają już tylko boty A i to, mam nadzieję niebawem zmienię. Na drugim forum komentuje wąskie grono najwierniejszych kibiców klubu, ot co.

Przykre to ale tak niestety wygląda dzisiejsza szara, zagoniona rzeczywistość. Co zresztą bardzo dobrze widzę u siebie samego.

Agile.Alisa

Wysłany: 01-03-2018, 23:02   

Chyba jestem pierwszą osobą, która trafiła na to forum z przypadku :D
Co do botów - masakra. Mam jednak pytanie do społeczności - czy słyszeliście o inicjatywnie stworzenia polskich Software Houses Community? Żeby dzielic sie zasobami/ludzmi/wiedzą.

Ostatnio był meeting we Wrocławiu (w styczniu albo na początku lutego) .
My dojechaliśmy z Krakowa busikiem. A busiki najlepsze na busfor bo promocyjne :)

--------------------------
https://busfor.pl/

Boltex

Wysłany: 01-04-2018, 17:22   

xlesiu, jak widać chłopaki nie mają kiedy odpisać. :roll:

Odpowiedz do tematu