phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[naprawa] Odtworzenie forum na podstawie bazy danych SQL
Autor Wiadomość
cairath 

Wysłany: 29-01-2018, 16:29   [naprawa] Odtworzenie forum na podstawie bazy danych SQL

Czesc,
Mój problem wygląda następująco. Kiedy moje forum jeszcze istniało spóźniłem się z opłatą za hosting i niestety wszystkie moje pliki które znajdowały się na serwerze zostały skasowane.

Jedyne co mi pozostało to baza SQL tego forum. Moje pytanie / request: Czy ktoś w stanie jest "odbudować" forum jedynie na podstawie tej bazy danych i przywrócić je do życia?

Gadatliwa Kasia 

Oneitatsu 

Wysłany: 29-01-2018, 16:50   

Od razu powiem, że można złożyć do kupy wszystko. Każdą kopię bazy danych (pod względem wieku), z każdą wersją forum. Ale, im rozbieżność w wersjach większa, tym i bałagan. Dobrze jest pracować z kopiami poprawnie wykonanymi, aby potem nie trwonić czasu na konwersje znaków.

Podaj więcej informacji, np. która to była wersja forum. Oczywiście najłatwiej byłoby przywrócić skrypt aktualny, bez dodatkowych modyfikacji - szczególnie tych, które ingerowały w strukturę tabel mysql. Poza tym potwierdź, czy ta kopia mysql jest cokolwiek warta. Skopiuj ją (dla bezpieczeństwa) i otwórz duplikat w jakimś sensownym edytorze (chociażby notepad++). Jeśli rodzime znaki diakrytyczne nie mają postaci pytajników, wtedy kopia nadaje się do pracy.

cairath 

Wysłany: 29-01-2018, 17:04   

https://imgur.com/a/CuvWq

Niestety polskie znaki są wyświetlane w ten sposób. Czy to znaczy, że już nie będzie dało się tego odzyskać?
Forum isniało jakies 4-5 lat temu wiec pewnie tamta wersja skrytpu jest już mocno przestarzała

- Host: mysql5-12.start
-- Czas wygenerowania: 07 Lut 2013, 00:31
-- Wersja serwera: 5.1.49
-- Wersja PHP: 5.3.8

Istnieje sposób zeby jakoś to przywrócić?

luk19952 

Wysłany: 29-01-2018, 17:08   

Nie ma znaków zapytania. To dobry znak.

Oneitatsu 

Wysłany: 29-01-2018, 17:31   

Mogło być gorzej, o wiele gorzej. Takie zamienniki można z powodzeniem poprawić. Forum istniało pięć lat temu, ale nie wiadomo na jakiej wersji. Na moje oko przywrócenie nie byłoby wielce problematycznym.

Teraz masz decyzję do podjęcia. Marnować pieniądze, lub nie. Jak dla mnie wystarczyłoby wrzucić na konto pliki z paczki (1.12.8), załadować bazę danych do myadmina, a potem przepiąć dane konfiguracyjne w pliku (config.php) Oraz w bazie danych (tabela _config). Wszystko to dałoby ci obraz stanu danych i podwalinę do ręcznego naprawiania kolejnych błędów.

cairath 

Wysłany: 29-01-2018, 22:02   

Cytat:
ystarczyłoby wrzucić na konto pliki z paczki (1.12.8), załadować bazę danych do myadmina, a potem przepiąć dane konfiguracyjne w pliku (config.php) Oraz w bazie danych (tabela _config). Wszystko to dałoby ci obraz stanu danych i podwalinę do ręcznego naprawiania kolejnych błędów

No właśnie rzecz w tym, że nie bardzo mam na to wszystko czas a mam sentyment do tamtego forum i szukam kogoś kto by to wszystko ogarnął za mnie ;)

pazmat 

Wysłany: 10-02-2018, 20:36   

No to napisz do mnie na gg:895868 to się dogadamy.

Gadatliwa Kasia 

BRC 

Wysłany: 10-02-2018, 22:22   

Zajmowałem się już podobnymi zleceniami, zapraszam.
Nie zdzieram hajsu.
Płatność z dołu, tj. tylko wtedy, kiedy będziesz zadowolony.
Napisz na w@cout.pl albo Signal (695 053 032)

Odpowiedz do tematu