phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań o proces aktualizacji skryptu do wersji 1.12.8
Autor Wiadomość
Jane


Posty: 67
Wysłany: 10-10-2018, 15:51   Kilka pytań o proces aktualizacji skryptu do wersji 1.12.8

Disclaimer: Wrzuciłam ten post w temat o wydaniu wersji 1.12.8, ale czekam kilka dni i nikt mi tam nie odpowiedział, więc może tu znajdzie się dobra dusza, która rozwieje moje wątpliwości, bo zależy mi na uzyskaniu tych informacji najszybciej jak to możliwe.

Będę niedługo aktualizować stare forum do wersji 1.12.7 i wyżej. Ma ono wgrany ShoutBox 3.2.4 created by Polaczek & deLL i w związku z tym mam pytanie czy mogę pominąć zapytania do bazy dotyczące shoutboxa?

Kod:
UPDATE phpbb_shoutbox_config SET config_value = 'd.m.y, H:i:s' WHERE config_name = 'date_format';
UPDATE phpbb_shoutbox_config SET config_value = '30' WHERE config_name = 'count_msg';
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) values ('shout_refresh', '5');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) values ('sb_group_sel', 'all');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) values ('usercall', '0');
INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) values ('shoutbox_smilies', '0');


Chyba, że sb Polaczka i deLLa nie jest kompatybilny z wersjami 1.12.7 i wyżej.

Edit:

1. Jaka można być najwyższa wersja PHP dla przemo 1.12.8 by działało dobrze i się nie sypało?
2. Czy mogę zrobić update samej bazy danych z 1.12.6 przez 1.12.7 do 1.12.8 i wgrać ją na serwer, na którym mam już zainstalowany skrypt w wersji 1.12.8?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 15-10-2018, 14:15   

Obecnie lepiej zrobić konwersję do phpBB3. 1.12.9 nie jest stabilna, a support jak widzisz już praktycznie nie istnieje :)
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 15-10-2018, 17:29   

1. U mnie działa na PHP 5.6, jednak nie pamiętam, czy czegoś nie przerabiałem. Na PHP 5.4 działa na pewno.
2. Tak

MaTeK_, pytania dotyczą 1.12.8, która jest w porządku.
 
     
Jane


Posty: 67
Wysłany: 15-10-2018, 19:08   

MaTeK_ napisał/a:
Obecnie lepiej zrobić konwersję do phpBB3. 1.12.9 nie jest stabilna, a support jak widzisz już praktycznie nie istnieje :)

Używam na innej stronie phpBB3 i w porównaniu z przemem nie ma on wielu przydatnych mi funkcji, dlatego też nie rozważam w ogóle przechodzenia na ten skrypt.

BRC, dziękuję bardzo. A wiesz może jeszcze czy używany przez mnie shoutbox z pierwszego postu działałby w 1.12.8? I jeśli tak, to czy mogę pominąć zapytania do bazy dotyczące shoutboxa?

I czy gdybyś sobie przypomniał czy przerabiałeś coś, to mógłbyś dać mi znać?
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 16-10-2018, 08:29   

Nie będzie działał. Poza tym, pozostaje jeszcze kwestia dostosowania stylu do nowej wersji.

Nie przypomnę sobie, ale możesz próbnie postawić skrypt na php 5.6 i sprawdzić empirycznie :) W każdym razie 5.6 to jest maks dla tego skryptu. Nie ma mowy o działaniu na wyższych wersjach bez gruntownej refraktoryzacji kodu.
 
     
Jane


Posty: 67
Wysłany: 16-10-2018, 08:56   

Na pewno? Przyzwyczaiłam się do niego, no i jest prosty i przejrzysty w przeciwieństwie do tego, który jakiś czas temu komuś dostosowywałam. No nic, może spróbuję go zainstalować na czystym skrypcie 1.12.8 i zobaczę czy wybuchnie czy nie.

Czytałam gdzieś tu na forum, że właśnie przy 5.7 skrypt ogłosił strajk generalny. 5.6 to i tak spory skok z 5.3, a i widziałam na jednym z hostingów, że oferują wsparcie php od 5.4 więc jeszcze nie jest tak źle.

Jeszcze raz dziękuję. Trochę bałam się, że już tu nikt nie zagląda. Sama też od dawna nie wpadałam. No i szkoda, że projekt leży i nic się z nim nie dzieje. Ciężko znaleźć coś innego, co jest równie intuicyjne i proste w obsłudze jak przemo.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 16-10-2018, 14:03   

No, nie będzie śmigać, bo nowy czat jest Ajaxowy, ale mogłabyś go całkiem wywalić i próbować zaimplementować własny. W razie problemów jestem do dyspozycji. Mogę też odstąpić przestrzeń serwera na odpowiedniej wersji php - akurat mam zbyt dużo miejsca :)
 
     
Jane


Posty: 67
Wysłany: 16-10-2018, 19:58   

Serwer do testów mam już ogarnięty, ale dziękuję za propozycję. :) Co do sb to pewnie poszukam co jest dostępne i co da się w miarę bezboleśnie zmodyfikować, o ile ten co mam jednak nie ruszy.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 30-10-2018, 00:11   

MaTeK_, ty na czarnej liście :O co się stało.

Co do SB to lepiej wgrać AJAX SB od http://przemo.org/phpBB2/...der=asc&start=0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę