phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
PhpBB2 by Przemo to przyszłość polskiego Internetu?

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że phpBB2 by Przemo to przyszłość polskiego Internetu
Tak
57%
 57%  [ 16 ]
Nie
42%
 42%  [ 12 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
Mario14125

Posty: 811
Wysłany: 28-02-2020, 19:56   

Dodam kilka słów od siebie.

Przemo umarł(mam na myśli phpBB2). Jest tragicznym systemem jak na dzisiejsze "standardy". Na miejscu Przema po prostu miałbym odrobinę godności w sobie, podziękował za współpracę wszystkim i zamknął to wszystko.

Daj boże że jakiś dzieciak będzie instalował Przema na forum, forum mu się rozrośnie, ktoś zaatakuje i cała praca idzie w pizdu. Pewnie i tka nikt tego nie przeczyta ale taka jest prawda :D
_________________
MULTIPOLAND @ AMXBans # 1.6.2 - Deflection
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 29-02-2020, 12:55   

Komu by się chciało atakować? Po co? No i jest też kwestia wstecznego zabezpieczenia. Kiedy dzisiejszy cracker uczy się łamać nowe rozwiązania, równolegle nie uczy się starych - bo po co? To tak jak z chodzeniem w nocy z latarką. Za użytkownikiem gadżetu ponownie nastaje noc.

Samo forum działa tak samo, jak w dniu premiery. Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Zmienili się tylko użytkownicy, moda. Większość forów padła tylko z powodu trendu "tl;dr". Nie ma sensu otwierać forów, bo nie ma dla kogo. Większość nie dba o rozwój miejsca, w którym się znajduje - jest zainteresowana tylko chwilową rozrywką.
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 29-02-2020, 16:10   

Oneitatsu napisał/a:
Komu by się chciało atakować? Po co?
Święta prawda. Windows 98 jest jeszcze bardziej dziurawy, a jednak bezpieczniejszy w użyciu niż Windows 10 - dlatego, że ataków na ten pierwszy już prawie nie ma. :D
Poza tym, zapraszałem niejednokrotnie różnych, ŚWIATOWEJ KLASY HAKERÓW (!1!111!one) na ten leciwy skrypcik, oferując konkretny hajs za wskazanie luk. Niczego nie znaleźli.
To nie znaczy, że dziur nie ma - to znaczy, że na pewno nie znajdzie ich "ktoś". Atakujący musiałby być niezwykle zdeterminowany.
No więc wracamy do punktu pierwszego - który zdeterminowany haker będzie łamał forum dla fanów CSa? :mrgreen:
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 05-03-2020, 23:26   

Chyba tylko sam administrator forum, lub osoba z dostępem do konta www, coby zniechęcić niedobitki społeczności do korzystania ze skryptu. I mam na myśli "łamanie" poprzez zwykłą edycję plików. Widziałem raz taki przypadek ;) . Jeden z administratorów forum klubowego uparł się na zmianę skryptu. I zmienił. A jako powód wpisał "dziurawy skrypt". Tajemniczy don pedro złamał forum... górnośląskiego klubu otaku. Żal.pl.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 31-03-2020, 18:55   

Mario14125, wypisujesz głupoty. Piszesz o jakiejś godności, o jakimś umieraniu. Puknij się w czoło.
Koń jaki jest każdy widzi, jak ktoś chce instalować forum, które tak wygląda to może pobrac i instalować.
Co do bezpieczeństwa - nie są znane żadne luki w zabezpieczeniach. Od wielu lat, żadna się nie ujawniła i już kiedyś pisałem, że istnieje szansa, że wszystkie luki zostały już odkryte i załatane.

I jeżeli jakaś luka się pojawi to chętnie ją załatamy, najszybciej jak się da.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 31-03-2020, 20:12   

Przemo ma rację.
Modyfikacja tego skryptu jest według mnie jedną z najlepszych, dlatego moje obecne forum postawiłem na tej modyfikacji.
I jedyne, co może uśmiercić fora z PhpBB by Przemo, to przejście na PHP7 na wszystkich hostingach. I wtedy trzeba będzie pomyśleć o przejściu na PhpBB3. No chyba, że @Przemo zrobi uaktualnienie swojego skryptu, żeby było kompatybilne z najnowszą wersją PHP ;)
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 01-04-2020, 21:13   

Żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. :mrgreen: Ta modyfikacja od dawna jest martwa, a ten temat to tylko żart.
Zrobiliśmy wersję, która śmiga na php7, więc to nie jest problem. Leży na Bitbucket, każdy może sobie ją ściągnąć, używać, przerabiać.
Ale nikt tego nie rusza, bo po co to komu? :D
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 03-04-2020, 15:14   

Samo phpBB to archaiczny skrypt. I żadne średnio udane migracje na Symfony im nie pomogą, jeśli nie zmienią koncepcji, a ta została jednak taka sama od 20 lat. Ludziom do byle jakichś gadek wystarcza Discus czy Fejs. Do jakiegoś bardziej ambitnego kontentu używają CMSów, w które w 2 minuty wpinają w/w pogaduchowe appki. UX jest teraz kluczowy, zarówno od strony administratora jak i szarego użytkownika.
Linuch ignorował ten fakt przez długi czas i to nie Canonical ze swoim milionów wariantów Ubuntu teraz dzieli i rządzi tylko Microsoftem z Apple.
I o ile w zastosowaniach serwerowych gdzie UX się nie liczy, wszyscy pędzą na jakichś dystrybucjach linuksa, tak tam gdzie jest GUI, ważna jest prostota i myślenie za użytkownika - vide MS Windows i ich irytujący UAC w Viście.
_________________
Cygantura
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 20-05-2021, 22:30   

Skrypt dalej stoi. Przeżył kilka wojen (np. w Iraku czy "Polsko-Polską"...), zajęcie Krymu, awarię w Fukushimie... Trumpa, rządy Castro na Kubie i w zasadzie też Koronawirusa. I dzie ci wszyscy hejterzy są? Ci czarnowidze? Też ich skrypt przeżył. Niedługo przeżyje facebooka. I będzie co poniektórym głupio, oj będzie :mrgreen: .
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 24-05-2021, 17:48   

To wszystko zależy od tego, jak długo na płatnych hostingach będzie obsługa PHP 5
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 24-05-2021, 23:55   

Taaak, muszą prąd wyłączyć, żeby wreszcie przestało działać. Jak dla mnie to nic nie zmienia. Podejrzewam, że dla zdecydowanej większości użytkowników również. Rzecz działa, nie dymi i nie powoduje raka - tyle już lat. I to jest to, czego się od narzędzia oczekuje. Co ciekawe, retro lubi wracać i dać ludziom w pysk, a przynajmniej po kieszeni. Nie tak znowu dawno cegły produkowano metodami chałupniczymi - budowano z nich cuda, część jeszcze stoi. Trendy się zmieniły, fabryczna produkcja zastąpiła domową. Wprowadzono standardy. Dziś, chałupniczy materiał jest traktowany jako koszmarnie drogi rarytas, na który niewielu nowobogackich może sobie pozwolić. Problematyka oryginalności, przewagi indywidualności dizajnerstwa, także próżności. Bo ostatecznie efekt można osiągnąć ten sam, różnymi narzędziami. Zostawiam wniosek prosty: skrypt spełnił swoje zadanie. Mało wręcz, że działał dobrze. Przeżył użytkowników, w tym sposób ich myślenia.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 26-05-2021, 03:01   

Eee. Nie podobają Ci się te nowe superowskie UX'y? Na przykład zamiast starodawnego stronicowania jest automatyczne doczytywanie po przewinięciu do końca ekranu? To nic, że przejście na koniec albo gdzieś do połowy trwa 10 minut i z reguły kończy się Ctrl+w, ale jakie czadowe? :-)
A wyszukiwarki? Z reguły jedno tylko pole na słowa kluczowe i koniec. Zero dodatkowych filtrów.
A niemal wszystkie produkty Google? Tak samo - albo brak filtrów w wyszukiwarce albo potem brak dobrego sortowania. Albo na przykład podawanie dat z przed kilku miesięcy, pierwszy mój przykład z przed pół godziny jak chciałem w historii youtube zobaczyć czy dawno temu oglądałem pewną serię filmów: http://scr.sky-shop.pl/PMKyI7zhCRa.png z przed wielu miesięcy filmy a data w formie: 21:11 - zajebiście - no ale przecież mogę kliknąć szczegóły i zobaczyć datę, po cholerę na listach pełne daty, na telefonach się pełna data nie zmieści a programistom się nie chce programować osobnych reguł daty dla desktopów i mobilnych - mam się przesiąść na telefon i nie przeglądać zbyt dokłądnie tego wszystkiego bo nie liczy się jakość tylko ilość.
itd. itp. Tak można by wymieniać całą noc rozwiązania, które się kiedyś robiło i były sprawdzone, dopracowane, działały dobrze a których teraz z reguły nie ma i bardzo dużą część stron i softu się kiepsko używa.
Ale w sumie to po co w ogóle jakiś UX? Przecież wchodzi coraz mocniej AI i chodzi o to aby nic nie trzeba klikać, samo wie co i jak chcesz przeglądać. Nie ma żadnego grzebania po systemie, nie ma na to czasu, świat pędzi coraz szybciej. AI Ci powie co jest dla ciebie najlepsze a jak ci to nie odpowiada to masz pecha.

Ciekawe czy kiedyś wrócą te stare dobre rozwiązania. Ze względu na telefony pewnie nigdy - a dało by się, robić zamiast durnego RWD to wersje mobilne. Droższe i w zrobieniu i utrzymaniu, ale za to na PCtach mogło by wymiatać a w tej chwili na pcetach większość nowoczesnych stron to padaczki.
Kiedyś na samym początku RWD jeszcze tak nie psuło wersji PCtowych - bo robili jedną wersję RWD, ale bardzo zróżnicowane rozwiązania dla desktopów i mobilnych. Lecz od kiedy programiści a szczególnie frontowcy zarabiają co najmniej dwa razy za dużo to mało którą firmę stać na dobre zrobienie strony.
Może za 10-20 lat jak programiści będą zarabiać mniej to wtedy wróci trochę normalności. W tej chwili wszystko w tej sieci jest byle jakie. Bug na bugu, na każdej stronie i w każdym systemie, bugi w tym forum jakie były to jest pikuś przy tym co teraz się dzieje, czasem to się rzygać chce. Za to ładne.
Kwestia tez jest taka, że dzisiejsi programiści średnio potrafią programować, wyuczyli się tylko frameworków i jadą z koksem. Byle kto byle kiedy zostaje programistą i rzeźbi. Oczywiście nie wszyscy, ale dajmy na to połowa.
 
     
arcy



Posty: 3762
Wysłany: 27-05-2021, 01:45   

A ja chciałem tylko pozdrowić wszystkich serdecznie, fajnie było z Wami tworzyć ten skrypt i to forum, strasznie miło to wspominam :)
Życzę wszystkim zdrówka i powodzenia :)

phpbb by Przemo na zawsze ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 29-05-2021, 14:43   

:mrgreen: Przemo trochę racji ma. Też jestem z tych osób, które bardziej programują niż się stroją. I też wolę rozwiązania "kanciaste", ale takie, które działają. Gdybym miał do wyboru korzystać z tablicy na Facebooku a z forum phpbb2 by przemo w konsoli windows 98, to wiecie, co bym wybrał. xDD
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 31-05-2021, 07:39   

Nasza Klasa ostatecznie upadnie w lipcu, Facebook też nie będzie trwał wiecznie. A fora phpbb będą istniały w nieskończoność :!: :mrgreen:
Choć tak jak wspomniałem, to wszystko zależy od tego, czy hostingi będą nadal wspierały PHP 5. A jeśli przestaną, to można fora pbpbb2 by Przemo zmodernizować do najnowszego phbb3 obsługującego PHP 7.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę