phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmniejszyć pojemność bazy SQL? Przyspiesz swoje forum!!!
Autor Wiadomość
Lukasamd
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2008, 10:47   

Rzezniczek napisał/a:
Witam!

U mnie takie coś dużo waży:
phpbb_spider_log
Czy można to usuwać i co się stanie po usunięciu?


Możesz, najlepiej w ustawieniach Spider-Friendly wyłącz logowanie robotów sieciowych to po wyczyszczeniu nie będzie już więcej się tam nic zbierało.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Rzezniczek

Posty: 6
Wysłany: 03-03-2008, 22:26   

Cytat:
Możesz, najlepiej w ustawieniach Spider-Friendly wyłącz logowanie robotów sieciowych to po wyczyszczeniu nie będzie już więcej się tam nic zbierało.

Ale jak wyłączę to czy nie będzie miało to wpływu na pozycjonowanie? Może roboty wtedy mniej chętnie będą chciały wchodzić na forum?
 
     
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 03-03-2008, 22:38   

Rzezniczek, to jest tylko log - jak wyłączysz to roboty będą wchodzić - nie będą się ich odwiedziny rejestrowały, to wszystko.
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
XandQ7

Posty: 3
Wysłany: 06-03-2008, 16:07   

qwerty001 napisał/a:
a ja mam pytanie. czy jak mam forum z grami forumowymi typu skojarzenia, x czy y itd. to da się jakoś zrobić, by w ogóle tego forum nie zapisywało do szukarki, bo i tak w tych tematach nic się nie odszuka? Wyłączyłem nawet do tego zliczanie postów, tylko teraz z tą wyszukiwarką pozostało..
Pozdrawiam


Ja również dołączam się do tego pytania. Da się ustawić tak, żeby wyszukiwarka nie indeksowała poszczególnych działów :?:
 
     
Rzezniczek

Posty: 6
Wysłany: 22-03-2008, 10:34   

Cytat:
Możesz, najlepiej w ustawieniach Spider-Friendly wyłącz logowanie robotów sieciowych to po wyczyszczeniu nie będzie już więcej się tam nic zbierało.

Wszystko działa OK. Baza się znacznie pomniejszyła po wyczyszczeniu logów robotów.
 
     
[K]

Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: 23-03-2008, 04:40   

Kolejny sposob na odchuzdenie bazy.
Jeśli komus nie zalezy na info o przegladarkach i systemach uzytkownikow moze wyczyscic kolumne user_agent w tabeli _posts.
U siebie przy liczbie ~200k postow zaoszczedzilem dzieki temu ok 30 MB :P
Jesli ktos chce to zapytanie:
Kod:
UPDATE phpbb_posts SET user_agent = '' WHERE 1
 
     
postaliii
zbanowany

Posty: 2
Wysłany: 23-04-2008, 19:53   

Jak można czytać uzytkowników pw?
 
     
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 23-04-2008, 19:59   

postaliii napisał/a:
Jak można czytać uzytkowników pw?


Co pytanie to głupsze.. :roll: PW to PRIVATE MESSAGES , więc uszanuj tą prywatność... poza tym co to ma wspólnego ze zmniejszaniem pojemności bazy która jest tematem tego topicu.
 
     
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 23-04-2008, 20:00   

postaliii, dość tego. Nie czytasz regulaminu, nie czytasz faq, olewasz nasze uwagi. Do widzenia.

[ Komentarz dodany przez: joli: 23-04-2008, 23:09 ]
Następny chomik. To juz chyba 6 konto tego uzytkownika.
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
gural69

Posty: 19
Wysłany: 13-10-2008, 09:43   

Mam pytanie: czy quota 25mb na bazę danych to jest wystarczająco dużo? Moje forum ma zaledwie 1 miesiąc, a baza danych osiągnęła wielkość okolo 3 mb. Boję się, że te 25 mb oferowanych, przez hosting na którym jest moje forum to moze byc o wiele za malo. Moje forum ma zarejestrowanych okolo 100 użytkowników.

Kompresja. W phpmyadmin nie ma funkcji kompresji. Czy trzeba to jakos włączyc czy jak? firma hostujaca to atspace.com - wersja platna
 
     
sseven


Posty: 89
Wysłany: 01-09-2009, 19:24   

Jeżeli usunę jakiegoś użytkownika, to usuną się także wszystkie pozostałości po nim? Dokładnie chodzi mi o nieprzeczytane posty, które "wiszą" na danym koncie.
 
     
treker

Pomógł: 2 razy
Posty: 160
Wysłany: 01-09-2009, 20:37   

Czy jak powywalam z bazy te wszystkie rzeczy jak logi itd, to czy będzie jakiś inny efekt jak tylko zmniejszenie bazy? Bo jak to ma niby wpływać na szybkość samego forum? :roll:
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 01-09-2009, 22:09   

treker, zoptymalizowana baza ma również wpływ na szybkość ładowania się forum.
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
sseven


Posty: 89
Wysłany: 17-09-2009, 09:40   

Jeżeli usunę jakiegoś użytkownika poprzez PA, to usuną się także wszystkie pozostałości po nim? Dokładnie chodzi mi o nieprzeczytane posty, które "wiszą" na danym koncie.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kevin_


Pomógł: 768 razy
Posty: 2680
Wysłany: 28-08-2010, 19:23   

usuńcie post, bo głębsze dyskusje na temat optymalizacji tu nie maja sensu
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę