phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Majkelo
09-02-2013, 19:16
PhpBB by Przemo + PostNuke
Autor Wiadomość
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 12-04-2005, 20:34   PhpBB by Przemo + PostNuke

Mam sobie portal www.balin.pl na PostNuke
oraz forum www.balin.ys.pl

chcialbym to polaczyc choc troche (bo calosc to raczej odpada bo musial bym zmienic wersje forum)
glownie chodzi mi o baze danych uzytkownikow
aby jezeli ktos sie zarejestruje w portalu odrazu zostal dodany do bazy danych i odwrotnie.
dobrze by bylo aby z logowaniem tez bylo polaczone.

prostsza metoda wydaje mi sie dopisanie odpowiednich funkcji
choc pewnie jest tez mozliwosc zrobienia wspolnej bazy danych dla userow.

Zaznaczam ze mi sie z tym nie spieszy (pewnie dopiero kolo wakacji sie za to wezme)

Czy ktos juz sie za takie cos zabieral?
A może ktos doradzi jakie rozwiazanie jest lepsze?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Krzysio

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 12-04-2005, 21:20   

HAPOL napisał/a:
aby jezeli ktos sie zarejestruje w portalu odrazu zostal dodany do bazy danych i odwrotnie.
dobrze by bylo aby z logowaniem tez bylo polaczone.


uzgodnij nazewnictwo tabeli (_users - bo nie pamietam czy jest jednakowe)
w pliku forumowym constants.php

oraz nazwy poszczegolnych pol
w/g mnie najwazniejsze: user_id, username, user_active, user_password, user_email
uzgodnij te zmiany w skryptach powodujace zapis, zmiene i kasowanie w tabeli _users

dodaj pozniej brakujace pola *user* z portalu


z logowaniem beda wieksze problemy (wiecej zmian trzeba zrobic - chyba (?)) , jesli chodzi o to by dany uzytkownik nie logowal sie dwa razy przechodac z portalu na forum, ale tylko raz
tutaj musialbys wziasc po lup? plik forumowy sessions.php
oraz tabele forumowa _sessions

[ Dodano: 12-04-2005, 21:28 ]
tutaj masz cos napisane na ten temat
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 14-04-2005, 14:07   

HAPOL, siedzialem przy tym ale teraz za malo mam czasu zeby to skonczyc. Porównaj pliki phpbb2 i PNphpbb2. Ten drugi skrypt jest do pn, dodaje on sobie wlasne taele userow i przy pierwszym wesjciu usera z portalu na forum tworzone sa odpowiednie wpisy w tabelach PNphpbb2, w sumie jak znasz php to sobie dos sprawnie z tym poradzisz :-)
 
     
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 14-04-2005, 17:11   

no wlasnie ja znam tak srednio php (metody lopatologiczne i malo zabezpieczen:P)
wole sie za wczasu zorietowac w temacie aby zebrac potrzebne informacje a mzoe nuz widelec juz ktos cos takiego robil :D
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
SouND


Pomógł: 118 razy
Posty: 792
Wysłany: 14-04-2005, 19:20   

Jest to do zrobienia. Widzialem to na jednym portalu lecz nie pamietam adresu... Mieli jakis portal na ktorym sie zarejestrowalem... Pozniej wchodze na forum i tam odrazu mam konto wiec napewno dziala to w obie strony jak juz dziala... Trzeba tylko powiazac tabele ale jakos ja juz sie na tym nie znam :) Napewno mod byl by chetnie wgrywany jak by ktos juz napisal :D
_________________
Pamietaj że nie udzielam porad na GG!!
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 14-04-2005, 19:23   

SouND, to juz jest zrobione z phpbb :-) wlasnie tak dziala PNphpbb2 wystarcz poszukac roznic w plikach orginalnego phpbb i PNphpbb, a potem to przeniesc do by Przemo. Tu trzeba miec wiecej czasu niz umiejetnosci php a tego pierwszego u mnie juz ostatnio nie ma wogole.
 
     
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 09-05-2005, 22:16   

a ja wroce do mojego pierwszego posta.

co by bylo gdybym wrzucil wszystkie kolumny z tbeli post nuka _users do tabeli forum _users (oczywiscie zmneiajc w plkiach postnuka w odpowiednim miejscu prefix).

z id nie bylo by chyba wiekszego problemu bo w przemie jest user_id a w postnuku jest pn_uid

czy jakies wieksze trudnosci, problemy byly by? na co musial bym jeszcze zwrocic uwage??
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 10-05-2005, 19:17   

HAPOL napisał/a:
co by bylo gdybym wrzucil wszystkie kolumny z tbeli post nuka _users do tabeli forum _users (oczywiscie zmneiajc w plkiach postnuka w odpowiednim miejscu prefix).

co ma Ci dać? da Ci to że połączysz tylko tabele i zrobisz bałagan bo pn będzie nadal brał dane z uid a phpbb z id
pnphpbb2 ma opisaną w kodzie każdą modyfikacje orginalnego phpbb więc jakbyś usiadł przejżał porównał pliki to byś doszedł do tego.
 
     
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 10-05-2005, 19:40   

ale jak by sie rejestrowal uzytkownik to by sie i uid dodawlo i id dodawalo.
przynajmniej tak sobie to myslalem jak sie tabelom przygladalem.
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 10-05-2005, 19:41   

HAPOL, lepiej się skryptowi przypatrz, przecież to w skrypcie jest zdeklarowane do jakich tabel mają być dodawane wpisy
 
     
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 10-05-2005, 22:27   

to w post nuke zmienie tylko jedna linijke to juz wiem jak.
i w tedy post nuke bedzie sie odwolywal po userow do tabeli phpbb_users gdzie bedzie mial kolumny z ze swojej tabeli tak wiec wydaje mi sie ze nie powinno sie nic krzyzowac

w teori ladnie to wyglada, sprawdze ta opcje i sie zobaczy co z tego wyjdzie:P dam na pewno znac ale to pewnie po sesji :P
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 10-05-2005, 22:33   

HAPOL, nawet jeżeli będzie działaćw co wątpie bo oprócz id są także inne tabele i chyba się różnią to po przejściu z portalu na forum nie będziemy zalogowani i będą ogólnie kwiatki.
 
     
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 11-05-2005, 07:44   

o logowaniu to niestety wiem

z innymi tabelami to wlasnie myslaem tak ze ja kwszystkie kolumny przekopjuje to inne tabele sei beda do swooich komurek odwolywac i juz...

a pytam sie walsnie o to "ogolne kwiatki". na co musialbym zwrocic uwage?
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 11-05-2005, 08:23   

HAPOL, na ostre zmiany w kodzie, zobacz chociaż jak to jest rozwiązane z phpbb!
www.pnphpbb.com
kilka rzeczy jest przerobionych bo inaczej to nie będzie działało jako moduł do pn
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 11-05-2005, 18:25   

a ja wcale nie chce aby dzialalo jako modol do post nuka:P
mnie by zadowolilo tylko aby nie trzeba bylo sie rejestrowac osobno na forum i portalu.
tylko jak sie zarejestruje na forum to zeby bylo juz wpis w portalu i odwrotnie.

ale teraz sobie mysle i dochodzi do tego jeszcze tabela z nickiem a te kolumny mja inne nazwy :/
czyli nie rozwiazalo by to tego tak jak sobie myslalem bez modyfikacji kodu php :/
to narazie sprawa odpada :D
bede myslal dalej :)

w ostatecznosci porpostu sie przezuce na pnphpbb
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę