phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] BITCOIN - nowa waluta internetowa
Autor Wiadomość
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 06-06-2011, 23:43   [OffTopic] BITCOIN - nowa waluta internetowa

Panie i Panowie stało się - mamy nową walutę BITCOIN stworzoną można powiedzieć przez internautów, a dokładniej przez programistów przy cichym wsparciu google.
Nie jest to żadna nowość ani eksperyment. Waluta jest już na rynku dwa lata, od pół roku zaczyna zyskiwać na wartości a od kilkunastu dni wartość wystrzeliła w kosmos. Na początku warta była kilka centów za 1BTC teraz 1BTC kosztuje na dzień dzisiejszy 19$
Można nią płacić na razie w kilku sklepach internetowych, można ja bez problemu sprzedać w specjalnych kantorach internetowych, w tym jednym polskim https://bitomat.pl/ rejestracja jest banalna i używanie programu do przelewów również.

Waluta ma bardzo dużo zalet i wielką przyszłość, zalecam zapoznanie się z tym systemem, niebawem usłyszycie o tym w TV. Ja radzę zainwestować, przynajmniej na 1 BTC (jeden bitcoin, aktualnie 50zł) bo jeżeli ta waluta zyska na znaczeniu i stanie się ważna (ja myślę, że tak będzie) to za 1BTC kupicie sobie nowy samochód.
Zapraszam do lektury w google
Ja zainwestowałem 200zł :)

Zalety:
1. Mocny potencjał wzrostowy i brak inflacji
2. Szybkie, anonimowe tanie, bezpieczne transakcje i bezpieczny system
3. Niezależność od rządów i banków
4. Na walutę nikt nie może wpłynąć, żaden rząd ani firma, jedyny sposób to globalne wyłączenie internetu
5. Żaden rząd na świecie nie jest w stanie nam przejąć i zablokować konta, system jest zdecentralizowany - P2P
6. Otwarty algorytm - całość to opensource.

Jeżeli ktoś ma zamiar to skrytykować, niech się najpierw zastanowi :) I poczyta posty osób, które to krytykowały na początku i się mocno przejechały :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Majkelo



Posty: 3081
Wysłany: 07-06-2011, 06:43   

No to nieźle :P internet twardo idzie w przód :P
 
     
pawelooss

Posty: 110
Wysłany: 07-06-2011, 07:54   

Problem w tym, że BTC nie jest w niczym pokryty, więc może stać się bańką spekulacyjną, która kiedyś pęknie. Dodatkowo jeśli ktoś (rząd?) ma komputer kwantowy, to zastosowane zabezpieczenia są na nic. Albo gdy braknie internetu, bo wyłączą go podczas nadchodzącej zapaści finansowej (Europa i Stany są przecież kosmicznie pozadłużane przez system rezerw cząstkowych, czyli skutek braku poszanowania własności prywatnej i zasad wolnego rynku). A złoto jednak można fizycznie zakopać dwadzieścia kroków od starego dębu. :)
_________________
Nie widzę przez ściany i nie umiem pleść wiklinowych koszyków. ^^,
 
     
konsum

Posty: 126
Wysłany: 07-06-2011, 12:33   

Oh te wirtualne życie :D
Nie długo będziemy dzieci wychowywać przez internet :)
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 07-06-2011, 14:08   

pawelooss napisał/a:
Problem w tym, że BTC nie jest w niczym pokryty
Podobnie jak złoto :) W czym jest złoto pokryte? W niczym, ludzie robią z tego naszyjniki, używa się w technologii ale to nie jest warte tych pieniędzy. Złoto jest tyle warte ile ludzie chcą za nie zapłacić, podobnie dolar. Chcą za złoto płacić ponieważ jest go ograniczona ilość, BTC jest jeszcze bardziej i stabilniej ograniczone - 21mln
Ile będą chcieli zapłacić za BTC? Okaże się, na razie chcą 63zł za sztukę.

pawelooss napisał/a:
Dodatkowo jeśli ktoś (rząd?) ma komputer kwantowy
Nie ma takich komputerów.

pawelooss napisał/a:
Albo gdy braknie internetu
Jak braknie internetu to gospodarki i tak upadną i będzie chaos.
 
     
dinotmrc

Posty: 706
Wysłany: 07-06-2011, 16:44   

Widzę, że technika idzie naprzód - przetestuję wkrótce tą walutę, bo Przemysławie zrobiłeś mi smak na zarobki. :)
_________________
Moje modyfikacje:
* Widok profilu w temacie
* Unikalne podstrony + kodowanie linków
 
     
pawelooss

Posty: 110
Wysłany: 07-06-2011, 16:46   

Ja nie jestem finansistą, po prostu naczytałem się sceptycznych wpisów. :P
http://blogi.ifin24.pl/tr...spekulacyjnych/
http://blogi.ifin24.pl/tr...-slepa-uliczka/
http://blogi.ifin24.pl/tr...m-transakcyjny/

Najpierw BTC, potem RFID. :mrgreen:
_________________
Nie widzę przez ściany i nie umiem pleść wiklinowych koszyków. ^^,
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 07-06-2011, 16:56   

Podpowiem, żebyście się nie musieli zastanawiać, rozpoczęcie jest łatwe, najpierw ściągacie opensourcowy program Bitcoin (jest to jedyna wersja) http://www.bitcoin.org/ instalujecie i już macie tam podany swój numer konta.
Następnie rejestrujecie się na bitomat.pl wpłacacie na podane tam konto kasę, która w ciągu kilku godzin a najpóźniej na drugi dzień (jeżeli to nie weekend) pojawia się wam na bitomat.pl i wtedy z bitomat.pl wypłacacie tą kasę w bitcoinach na swoje nowe konto, przelew trwa kilka minut, które macie w programie Bitcoin. Wtedy ta kasa jest już cąłkowicie u Was i nikt na świecie nie jest w stanie Wam jej odebrać czy zablokować pilnuje tego wasz plik wallet.dat którego należy strzec jak oka w głowie bo jak on Wam zginie to całe konto Wam przepada i nie da sie go odzyskać.
Żeby Wasz program "dostał dostęp" musicie go włączyc na kilka godzin musi pobrać chyba 128.000 bloków, dopiero wtedy dostaniecie jakikolwiek przelew.
Jak ktoś się boi, że bitopmat.pl Was oszuka to ja powiem, że wpłacałem tam 2x200zł i nie było problemu, w kilka godzin miałem bitcoiny na swoim komputerze. Ale jak ktos się dalej boi to może zrobić najpierw przelew na małą kwotę.

W każdym razie nie ma tu mowy o żadnym naciąganiu, żadnym polecaniu osób ani ja ani nikt inny nie zarobi na tym, że w to wejdziecie.

A tu strona z listą wszystkich marketów - kantorów na świecie z aktualnymi kursami, gdzie możecie swoje bitcoiny bez problemu sprzedać i zamienić na gotówkę, która wróci na Wasze konto złotówkowe: http://bitcoincharts.com/markets
Oczywiście bitomat.pl (który tam jest na 2 miejscu) nie narzuca marży ani prowizji nie ma zamiany na żadne dolary, więc się opłaca najbardziej.
Aktualne dzienne obroty transakcji kupna bitcoinów w Polsce to około 70.000zł i wszystko przez bitomat.pl


Inna zupełnie sprawa to "wykopywanie" bitcoinów "z sieci" :) To jest piękna rzecz - jak wiemy chcąc wprowadzic nowa gotówkę do obiegu musimy ją rozdać za darmo, ale komu? Sieć Bitcoin rozdaje tym, którzy dają do sieci największa moc obliczeniową. Wbrew pozorom nasz procesor tej mocy nie odda, odda ją za to karta graficzna jeżeli mamy dobrą, np. http://www.ceneo.pl/Karty...0_P6-191429.htm ale w tej cenie może być ciężko ją dostać ob na całym świecie ludzie to wykupuja jak ciepłe bułeczki do wykopywania bitcoinów.
Jak to policzyć to na jednej takiej karcie wyciągamy aktualnie 1200zl miesięcznie.
Ale sprawa wykopywania to zupełnie inny temat :) W każdym razie ja chyba kupie taką kartę.
Jak komuś nie wystarczy tak mała skala to może kupić trzy takie karty bo maksymalnie trzy można wsadzic do jednej płyty, a jak jeszcze mało to kilka kompów, zobaczcie jak to sie robi na większą skalę: http://www.youtube.com/re...coin+miner&aq=f
A jak ktoś ma już taką albo jakiś jego znajomy to już może zacząć zarabiać sporo kasy od kopa bez żadnej inwestycji. Jak będa zainteresowani to założymy osobny temat nt wykopywania.
Jak ktoś nie ma kasy na taką kartę to może jedynie w ramach testu oddawać moc obliczeniową procesora np poprzez system: https://deepbit.net Nie zarobi się prawie nic bo wychodzi około 20zł miesięcznie w bitcoinach, ale prąd kosztuje, więc się nie opłaca :) Ja w ramach testu tam jestem od 10 godzin i na razie zarobiłem 0.00412438 BTC :) czyli 25 groszy. Moc obliczeniową mam 6 Mhash/s na procku 3GHz a odpowiednia karta graficzna oddaje 350 Mhash/s czyli ponad 60 razy więcej :) hash/s to jest ilość przeliczonych haszy na sekundę.
 
     
Dlugi


Posty: 1633
Wysłany: 07-06-2011, 17:22   

ciekawe kiedy wejdzie na Forex
_________________
 
     
maminowiec


Posty: 1729
Wysłany: 07-06-2011, 17:44   

Przemo , Ty czekasz na wysoki kurs i sprzedasz BTC czy może ustawiłeś minimalną cene sprzedaży ?
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 07-06-2011, 18:21   

Nie, ja to po prostu kupilem i bede trzymal dlugo, niezaleznie od kursu bo wydaje mi sie, ze to sie przyjmie.
Ale mozna tez kupowac po niskim kursie i sprzedawac, jak kto woli :)
 
     
lokusta

Posty: 0
Wysłany: 07-06-2011, 21:02   Bitcoin -dobre wiesci

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
od 2 m. 13s.

tak ze nie tylko glosy krytyki...
 
     
pawelooss

Posty: 110
Wysłany: 14-06-2011, 14:17   

http://blogi.ifin24.pl/tr...la-60-wartosci/

Cytat:
W trzy tygodnie BTC zwiększył swoją wartość czterokrotnie. (...)
Pomiędzy 10 a 13 czerwca bitcoin stracił [jednak] około 60% wartości w stosunku do dolara. Jeszcze 10 czerwca bitcoin wart był około 28 dolarów. 12 czerwca można było kupić bitcoina nawet za 12 dolarów. Od 12 czerwca bitcoin ‘odrobił’ dużą część strat i obecnie kosztuje wymieniany jest na około 20 USD.

Cytat:
kolesiowi ukradli 25000 BTC co sie równało 500 000 dolców. (...)
Ten spadek to może jest nawet wywowłany upłynnianiem tych skradzionych BTC. (...)
Czyli zamiast chronić serwera banku przy pomocy infrastrutury zabezpieczającej wartej miliardy, teraz wszyscy mamy chronić nasze komputery w których magazynujemy wirtualne paciorki. Śmiem wątpić, czy zabezpiecze swój komp tak samo jak bank swój serwer. plus jeszcze bym musiał wykupić ubezpieczenie mojego walleta. W końcu bank jest ubezpieczony od kradzieży.

:?:

+
Cytat:
jak wyobrażacie sobie prowadzenie stabilnego biznesu (nawet tak nieskomplikowanego jak handel częściami komputerowymi) w walucie, która jednego dnia może stracić lub zyskać 30% swojej wartości?
_________________
Nie widzę przez ściany i nie umiem pleść wiklinowych koszyków. ^^,
Ostatnio zmieniony przez pawelooss 14-06-2011, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 14-06-2011, 14:39   

pawelooss napisał/a:
Śmiem wątpić, czy zabezpiecze swój komp tak samo jak bank swój serwer
Nie zabezpieczy. Dlatego pieniędzy nie trzyma się na swoim komputerze tylko na jednym lub dwóch pendrivach, gdzie portfel jest zaszyfrowany. A najlepiej jak na tym pendrive jest zainstalowany prosty system i z pendriva bootujemy komputer. Pewnie niedlugo powstana odpowiednie gotowce.
Ale do kiedy nie będzie odpowiedniej wiedzy to będą takie kradzieże do tej pory wirusy nie stanowily większych strat ale teraz to się zmieniło i wirusy moga wykraść bitcoiny. A to bardzo motywuje hakerów do pisania wirusów.

Zabezpieczenie jest proste, tylko wymaga wiedzy o zagrożeniu i dyscypliny.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
M17ek


Posty: 136
Wysłany: 20-06-2011, 09:15   

No powiem szczerze ze czytałem od początku wszystko do końca z ciekawością :)

Moim zdaniem sprytnie Pan zrobił ;)
W końcu można wpłacić jakaś sumę nawet na tego 1 bitcoin'a , a w przyszłości może i faktycznie zyska to na wartości ? zaryzykować zawsze można a co jeśli za rok 1 bitcoin będzie wart 1 000 zł ? Wtedy możemy żałować ze nie kupiliśmy chociaż 1 :) A jeśli straci i będzie wart 10 zł ? No cóż to nie taka wielka strata ;]

Jak tylko będę miał wolną kaskę to założę konto i się poczeka :P

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę